Ancient Aliens

Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Ги имам гледано сите 5 сезони , одлична серија се надевам дека ќе има и 6-та сезона
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Знае некој кога излага 6-та сезона ?
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
832
Поени од реакции
1.457
Ги гледав, далеку дека се од тоа го прифаќав здраво за готово, ама забавни ми беа :) Прилично симпатични ми беа некои претпоставки нивни дека можеби вонземјаните се луѓето од иднината кои пронашле начин да патуваат низ времето.... ајде во ред :) иако знам дека нема докази и се празни муабети и нема трошка научна основа интересни ми беа. Ама првиот вистински WTF момент ми беше кога тврдеа дека Атлантида всушност не била остров туку огромно вселенско летало и следствено, не потонала туку полетала :pos::pos::pos: па уште наоѓаа си некакви докази:pos:После мислам дека 3та сезона беше кога почнаа со борбите меѓу каубојците и вонземјаните скроз се изгубија, не знаеа више што да измислат за пари.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Ги гледав, далеку дека се од тоа го прифаќав здраво за готово, ама забавни ми беа :) Прилично симпатични ми беа некои претпоставки нивни дека можеби вонземјаните се луѓето од иднината кои пронашле начин да патуваат низ времето.... ајде во ред :) иако знам дека нема докази и се празни муабети и нема трошка научна основа интересни ми беа. Ама првиот вистински WTF момент ми беше кога тврдеа дека Атлантида всушност не била остров туку огромно вселенско летало и следствено, не потонала туку полетала :pos::pos::pos: па уште наоѓаа си некакви докази:pos:После мислам дека 3та сезона беше кога почнаа со борбите меѓу каубојците и вонземјаните скроз се изгубија, не знаеа више што да измислат за пари.
Серијата не е за верници и скепцити . Немој да се срамиш .
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ги гледав, далеку дека се од тоа го прифаќав здраво за готово, ама забавни ми беа :) Прилично симпатични ми беа некои претпоставки нивни дека можеби вонземјаните се луѓето од иднината кои пронашле начин да патуваат низ времето.... ајде во ред :) иако знам дека нема докази и се празни муабети и нема трошка научна основа интересни ми беа. Ама првиот вистински WTF момент ми беше кога тврдеа дека Атлантида всушност не била остров туку огромно вселенско летало и следствено, не потонала туку полетала :pos::pos::pos: па уште наоѓаа си некакви докази:pos:После мислам дека 3та сезона беше кога почнаа со борбите меѓу каубојците и вонземјаните скроз се изгубија, не знаеа више што да измислат за пари.

Набиваат материјал + за да има што да се прикаже во доста епизоди. За воља на вистината, има посмешни работи кои се прифатени како научни факти, па никој не гледам да се смее на нив.

Што е со остатокот од материјалот? Или тој и не е така лесен за дебанк?
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
832
Поени од реакции
1.457
Серијата не е за верници и скепцити . Немој да се срамиш .
не сум ни тоа ни тоа ;) Од што да се срамам? Од тоа што ми се чини смешно без никаква поткрепа продаваат глупости како тоа дека Атлантида била џиновска летечка чинија? Ама на верниците ќе им се смееш за слични глупости, нели? :) Библијата и куранот немаат толку глупости заедно истресено колку Ancient Aliens.
Набиваат материјал + за да има што да се прикаже во доста епизоди. За воља на вистината, има посмешни работи кои се прифатени како научни факти, па никој не гледам да се смее на нив.

Што е со остатокот од материјалот? Или тој и не е така лесен за дебанк?
не велам дека баш се прикажано е за смеење, ама добар дел од материјалот е, така што губат многу на репутација, како утре да им верувам за нешто кога ми продаваат теории дека каубојците се тепале против вонземјани со летечки чинии :pos:А и нема некои цврсти докази за било што па за да се дебанкира, се` им се сведува на нивни интерпретации. Забавни се понекогаш, јас сум прилично слободоумен во земање секакви теории во предвид, ама кога правиш емисија и се обидуваш да ги протнеш на „ако Х тогаш вонземјани“... станува смешно и патетично со тек на време, мислам - има некаков праг над кој станува бесмислено да се претпоставува непоткрепено. Дел од теориите нивни сум ги нашол и разгледувал преку други алтернативни извори, далеку дека се што е „ненаучно“ и недокажано го отфрлам априори, не сум (хардкор) скептик. За кои посмешни работи кои се прифатени како научни факти мислеше конкретно?
Имаа добра епизода Саут Парк во кои ги искритикуваа и Ancient Aliens и хардкор скептиците.
http://www.southparkstudios.com/full-episodes/s15e13-a-history-channel-thanksgiving
 

Kajgana Shop

На врв Bottom