American Horror Story

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Како е со гледаноста на серијава? Дали котира добра и дали е подобра во гледаност од The Walking Dead?
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Е бога ми моментално е ужас...ситуацијата во серијата

Сега ке ја си ја пуштам и епизодата од оваа недела !

Не пишувам ништо во врска со дејството во серијава зошто мислам дека некои допрва почнуваат да ја гледаат па да им биде интересно!

Вакво нешто не очекував и ако има некој да ми предложи некоја слична хорор серија би било супер !
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
^ Сега и ти претера, не споредувај врвно квалитетна серија со квалитетна :)
Сакаш да кажеш дека American Horror Story е поквалитетна, така ли или погрешно сум те разбрал?
(затоа што не ја гледам серијава но би ја почнал доколку гледам повеќе позитивни коментари околу неа)
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
серијава е мајнд фак, се само нешто различно..симнати ми се сите 7 или 8 епизоди колку се до сега што имаат излезено. ама ептен глупи ми се дешавките..
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
серијава е мајнд фак, се само нешто различно..симнати ми се сите 7 или 8 епизоди колку се до сега што имаат излезено. ама ептен глупи ми се дешавките..
Мене мајндфак ми е комплимент за серија/филм.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Серијава е квалитетна , интересна, црвенокосата е :drk: :icon_lol:
Ме тера да ги гледам сите епизоди, поради тоа што секоја епизода има различна приказна.... Засега првиве 4 епизоди се добри.... (y)
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Вакво нешто не очекував и ако има некој да ми предложи некоја слична хорор серија би било супер !
Carnivale. Има две сезони и е најнеобичната серија што сум ја гледал. Во продукција е на HBO, што донекаде зборува за нејзиниот квалитет.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
^ Fringe не е хорор> SF/мистерија, Supernatural е повеќе за млада публика - деца, и е понеквалиетна од AHS.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Серијава е квалитетна , интересна, црвенокосата е :drk: :icon_lol:
Ме тера да ги гледам сите епизоди, поради тоа што секоја епизода има различна приказна.... Засега првиве 4 епизоди се добри.... (y)
Знаев дека има некој шо ја гледа само ради нејзе.
фак јеа.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Добар рејтинг има како што гледам.
Иако мразам да го користам терминот „не е за секој“ ама таква е серијата. Понекогаш бавна, полна со религиски конотации, но мило ми е што ја изгледав. Некои луѓе ја нарекуваат понемејнстрим верзија на Lost. Он топик, AHS не сум ја гледал најверојатно ради тоа што креаторот е креатор и на Glee, па тоа ми беше некако одбивно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom