Alyssa Milаno, Rose McGowan и Holly Marie Combs - Charmed

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
мх мх мх, посебно ми се свиѓа поради белиот тен, и кога имаше портокалова оса имаше прекрасен контраст :))))
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Rose Mcgowan/Пејџ Метјуз

http://www.a1.com.mk/reklama2.asp?ID=1
Родена е на 5 септември 1975 година во Фиренца, Италија. Татко и еИрец, по професија глумец, а мајка и е француска писателка. Покрај неа имаат уште 5 деца.
Кога имала 10 години семејството се преселило од Италија во САД. На 15 години возраст Роуз го напушта семејството и почнува да живее сама, работејќи што ќе стигне за да се издржува. Сепак успевала да посетува и уметничко училиште.
Првата улога на филм ја добила во 1995-та година во „The Doom Generation”. И покрај тоа што филмот добил лоши критики, Роуз била забележана од филмската јавност и ја започнува својата кариера.
Во 1996-та, заедно со Нев Кемпбел и Кортни Кокс настапува во хит-трилерот „Scream”. Во 1998-ма година, заедно со Бен Афлек настапува во „Going All the Way” и „Phantoms”.
Како најдобра улога и се смета настапот во „Jawbreaker” во 1999-та година.
Во 2001-ва година ја заменува Шенон во „Волшебнички”.
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Holly Marie Combs/Пајпер Халивел

http://www.a1.com.mk/reklama2.asp?ID=1
Родена е на 3 декември 1973 година во Сан Диего, Калифорнија, кога нејзината мајка имала само 15 години.
Кога имала 7 години, со мајка и се преселиле во Њујорк. Благодарение на нејзината убавина била веднаш забележана и снимила голем број реклами за печатените медиуми и телевизија.
Набрзо, добива желба да се обиде и како глумица, во што има голема поддршка од мајка и. Во 1992-ра година ја добива улогата на Кимберли во популарната серија „Пицкет Фенцес“, која се снимала четири сезони.
Во 1993-та година се омажила за Брајан Смит но, бракот траел до 1997-ма година. После тоа била верена со Сторм Линдон, но се разделиле во 2000-та без да склучат брак.
Во 1998-ма година, заедно со нејзината најдобра другарка Шенон Доерти отишле на аудиција за новата серија „Волшебнички“ и ја добила улогата на Пајпер Халивел, иако планот им бил таа да ја добие улогата на Пру, а Шенон улогата на Пајпер.
Од истата година живее заедно со Дејвид Донохо, а во 2004-та година се венчале. Истата година го добиле и синот Финли Артур.
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2

-тука е најубава мх мх мх :)
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2

тука најмнгоу ми се допаѓа- светол тен, портокалова коса, и впечатлив кармин :) :wub:
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Alyssa Milano/Фиби Халивел

Родена е на 19 декември 1972 година во Бруклин, Њујорк. Нејзините родители се американци со италијанско потекло.
За прв пат посакала де биде глумица на 7 години, гледајќи ја претставата „Annie” на Бродвеј. Првата улога на Бродвеј ја добила една година подоцна, во истата претстава. Тука настапувала 18 месеци, по што продолжила со снимање на ТВ реклами.
Првата телевизиска улога ја добила во серијата „Who's the Boss?” во 1984-та година. Настапувала 8 години и останала запаметена кај публиката како мало девојче.
Во 1985-та година играла во „Командос” заедно со Арнолд Шварценегер, а ја имала улогата на неговата ќерка. Во наредните неколку години, паралелно со улогата во „Who's the Boss?” снимила неколку филмови но, ниту еден не постигнал успех.
Во текот на деведестите години од минатиот век, сакајќи да се ослободи од имиџот на малото девојче од серијата „Who's the Boss?”, одиграла неколку послободни улоги во неколку филмови, вклучувајќи го и „Poison Ivy II” во 1996-та, меѓутоа повторно без некој позначаен успех.
Во 1997-ма година повторно се враќа на телевизија и една сезона настапува во серијата „Melrose Place”.
Наредната година ја добива улогата на Фиби Халивел во „Волшебнички” и непрекинато настапува во сите досегашни сезони, вклучувајчи ја и најновата.
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Emma напиша:
:eek:ftopic:I mene me interesira istoto!:vozbud: Znae nekoj?? I dali znaete sto ke se slucuva ponatamu?
:eek:ftopic:

понатаму хммм ништо многу различно, ќе се борат со демони ... и така, ја имам гледано последната епизода и некој други, ги имам на компјутер :) има хепи енд, подетални информации на пп :poss:
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Највеќе ми се свиѓа од сите Волшебнички незнам зашто,се намачив да ставам слика али нема врска.
А што не се спојат сите три теми од сестриве мислам подобро би било?
Ај да не дрндам многу...:)
И ми имаат кажано дека сум личела на нејзе хехехе толку :)


 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2






и со помалку шминка изгледа убаво :wink:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Ovaka koga gi izgledav slikive me predomislivte okolu kosata....kako shto gledam poubava e bez shishki,kako i da e za ponatamu od sedma sezona si nemam poim shto ke se slucuva deka sega sum vo budva za 6ta sezona 10 epizodi ne ke gledam ama znam deka kris ako ne ispadnal veke brat na vajat...a osma sezona mnogu e interesna,jas celata ja imam:baeh:...kako i da e na poslednata epizoda od sedma sezona ke "umrat" site tri vo soobrakajna nesreka a ustvari oni ke se pretvorat vo drugi licnosti t.e.ke zazemat necij identitet....i sega ovaka odi
1.Ke probuvaat da ziveat normalen zivot ama pejdz ke ja napadne demon i da ne se otkrie taa ne go napaga ama bili(nova licnost) ke ja spasi i na krajot ke go utepat ama bili ke si odi
2.Isto kako prvo ama eden demon na eden nacin ke se somneva deka se zivi i bili ke odi da go unishti i ke ja zarobi nea mislejki deka i taa e edna od sestrite...patem ke bide neshto so prikaznata alisa vo zemjata na 4udata i vo taa epizoda ke se zapoznat bili i the charmed ones
3.Na pajper identitetot e maja koja e obvineta za ubistvo..t.e.nejziniot eks decko ke go utepa na nejziniot novo momce bidejki go napushtila nego zaradi pomlad

4.Desperate Housewitches ke probat da go vratat izvorot....malce glupa epizoda spored mene:toe:
....ovaka sega nemam ushte mnogu vreme deka sum uklu4en od budva i od tamu pishuvam pa da ja razlistam kajgana malce poveke koga ke imam poveke vreme ke pishuvam ushte
 

Kajgana Shop

На врв Bottom