Almost Human

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945

Сци-фи драма, дело на Joel Howard Wyman, во копродукција на Fox, по име Almost Human својата премиера треба да ја има за некој ден, поточно на 17.11.2013, најверојтно со почеток во 20:00.

Актерска екипа

па кажи речи толку е, се очекува да биде добра серија. Нема што да пишувам, тоа го знам за серијава и го чекаме 17 да видиме што ќе биде, дали ќе се продолжи или прекине. Ајде да испишеме 1000 страници на темава :icon_lol:
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Иднина, роботи со човечка интелигенција. Ова гарантира симнување на првата сезона. Маркирано на IMDB.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Иднина, роботи со човечка интелигенција. Ова гарантира симнување на првата сезона. Маркирано на IMDB.
закон ќе биде серијава, и кај мене е ставена на листа за гледање на ИМДб и Епизоде Календар. Едвај се чека понеделник
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Утре била, незнам зошто мислев се дека е во понеделник :P. Првата епизода се вика Пилот, па да видиме што ќе бидне ја ќе се гледа, ја ќе се прекинува.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Опомена пред исклучување имате.

Серијава треба да е добра, не го расипувајте воведот.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
ја почна некој? Јас еве сега ја ставив првата епизода на торент
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Глупа е.

@Io Sono Interista tebe kje ti se dopadne, akcijata mene mi smeta.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
добра, продолжувам да ја гледам
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Ги изгледав “пилотот“ и втората епизода. Me like it, бар засега.

Со оглед на тоа што од sci-fi не можам ама баш ич да се пофалам со искуство од серии освен Fringe, па и поради тоа што не сум баш голем фан на вакви серии мене ми се допадна.

Едино не знам дали грешам, ама нели е 2046 година мало рано за вакви андроиди, што знам, мене по би ми било реално да било 2146 но ок тогаш веројатно и самите екстериеи во серијата би требало ептен да бидат соодветни на тоа време па би барало поголема продукција, и да малку ми беше глупо што кога овој му ја отвори вратата на MX-от и се распарчи цел никаде немаше никаква дојава за неговото уништување ни па се крена некоја си галама :confused:

Што се однесува до глумците, мене Доријан ми е подобар од неговиот human partner Џон. Осеќам и натаму главниот лик нема баш многу да ме импресионира. Ваљда ќе имаме и некоја љубовна приказна со оглед на тоа што оваа од лабораторијата му фрли око :D

Ќе видиме до кога ќе ми го држи вниманието, инаку не очекував дека ќе биде повеќе накај полициски процедурал, но ок веројатно сите sci fi имат такво нешто, и Fringe беше горе доле процедурал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom