Alcatel Vip Droid XL или LG Optimus L3

Кој е подобар Alcatel Vip Droid XL или LG Optimus L3


  • Вкупно гласачи
    28

_DaMneD_

убиец со чуство
Член од
13 ноември 2009
Мислења
43
Поени од реакции
7
Сакам да земам телефон од вип во постпејд но неможам да се одлучам дали LG Optimus L3 или Alcatel Vip Droid XL. Meне искрено повеке ми се допаѓа Алкателот бидеќи има поголем дисплеј, подобра резолуција а има и блиц а во цената се исто на М тарифниот модел.​
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
И јас имав дилема помегу истиве два телефона ама сеа го видов и овој водофон сите ми викаа за ЛГ да го земам ама сеа слусам многу го фалат и овој водофон
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.216
Поени од реакции
18.035
И јас имав дилема помегу истиве два телефона ама сеа го видов и овој водофон сите ми викаа за ЛГ да го земам ама сеа слусам многу го фалат и овој водофон
Vodafon има подобар екран со поголема резолуција од LG.

Во другите работи тука некаде се.
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
Јас гласав за ЛГ ама сеа се предомилсувам за водофонот иначе Алкател телефоните иц не ми праат мерак
 

_DaMneD_

убиец со чуство
Член од
13 ноември 2009
Мислења
43
Поени од реакции
7
gotovo go zemav telefonot raboti brzo ne e za potcenuvanje tacot go sporeduvav so htc explorer i e tuka nekade isto i wifi-to i blutot se brzi koj se dvoumi megu dvata telefoni slobodno neka si go zeme alcatelot nema da zgresi:)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5
Поени од реакции
1
Дали некој од вас подолго време има искуство со Алкателот, и ако можи да кажи кој му се недостатоците(предностите) поради тоа што не е можно да е толку добар мобилен за таа цена.
 

_DaMneD_

убиец со чуство
Член од
13 ноември 2009
Мислења
43
Поени од реакции
7
Јас го имам веке 1 недела телефонот се покажа добар за цената знае некогаш да подзакочи но се случува ретко и навигацијата малку по бавно те пронаоѓа а инаку друго нешто немам забележано батеријата држи скоро 2 дена ако го чепкаш повеке а ако не уклучуваш ви-фи и апликации ке држи повеке, тачот е многу осетлив скоро колку ХТЦ (ако не и исто), сликите ги вади одлично има супер резолуција но блицот е малку по слаб ноќно време нема да можеш да извадиш добра фотографија а видео ни дење не го вади убаво сепак тоа е телефон ако сакаме да се сликаме и снимаме ке си купиме камера:pos:. Морам да го пофалам големиот дисплеј кој што има предобра резолуција а сликите ги дава кристално чисто . Во глобала добар телефон ми се допаѓа за таа цена ;)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.736
Поени од реакции
9.856
Јас го имам веке 1 недела телефонот се покажа добар за цената знае некогаш да подзакочи но се случува ретко и навигацијата малку по бавно те пронаоѓа а инаку друго нешто немам забележано батеријата држи скоро 2 дена ако го чепкаш повеке а ако не уклучуваш ви-фи и апликации ке држи повеке, тачот е многу осетлив скоро колку ХТЦ (ако не и исто), сликите ги вади одлично има супер резолуција но блицот е малку по слаб ноќно време нема да можеш да извадиш добра фотографија а видео ни дење не го вади убаво сепак тоа е телефон ако сакаме да се сликаме и снимаме ке си купиме камера:pos:. Морам да го пофалам големиот дисплеј кој што има предобра резолуција а сликите ги дава кристално чисто . Во глобала добар телефон ми се допаѓа за таа цена ;)
Фактички тоа е алкател ОТ-991 така? А има ли втора камера за видео повик? И со која тарифа го зема во ВИП?
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Ретко кој смартфон ќе ти држи батерија повеќе од 2 дена со уклучен ви-фи и друго ако чепкаш, џабе се жалите за тоа.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5
Поени од реакции
1
Фала на одговорот Damned.
C¡Tro - Да за ot-991 се зборуваше. Нема втора камера, а исто така колку што прочитав не поддржува видео повик пример преку скајп. Во Т-мобиле на тарифа од 600 денари претплата е 2.000 денари. Вреди за цената.
Red John - Точно со оригиналната батерија 2 дена некогаш се дури и многу. АМА за тоа од интернет можи да се земи батерија со повеќе ампер/час-ови. И за некои смартфони батериите држат дури и по 7 дена.
 

_DaMneD_

убиец со чуство
Член од
13 ноември 2009
Мислења
43
Поени од реакции
7
Да за ot-991 се зборуваше. Нема втора камера, а исто така колку што прочитав не поддржува видео повик пример преку скајп. Во Т-мобиле на тарифа од 600 денари претплата е 2.000 денари. Вреди за цената
Грешиш има на предната страна VGA камера а skype можеш да си симнес и инсталираш и со сигурност тврдам дека има и videocall.
Фактички тоа е алкател ОТ-991 така? А има ли втора камера за видео повик? И со која тарифа го зема во ВИП?
Да да алкател ОТ-991 е во ВИП го земав на тарифата М 499ден. и доплатив 2000ден.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
154
Поени од реакции
26
btw грешка правите! не е alcatel во ВИП! тој е некој сличен модел на alcatel ! јас ги имам дома и alcatel од мобимак и овој од ВИП! има многу разлика , прво изгледот не е ист овој од мобимак е метален и слично! второ многу е побрз! а и цената не е иста!

Инаку не дека е лош овој од ВИП но сепак не е тој alcatel 991
 

Kajgana Shop

На врв Bottom