Alcatel Vip Droid XL или LG Optimus L3

Кој е подобар Alcatel Vip Droid XL или LG Optimus L3


  • Вкупно гласачи
    28
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.732
Поени од реакции
9.856
Денес си купив ОТ 991 од Т-мобиле и многу ми се допаѓа и на изглед и како работи.
Ај нека помине некој ден па кажи ми колку ти држи батеријата..мене првите полнења едвај по ден ,сега да не го урочам стига и до 2,ако не го оптоварувам многу со интернет и со вклучено ви-фи по цел ден..
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.086
Поени од реакции
57.433
Ај нека помине некој ден па кажи ми колку ти држи батеријата..мене првите полнења едвај по ден ,сега да не го урочам стига и до 2,ако не го оптоварувам многу со интернет и со вклучено ви-фи по цел ден..
Па толку држат Smart телефоните...
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
221
Поени од реакции
127
Колку време чекаше да го добиеш или ја имаше таа срека да го имаат на залуха ? :D
Во ГТЦ отидов ,земав бројче и го прашав дечкото од обезбедување да види дали го има овој модел,отиде виде и вика има ,почекав да ми дојде редот и го земав.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
154
Поени од реакции
26
Во ГТЦ отидов ,земав бројче и го прашав дечкото од обезбедување да види дали го има овој модел,отиде виде и вика има ,почекав да ми дојде редот и го земав.
хаха браво! инаку го немаат треба да чекаш да го донесат по порчка кога и да донесат за 1 ден се зимаат сите моб. си имал срека...
Инаку добар избор и јас го имам телефонот и супер си работи! за тие пари ...
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
221
Поени од реакции
127
хаха браво! инаку го немаат треба да чекаш да го донесат по порчка кога и да донесат за 1 ден се зимаат сите моб. си имал срека...
Инаку добар избор и јас го имам телефонот и супер си работи! за тие пари ...
Се надевам ќе послужи некое време ,а за тие пари мислам дека нема подобар за сега.
 
Член од
10 јули 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
Има сеа некој нов sony xperia tipo се мислам дали тој да го зеам. Некој ако има искуство да сподели..
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
Добар е и тој и јас се мислам да го земам само има андоид 4.0.3 мислам а има 800 мх а некој викаат и дека закочувал па сеа ако има некој искуство нека сподели
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
56
Поени од реакции
5
Има голема разлика помеѓу 991 и ВИП Дроид-от како што имам читано или е занемарливо мала (нема) ?? И по колку РАМ имате (не оние официјалните 256 Мб) ?? 160 Мб ?
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
абе ај кажете како да ставам мп3 за звонење на овој droid-ot денес го купив и се утепав од пробување и не бива
Оди во музика плеерот пушти ја песната оди на опциите долу на копчето и имаш опција да ја ставиш како рингтон.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom