ako vozam Bg kola bez Bg pasos

Член од
4 октомври 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
sto moze da mi napravat policijata ako vozam kola na bugarski tabli a nemam bugarski dokumenti
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
За казна десет пати да кажеш дека Гоце не јавал на кон и три пати да се откажеш од Илинден.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Па ќе мора да докажеш ваљда дека имаш дозвола од сопственикот на возилото да го управуваш, полномошно? Ако не сигурно ќе ти ја земат возачката и возилото ќе биде исклучено од сообраќајот. Предпоставувам ебаго, немам искуство ме интересира баш и мене, ако има некој поупатен...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Па ќе мора да докажеш ваљда дека имаш дозвола од сопственикот на возилото да го управуваш, полномошно? Ако не сигурно ќе ти ја земат возачката и возилото ќе биде исклучено од сообраќајот. Предпоставувам ебаго, немам искуство ме интересира баш и мене, ако има некој поупатен...
Мислам дека само сопственикот на колата со Бугарски таблици смее да ја вози истата кола,неможи друг да ја вози освен ако има полномошно а за полномошно мора и истоимената личност да има Бг пасош..за ова сум сигурен бидејќи еден колега од работа со Бугарска кола наводно го известила полицијата дека само тој смее да ја вози..ако го застанат полицијата има ебање на суво да му удрат ако нема полномошно со Бг пасош нормално...е сега ако се променија законите за странски возила во меѓувреме е друга работа
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Друже ке ти ја земат без око да им трепне.
Јас возих едно време додека ми излеза Бг документите али со полномошно од друго лице кое имаше документи..
И така е заебано али кај мене мало место па се знаеме сите со сите така да...
Јас ти советувам да ни си играш играчки оти ке си останеш без кола со сигурност!
 
Член од
4 октомври 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
znaci jas imam kola na bg i imam bg dokumenti ama soprugata nema bg dokumenti zatoa mi treba da znam ako ja zastanat sto ke se sluci
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
оди напрај и едно полномошно и нема гајле после,иако нема бг документи
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Во бг бе друже ке и напраиш полномошно,ке идеш кај адвокат ке дадеш 10 или 20 лева незнам сеа колку е али ја ко правив 10 лев беша,ке искуцат тамо ке се потпишете и завршена работа,мирна ти глава после...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom