Age of Empires II HD Edition

Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.206
Поени од реакции
3.747
Hola boys and girls,

Momentalno na Steam Store za samo 4 EUR mozhete da ja kupite gorenavedenata igra.

Ako vekje nekoj ja ima i ja igra online, slobodno neka pishe tuka, pa mozhe da se pucame.


P.S. Istotaka AOE 3 Complete Edition e dostapna za 9 EUR.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
3.634
Od takvi likovi kako tebe nema prosperitet ! Utre ti kje sakash da ti platat za srabotenoto neli ? Zamisli da ti dojdam i da ti kazam dojdi raboti kaj mene i trudi se , no raboti za bez pari ! Kakvi idioti ste ne mi se veruva
Пиратеријата е ок донекаде али ако ти се свиѓа играта треба да ја купиш па дури и по минимална цена.
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.229
Поени од реакции
335
Od takvi likovi kako tebe nema prosperitet ! Utre ti kje sakash da ti platat za srabotenoto neli ? Zamisli da ti dojdam i da ti kazam dojdi raboti kaj mene i trudi se , no raboti za bez pari ! Kakvi idioti ste ne mi se veruva
Абе остај на кој ке докажеш тоа..
После сакале ЕУ МЕ У.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.206
Поени од реакции
3.747
Zlatna piraterija da e singleplayer igra, ama vaka tesko sranje se third party serverite ako voopsto gi imat.
Jas se otkazhav od simnuvanje piraterija samo zaradi teskiot pat do Multiplayer.
Preferiram 250 MKD da gi platam na Steam (chekam popusti) i samo tri klika do zapochnuvanje na igra.
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
645
Поени од реакции
1.778
Пиратерија да за singlepalyer, али не за multiplayer!!!
Исто така купувам некои singleplayer игри кои имаат кои имаат некоја вредност како што е GTA SA или некоја друга.

Ја имам на steam, али не играм многу добро, ако има играчи може да играме нешто 2в2, 3в3 итн.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.206
Поени од реакции
3.747
Пиратерија да за singlepalyer, али не за multiplayer!!!
Исто така купувам некои singleplayer игри кои имаат кои имаат некоја вредност како што е GTA SA или некоја друга.

Ја имам на steam, али не играм многу добро, ако има играчи може да играме нешто 2в2, 3в3 итн.
Јас сум дрво, ни фалат уште две дрва, и можеме да се цепеме.
 
L

lolain

Гостин
Мило ми е шо напраја ова хд едишн, ја играв порано многу. Не сум кој знае колку јак, али тие пацерите со помал ело ги шамарам, да се збериме да пукнеме некој ден...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.465
Поени од реакции
19.300
Od takvi likovi kako tebe nema prosperitet ! Utre ti kje sakash da ti platat za srabotenoto neli ? Zamisli da ti dojdam i da ti kazam dojdi raboti kaj mene i trudi se , no raboti za bez pari ! Kakvi idioti ste ne mi se veruva
Се тоа супер, но сега сакам да одиш да се бориш и за нешто друго. За различните цени за различни региони.
За некои држави играта може да биде 40 долари, за некои 60 долари.
Кажи ми како е тоа праведно јас во Македонија со 200 евра просечна плата да треба да плаќам иста цена за игра со некој Германец со 2000 евра просечна плата?
Кога веќе има различни цени за различни региони, нека биде бар за цел свет така.
Оди сега бори се за ова, пишувај им меилови на дистрибутерите/паблишерите/стим и кој и све да е одговорен за цената.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
12.789
Поени од реакции
27.863
Се тоа супер, но сега сакам да одиш да се бориш и за нешто друго. За различните цени за различни региони.
За некои држави играта може да биде 40 долари, за некои 60 долари.
Кажи ми како е тоа праведно јас во Македонија со 200 евра просечна плата да треба да плаќам иста цена за игра со некој Германец со 2000 евра просечна плата?
Кога веќе има различни цени за различни региони, нека биде бар за цел свет така.
Оди сега бори се за ова, пишувај им меилови на дистрибутерите/паблишерите/стим и кој и све да е одговорен за цената.
Не дека не си во право, но зарем за било кој друг е производ е различно, зборуваме за тривијални работи како игри, но зошто за германцот со 2000 евра плата нов Пасат да кошта 30000 евра (отприлика не знам точно) а исто да кошта и за бедниот македонец кој треба станот под хипотека да го стави и да се задолжи за две генерации ако сака нов пресен да му стигне директно од Волсфбург.

Да не зборувам дека има ситуации каде во некои западни земји одредени марки на автомобили се со пониска цена отколку кај нас.

Но на темата, јас за игри што сметам дека вредат или за кои сакам да ги имама како оригинали ги купувам, ретко но имам неколку, но никогаш не сум платил фул цена од 60 евра, или ги чекам попустите што ги има речиси секој месец за разни поводи (халовен, блек фрајдеј, божиќ итн) или купувам од други сајтови (allcdkeys и сл.), знам дека за наши услови е скапо и не вреди ама тоа е кога си најбедна држава во европа и треба да мислиш дали семејниот буџет ќе издржи било што друго освен за неопходните трошоци
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.922
Поени од реакции
42.997
Темата не е за дали треба да плаќате за игри или не.
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
511
Поени од реакции
100
Hola boys and girls,

Momentalno na Steam Store za samo 4 EUR mozhete da ja kupite gorenavedenata igra.

Ako vekje nekoj ja ima i ja igra online, slobodno neka pishe tuka, pa mozhe da se pucame.


P.S. Istotaka AOE 3 Complete Edition e dostapna za 9 EUR.
ima li igraci za igrava za multiplayer na steam? I dali ednas ja plakas ili za mesecno e porano kisnevme na igrava.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.021
Поени од реакции
792
Od takvi likovi kako tebe nema prosperitet ! Utre ti kje sakash da ti platat za srabotenoto neli ? Zamisli da ti dojdam i da ti kazam dojdi raboti kaj mene i trudi se , no raboti za bez pari ! Kakvi idioti ste ne mi se veruva
Веќе во такво срање живееме... There's no going back.
 
На врв Bottom