Adobe Photoshop - совети, туториали, помош

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
па во последно време само кајгана форум и некои за следење резултати,за утакмици фудбал
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
tocka.com.mk, forum.kajgana.com (but of course), youtube,com, и watch-movies.net.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Највеќе ги користам.
google.com
kajgana.com
livescore.com
me-chitash.com
warez-mk.com
rapidshare.com
a1.com.mk
kirilica.com.mk
 

Алексич

I'm LeGenD!
Член од
13 јули 2008
Мислења
567
Поени од реакции
23
katz.cd
forum.kajgana.com
warez-mk.com
youtube.com
rapidshare.com
google.com
tocka.com

и ного други...
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Pomos!!! Dali nekoj moze da mi pomogne okolu promena na boi vo photoshop.potocno kako da smenam boja na bukvi koi prethodno gi obrabotiv(brisev delovi od niv pa docrtav nekoi delovi).
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Pomos!!! Dali nekoj moze da mi pomogne okolu promena na boi vo photoshop.potocno kako da smenam boja na bukvi koi prethodno gi obrabotiv(brisev delovi od niv pa docrtav nekoi delovi).
Хмм... пробај вака...

Пробај со Brush Tool или па за попрецизно.

Обележи го тоа што сакаш да го обоиш со Polygonal Lasso Tool и потоа со Brush Tool или со CTRL + U обиди се да ја промениш бојата.

Ако не бива кажи ќе бараме друго чаре.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
moze li nekoj da mi pomogne,da mi dade direkten link za download na photoshop,sony vegas,3ds max fala :smir:
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
moze li nekoj da mi pomogne,da mi dade direkten link za download na photoshop,sony vegas,3ds max fala :smir:
Adobe PhotoShop CS3 - Demo

Adobe Photoshop CS3 Extended 10.0 - Trial

DesignCAD 3D Max 18.2 - Trial

3ds Max 8

Sony Vegas Video 8.0.217 b

Се надевам дека ова е тоа што бараше :)

Да не заборавам да напоменам дека ова се Trial верзии. Јас имам крак само за Photoshop CS3... ако ти треба пиши ПП.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Хмм... пробај вака...

Пробај со Brush Tool или па за попрецизно.

Обележи го тоа што сакаш да го обоиш со Polygonal Lasso Tool и потоа со Brush Tool или со CTRL + U обиди се да ја промениш бојата.

Ако не бива кажи ќе бараме друго чаре.
Mislis deka nema da isgubi od kvalitet?Zosto se raboti za logo.Mozebi najdobro e odnovo da go napravam vo druga boja.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Mislis deka nema da isgubi od kvalitet?Zosto se raboti za logo.Mozebi najdobro e odnovo da go napravam vo druga boja.
Ништо не губи од квалитет, ти само му ја менуваш бојата. Колку што знам, ако смениш нешто во mode би можело логото да изгуби. :)
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Mislis deka nema da isgubi od kvalitet?Zosto se raboti za logo.Mozebi najdobro e odnovo da go napravam vo druga boja.
Ако веќе си го трансформирал од векторска во растерска графика, тогаш кога ќе го зголемиш ќе гледаш коцки.



Затоа лого се прави исклучиво во векторска форма. Ако се работи за вектор во Photoshop, бојата можеш да му ја смениш со double-click на неговиот layer. Ако ти треба да смениш една боја со друга на растерски елемент - Image > Adjustments > Replace Color.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom