Adobe Photoshop - совети, туториали, помош

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Имам инсталирано фотошоп цс2 ама ка га уклуцувам ми тере лиценца нешто.. дадејте сериски број за CS2.. плиииссс :) фала
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
me interesira dali od ANIMA ako go zemam cedeto za Photoshop ke naucam dosta od nego ili ne ?
Dali ima nekoj iskustvo so nego ?
Fala odnapred
А што сакаш да научиш ти? Што поточно од Фотошопот? Се’?
Имам инсталирано фотошоп цс2 ама ка га уклуцувам ми тере лиценца нешто.. дадејте сериски број за CS2.. плиииссс :) фала
Ај да го најдам дискот од cs2 и на мсн ќе ти објаснам
 
Член од
22 ноември 2007
Мислења
44
Поени од реакции
0
А што сакаш да научиш ти? Што поточно од Фотошопот? Се’?

Ај да го најдам дискот од cs2 и на мсн ќе ти објаснам

Pa sto znam druze?
Rabotam vo pecatnica pa mi treba nesto da naucam za priprema na graficki dizajn!
 

eLemenTiX

//b00riS//
Член од
12 мај 2008
Мислења
313
Поени од реакции
8
Имам инсталирано фотошоп цс2 ама ка га уклуцувам ми тере лиценца нешто.. дадејте сериски број за CS2.. плиииссс :) фала
Влези на demonoid.com ги има сите програми, како и фотошот. Значи таму е се бесплатно. Слегни ја од таму:helou:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Де бе научете ме како да правам различни слики симнав photoshop.
И инсталирав се влегувам неможам да се снајам некој поедноиставни алатки некоја добра слика да искарам на пример да долепам слика со слика ... или повеке слики да ги направам во една .. ово оно тие работи .
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
еј фотошопот го знам доста добро....што и да ви треба пишете на мене...знам многу ствари околу него али неам идеи :S

научив многу од www.tutorialized.com закон е страната...


P.S. видете ми го аватарот...тој е правен со фотошоп
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
еј фотошопот го знам доста добро....што и да ви треба пишете на мене...знам многу ствари околу него али неам идеи :S

научив многу од www.tutorialized.com закон е страната...


P.S. видете ми го аватарот...тој е правен со фотошоп
WOW умре циганката што те фали па да си се пофалиш сам а? Хехе
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
ej stvarno aj nekoj ako ima neshto seriski br ova ona neka mi kaze pls:) ja imaf photoshop ali posle 1 mesec mi vika ur licence key has expired taka neshto...:wink::coffee:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
ej stvarno aj nekoj ako ima neshto seriski br ova ona neka mi kaze pls:) ja imaf photoshop ali posle 1 mesec mi vika ur licence key has expired taka neshto...:wink::coffee:
Забрането е на форумот да оставаме вакви работи, го имав PS на ЦД и кејген имаше во него за да го лиценцираш, ако го најдам цд-то ќе ти пратам по приватна порака :salut:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Не. Бескорисно е сериски број да имаш. Ќе го внесеш и после треба да го активираш по телефон и јавува ерор. Ти треба крак. Јас го имам па на кој му треба нека ми се обрати на профил или пп. ќе средиме работа.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Не. Бескорисно е сериски број да имаш. Ќе го внесеш и после треба да го активираш по телефон и јавува ерор. Ти треба крак. Јас го имам па на кој му треба нека ми се обрати на профил или пп. ќе средиме работа.
Незнам што имаше, инсталиран ми е од пред 1 год... Али колку што помнам имаше кејген и кога инсталираш ти даваше од инсталацијата еден код, го копираш во кејгенот и овај ти дава активационен код.
 

DaN-MaN

Warlock
Член од
1 февруари 2007
Мислења
491
Поени од реакции
3
Еве кај мене што испадна на крај.

Прегледај го приврзокот 5607

Го прикачив и psd фајлот (може да го земете од овде) ако ви треба да видите што се сум користел, кои ефекти и каде.

Поздрав :smir:
:eek:ftopic:
Го сакам мониторот од сликата :se_ molam

Он топик

Еве што направив јас малце поодамна

Овде имам некои делови не избоени... Незнам зошто нешто не сакаа да се бојат. Ќе ги приметите.


Приказната на сликава е: (за оние ВоВ што играат) Се возел дворфот весело и мирно... Дошла орката и го искршила од ќутек и му ја собрал колата.




Ај доста ви се да не ви се слоши :helou: :smir:

ПС:
Не ви треба туторијали. Само идеја и креативност ;)
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0

Kajgana Shop

На врв Bottom