A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
7 септември 2008
Мислења
371
Поени од реакции
109
http://www.it.com.mk/forum/showthread.php?p=150011#post150011
еве ви овде на овој форум некој ги гледал изгледа каналите
скоро истите се како Макс тв странските канали ,али сеуште ова е тест треба да почекаме месецов конечно да излезе
За да се гледаат изгледа треба телевизорот да има вграден дигитален тјунер, за кој крај на месец треба да излезе понуда од Он нет?:tv:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
За да се гледаат изгледа треба телевизорот да има вграден дигитален тјунер, за кој крај на месец треба да излезе понуда од Он нет?:tv:
и треба да има мп4 телевизорот ,ја немам поима што сакаат да кжат со тоа мп4
Им дале рок до 15 ако до тогаш не понудат ќе им ја земат лиценцата

и сигурно ќе биде малку поскапо од кабловска и Макс тв пошо ќе се плаќа месечно за странските канали,за HD а и уште и за филмски канали како HBO да се плаќа :nesvest::uvo:
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
371
Поени од реакции
109
Им дале рок до 15 ако до тогаш не понудат ќе им ја земат лиценцата
До 15 ноември прашање е дали ке се средат и до тогаш, ама по програмската шема изгледа нема голема разлика од кабловските и МAX TV!:tapp:
 
Член од
17 март 2007
Мислења
92
Поени од реакции
3
ke ima razlika jas rabotam vo on net inace ne zboram deka ke ima 140 hd kanali tuku brojkata na kanalite ke bide opsto 140 od slednata godina i ke gi ima tie sto gi nabrojav ponazad na statijata ke startuva vo sekoj moment moze denes moze utre bi trebalo najkasno do 4 oktomvri
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
секој ден викаат едно исто ,ќе почне месецов ќе почне нардниот и ништо од ова оннетпв:toe:

и оннет викаат пуштен бил сигналот ,а ја невидов ни С од сингнал ,а и К од канали не видов ни еден ,така да најмногу што маразам кога не лажат
 
Член од
17 март 2007
Мислења
92
Поени од реакции
3
pusteno e vo skopje signalot treba da imas vgradeno dvb na tv-to ako imas nema problem ke gi najde kanalite ama ne site normalno ne se sekirajte ova ke bide porazlicno od se sto ste imale iskustvo do sega i paketi i kanali dzabe kritikuvate tolku od mene:D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
pusteno e vo skopje signalot treba da imas vgradeno dvb na tv-to ako imas nema problem ke gi najde kanalite ama ne site normalno ne se sekirajte ova ke bide porazlicno od se sto ste imale iskustvo do sega i paketi i kanali dzabe kritikuvate tolku od mene:D
Да ама не е во другите градви :nenene:
Јас сум од Тетово а баш ме интереснраше да видам програмите и неможам да ги најдам
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
371
Поени од реакции
109
ke ima razlika jas rabotam vo on net inace ne zboram deka ke ima 140 hd kanali tuku brojkata na kanalite ke bide opsto 140 od slednata godina i ke gi ima tie sto gi nabrojav ponazad na statijata ke startuva vo sekoj moment moze denes moze utre bi trebalo najkasno do 4 oktomvri
Значи ОН НЕТ со дигиталната телевизија стартува на 04.10.2009 во недела.:pos2:А кога ке знаеме што ке се гледа(пакет на програми)?:toe:
 
Член од
17 март 2007
Мислења
92
Поени од реакции
3
Значи без разлика на денот на ребрендирањето ке стартува и дигиталната телевизија предвидено е тоа да се случи до 4 октомври со тоа заклучно ке има во сите поголеми градови
 

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
A kakvi paketi ke ima, ako na pr zemame telefon, internet i digitalna televizija!!!
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Значи без разлика на денот на ребрендирањето ке стартува и дигиталната телевизија предвидено е тоа да се случи до 4 октомври со тоа заклучно ке има во сите поголеми градови
Дали си сигурен дека до 4 октомври ќе почне со дигитална телевизија зошто тоа е до крај на неделава а нема никакви реклами за тоа.И како ќе ги даваат ресиверите ме интересира зошто треба секое домаќинство да добие бесплатно.И дали ќе може повеќе ресивери да се земат зошто дома имам 3 телевизора.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
92
Поени од реакции
3
znaci reklami ne moze da ima za nesto sto uste ne startuvalo ke ima od kak ke startuva resiverite ke bidat besplastni a paket televizija telefon i internet poceten paket ke bide okolu 1200 den
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
znaci reklami ne moze da ima za nesto sto uste ne startuvalo ke ima od kak ke startuva resiverite ke bidat besplastni a paket televizija telefon i internet poceten paket ke bide okolu 1200 den
Одлично ако биде така.Се надевам дека и брзините на интернетот ќе ги зголемат.
 

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
Ke pocne li od utre On Net so digitalna televizija ili ne...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom