A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

Член од
9 февруари 2022
Мислења
9
Поени од реакции
4
Здраво, може ли да ми прати некој слика од *speed test* што е поврзан со кабел.Многу ме интересира пингот.Затоа што кај мене стално е 2мс, од друг интернет провајдер.Па сакам да знам колку пингот е кај вас затоа што планирам да се префрлам на А1. Благодарам !
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
173
Поени од реакции
41
Здраво, може ли да ми прати некој слика од *speed test* што е поврзан со кабел.Многу ме интересира пингот.Затоа што кај мене стално е 2мс, од друг интернет провајдер.Па сакам да знам колку пингот е кај вас затоа што планирам да се префрлам на А1. Благодарам !
1648675276214.png
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Има некој информација која им е политиката за фер користење за “неограничениот“ интернет за дома? (не на телефон)
Се испосимињав 4к блурејки и тек сеа ми светна дека такви глупости имаа едно време.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.677
Поени од реакции
4.793
Има некој информација која им е политиката за фер користење за “неограничениот“ интернет за дома? (не на телефон)
Се испосимињав 4к блурејки и тек сеа ми светна дека такви глупости имаа едно време.
Освен ако не промениле нешто,до пред некоја година беше месечно 750 ГБ за А1 и 5 ТБ за т-хоме
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.252
Поени од реакции
3.176
Има некој информација која им е политиката за фер користење за “неограничениот“ интернет за дома? (не на телефон)
Се испосимињав 4к блурејки и тек сеа ми светна дека такви глупости имаа едно време.
Ако ти е обичен кабелски мислам дека немаат.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Освен ако не промениле нешто,до пред некоја година беше месечно 750 ГБ за А1 и 5 ТБ за т-хоме
A1 za kabelski nemaat, a na telekom ADSLot na M tarifa ima ogranicuvanje na 2TB bez esmetka i 3TB so e smetka, na S 300 GB so esmetka i 250 GB bez esmetka
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
Дали некој има искуство со приговор за договор кон А1.Поднесов вчера ама скептик сум по однос на вработените, ми делува дека ми се смеат во фаца дека ќе бидам однапред одбиен.Ако е негативен одговорот како се прави преставка во АЕК?
Нека ме исконтактира некој ако има информации тука или во ПП
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Ставив оптички интернет од А1 и на тој рутер може ли да се приклучи друг рутер за да имам статична ип адреса...или може ли тој да се подеси да има статична адреса?
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Denes promenet staruot technicolor Docsis 3.0 modem/ruter(okolu +5god koristen) - so nov Ubee. evw 32c.
ke vidime kako ke se pokaze ima paralelno i 2.4 i 5ghz, pa sega gi rasteretiv uredive niz doma...
Konektiran e na 16kanali downstream,i 4 za Up. Prethodno bese 8so4 kanali...
 

Attachments

Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Denes promenet staruot technicolor Docsis 3.0 modem/ruter(okolu +5god koristen) - so nov Ubee. evw 32c.
ke vidime kako ke se pokaze ima paralelno i 2.4 i 5ghz, pa sega gi rasteretiv uredive niz doma...
Konektiran e na 16kanali downstream,i 4 za Up. Prethodno bese 8so4 kanali...
Kaj vujko mi ima ist ruter i eden resiver no cesto se desava da se gubi internetot a na stariot technicolor gi blokirase extenderite za ovoj neznam


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom