A1 Combo Box

Член од
9 јануари 2021
Мислења
692
Поени од реакции
716
Во контакт центарот кога се јавив, таа таму ми кажа дека уште постои тоа со неограничено, а во салонот ми рекоја дека нема. Усогласеност 0. Сепак ќе се распрашам подобро. Фала ти.
Вчера татко ми бил во А1 салон и му го понудиле А1 Net S со вклучени 200GB брзина 20/1Mbps, го прашала агенката дали сака појак интернет, сега разлика од Combo boxot е тоа што имаме вклучени 200GB и нема неограничено сурфање туку само се троши од вклучениот интернет. Интернетот е доста стабилен, а брзината зависи колку е оптеретена базната станица и колку уреди во исто време се користат, пингот е истиот како што беше некаде од 25ms - 39 ms и истиот рутер што беше за Combo boxot истиот го користиме, само се направи промена на интернет тарифниот модел - рутер:ZTE MF283V.
 
Последно уредено:
Член од
13 април 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Во контакт центарот кога се јавив, таа таму ми кажа дека уште постои тоа со неограничено, а во салонот ми рекоја дека нема. Усогласеност 0. Сепак ќе се распрашам подобро. Фала ти.
Sega dali internetot e neogranicen poslem 12?
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.109
Поени од реакции
538
некој да каже импресии, брзина, стабилност и слично? Година и пол никој нема ништо пишувано :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.580
некој да каже импресии, брзина, стабилност и слично? Година и пол никој нема ништо пишувано :)
Od novive brzini ako ima nekoj 50/2mbps,500gb, iako e skoro 10tina dena...mislam deka imase nekoj kaza okolu 40/45....
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.109
Поени од реакции
538
Od novive brzini ako ima nekoj 50/2mbps,500gb, iako e skoro 10tina dena...mislam deka imase nekoj kaza okolu 40/45....
Па сакам да земам комбо боџ затоа прашав, мерев дома на мобилен и задоволен сум (на пенџере дирекно кон предавател 60мб, дневна 38, ходник 12) брзините дома (стан) се тие, би требало да е стабилен колку што може да е стабилен мобилниот нет
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.580
Па сакам да земам комбо боџ затоа прашав, мерев дома на мобилен и задоволен сум (на пенџере дирекно кон предавател 60мб, дневна 38, ходник 12) брзините дома (стан) се тие, би требало да е стабилен колку што може да е стабилен мобилниот нет
Bi trebalo da e i postabilen, ako mu ja pogodis lokacijata, a signalot mislam i preku gateway koga ke vlezes vo modemot mozes da gledas da menuvas rezim only Lte auto,....
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.109
Поени од реакции
538
Па предпоставувам дека рутерот е далку подобар во фаќање сигнал од мобилниот башка си има и надворешни антени. Морам све да прашам што е кај е бидејќи се потпишува договор на 2 години
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
407
Поени од реакции
162
Па предпоставувам дека рутерот е далку подобар во фаќање сигнал од мобилниот башка си има и надворешни антени. Морам све да прашам што е кај е бидејќи се потпишува договор на 2 години
Го користам м пакетот во Битола брзината варира помеѓу 35-45mbps модем даваат zte mf286r во пакетот има антени ,најважно е да ја погодиш локацијата каде е најсилен сигналот
Автоматски споено мислење:

Па предпоставувам дека рутерот е далку подобар во фаќање сигнал од мобилниот башка си има и надворешни антени. Морам све да прашам што е кај е бидејќи се потпишува договор на 2 години
Го користам м пакетот во Битола брзината варира помеѓу 35-45mbps модем даваат zte mf286r во пакетот има антени ,најважно е да ја погодиш локацијата каде е најсилен сигналот
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.109
Поени од реакции
538
Го користам м пакетот во Битола брзината варира помеѓу 35-45mbps модем даваат zte mf286r во пакетот има антени ,најважно е да ја погодиш локацијата каде е најсилен сигналот
Автоматски споено мислење:


Го користам м пакетот во Битола брзината варира помеѓу 35-45mbps модем даваат zte mf286r во пакетот има антени ,најважно е да ја погодиш локацијата каде е најсилен сигналот
Цел стан го истестирав го најдов местото..на пенџере со поглед на отворен простор :)
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
988
Поени од реакции
415
Zabelezav deka razlikata vo A1 Net S i A1 Net M bezicniot internet e sto vo tarifata A1 Net M vi davaat od novite ruteri koi podrzuvaat 4G+, zatoa internetot e po stabilen i najnormalno po brz.
Eve koi se novite ruteri:
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.109
Поени од реакции
538
Овој рутер го имав и јас пред месец и кусур, интернетот не беше нешто посебно за што пишав и овде
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.109
Поени од реакции
538
Тоа и јас се чудам, даунлодот отиде угоре ама аплоудот...јас сум со 5мб аплоад (од 0,7) така да добро е :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom