A1 Combo Box

Член од
5 јануари 2019
Мислења
37
Поени од реакции
15
Koristam vip combo box 3 i se e top,osven so tv imam 50 kanali spored dogovorot a gi gledam samo prvite 20 ostanatite mi pishuva odbien e pristapot od programata.Se javiv i vo vip 5 6 pati nikoj neznae da go resi problemot pa kje ve molam dokolku nekoj znae neka pomognee.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
403
Поени од реакции
160
Sto resiver ti imaat dadeno ako toj pravi problemi neka ti go smenat so drug
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Koristam vip combo box 3 i se e top,osven so tv imam 50 kanali spored dogovorot a gi gledam samo prvite 20 ostanatite mi pishuva odbien e pristapot od programata.Se javiv i vo vip 5 6 pati nikoj neznae da go resi problemot pa kje ve molam dokolku nekoj znae neka pomognee.
Ти покажува некоја грешка? Ако е 6 тогаш јави се во кол центар, ако не, пробај помести ја антената и скенирај пак.
 
Член од
5 јануари 2019
Мислења
37
Поени од реакции
15
Ти покажува некоја грешка? Ако е 6 тогаш јави се во кол центар, ако не, пробај помести ја антената и скенирај пак.
pa prvo mi kazaa od vip deka imalo problem so karticata so se vnesuva vo boomot i go odnesov resiverot tamu i mi recee operatorkata da mu bajam jas sea nez so e problemot...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Go gledam combo Box ov sega posle 100+50gb brzinata (od756/756) na 2/1 mbps, ja potkacile ...go ima.nekoj da kaze kako e sega ....ni treba za vikendica.... Lte ima tamu provereno so telefoni 2/3 razlicni do kaj 20/25odi brzinata na telefonite....
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
403
Поени од реакции
160
jas go koristam combo box paket so 100gb zadovolen sum retko se slucuva da ima problemi vo bitola go koristam
eve speedtest na wifi

brzina.JPG
da po nadminuvanje brzinata se namaluva na 2/1mbps
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
Јас имам Combo Box за викендица, и не е многу стабилен, често паѓа мрежата, нема интернет и по 20 минути, или многу бавно отвора. Ама ова зависело од тоа каде се наоѓа куќата, во кој дел од МК. Јас каде што сум, А1 мобилните не функционираат воопшто, и дури ми беше чудно што Combo Box за викендица воопшто работи. :)
Инаку, досега пишуваше дека е Combo Box 3, откако е земен (помалу од година), а цела оваа недела, речиси секој ден таа бројка се зголемува за еден број: Combo Box 3, па 4, 5, 6, 7 и вечерва е Combo Box 8. Немам појма што значи ова, а на нивната страница не пишува ништо за тоа што значат ваквите бројки
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Јас имам Combo Box за викендица, и не е многу стабилен, често паѓа мрежата, нема интернет и по 20 минути, или многу бавно отвора. Ама ова зависело од тоа каде се наоѓа куќата, во кој дел од МК. Јас каде што сум, А1 мобилните не функционираат воопшто, и дури ми беше чудно што Combo Box за викендица воопшто работи. :)
Инаку, досега пишуваше дека е Combo Box 3, откако е земен (помалу од година), а цела оваа недела, речиси секој ден таа бројка се зголемува за еден број: Combo Box 3, па 4, 5, 6, 7 и вечерва е Combo Box 8. Немам појма што значи ова, а на нивната страница не пишува ништо за тоа што значат ваквите бројки
koj modem go imas od starite zte? ili od ponovite huawei.. ??
ako ima nekoj huawei neka spodeli kako raboti....
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Не е huawei, некој made in China e мојот, нема ни име на него :D
Vakov e ??? ako ti e na vikendica i e epten slab 4g ili i voopsto da go nema treba da se iskonfigurira najverovatno kaj tebe postojano odi od4g>vo3g i obratno ako e ostaven na auto...mozi da se proba so 3g only, kaj eden prijatel vo edno dalecno selo so prvite box zte ova uspea go ostavivme only 3g i ima brzina 15~20 /so 1~2mbps.
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
Vakov e ??? ako ti e na vikendica i e epten slab 4g ili i voopsto da go nema treba da se iskonfigurira najverovatno kaj tebe postojano odi od4g>vo3g i obratno ako e ostaven na auto...mozi da se proba so 3g only, kaj eden prijatel vo edno dalecno selo so prvite box zte ova uspea go ostavivme only 3g i ima brzina 15~20 /so 1~2mbps.
Еве го. Инаку како што разбрав, во близина има 3G мрежа (предавател) на Телеком, дали таа ја користи и А1, немам појма
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
22 јули 2015
Мислења
403
Поени од реакции
160
Еве го. Инаку како што разбрав, во близина има 3G мрежа (предавател) на Телеком, дали таа ја користи и А1, немам појма
ZTE e уредот и како што гледам на 4г е треба зелено да свети ако е на 3г
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Еве го. Инаку како што разбрав, во близина има 3G мрежа (предавател) на Телеком, дали таа ја користи и А1, немам појма
Ovoj e zte ,vakov ist ima prijatelot,vo ruralna sredina prezadovolen e mo menuvase od 4g vo 3g .go setiravme onlu 3g i nema problem...nee opteretena tamu baznata malce se ziteli....A kaj tebe nema vrska so ima telekom bazna spored bojata treba da si na Lte mreza...napravi 1 speedtest do a1 serverot speedtest.net
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
Ovoj e zte ,vakov ist ima prijatelot,vo ruralna sredina prezadovolen e mo menuvase od 4g vo 3g .go setiravme onlu 3g i nema problem...nee opteretena tamu baznata malce se ziteli....A kaj tebe nema vrska so ima telekom bazna spored bojata treba da si na Lte mreza...napravi 1 speedtest do a1 serverot speedtest.net
Фала ти, ќе пробам со тестот :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom