Aлбански учебник: половина Македонија е албанска!?

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Веќе шемите со криминални пари на купување имот се проширија на Врање, Ниш, Велес, Прилеп, Битола, Охрид и така осите ќе касаат ќе касаат, додека не дојде, мечката.
Осите ке касаат ке касаат додека можат, и додека имаат можност, кога ке дојде мечката, ке си го викнат лавот, да се справи со мечката, и завршена работа, осите си го добија тоа што требаше.

Ја знаеш ова приказна нели?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Поздравче до авторот што ја пишувал книгата...

[
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
So Skiptar tesko da izlezis na kraj...:tapp:
Не, со глупак тешко се излегува на крај. Две години се борам со твојот дефицит на интелигенција, никако да се доборам. Бегај и не замарај со твои желби и потреби, не е период на Нова Година и Крисмас.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
Ne, ti nemas problem so mojata inteligencija, tuku imas problem so site Makedonci...:tapp:

Zatoa ne moze da se izlezi na kraj, poradi toa sto i da se reci za Albancite, vistina postavena so fakti, odma toa se interpretira kako tolku emocionalno od vasa strana sto e neverojatno :tapp:
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Генерално неевоулуираниве остатоци од некогашните племенски заедници имаат проблем со сите што не се Албанци. Ни самите не знаат што сакаат. И се да им дадеш џабе им е, после извесно време ќе го уништат тоа што го имаат. Пример е Косово не знаат што да прават сега со себе и со државата, кај д а ешто да е сами ќе се испотепаат и уништат.
И не треба да се лутите кога некој ви пишува за вашите адети. Еднаш бев по работа во Желино кај Албанци и жена му на тој не беше забулена и веднаш се стаписаа почнаа да викаат нешто неразбирливо за нас ја бутна анекаде у друга соба и дојдоа стариот (дедото) и мажот и кај мене и не послужи старата (бабата). И коа прашав што се случило прво нејкеа д акажат па после кажаа дек аадетот бил ако не е забулена жената пред гостинот тој (гостинот) може д апобара да ја опне и без проблем мора д априфати домаќинот!!!!!!
Јебо те !!!! Што све не трпи земјава
 

Kajgana Shop

На врв Bottom