9/11 Терористи или сепак не?

Кој ги урна кулите

  • Терористи

    Гласови: 130 20,8%
  • Американски владини структури

    Гласови: 408 65,3%
  • Појма немам

    Гласови: 87 13,9%

  • Вкупно гласачи
    625
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Uste ednas ,ne izvrtuvaj so konspiraci sajtovi , poleka so tebe treba da ideme

daj mi slika ili video od zgrada sto kolabira ovaka kako WTC 7 od pozar ? (ne mora sosem tocno kako WTC 7 )
mozes da dades odgovor ili ne?

ovaka ...



sto e ova spored tebe , ovaka site zgradi zgasnuvaat posle pozar ?
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.129
Поени од реакции
4.772
Uste ednas ,ne izvrtuvaj so konspiraci sajtovi , poleka so tebe treba da ideme

daj mi slika ili video od zgrada sto kolabira ovaka kako WTC 7 od pozar ?
mozes da dades odgovor ili ne?
Имаш докази за други згради кои се уриваат заради пожар.
Проблемот тука не е само пожарот, туку и значителното количество материјал што падна врз таа зграда.

Понатаму, ако сакаш да тераме инает, дај ми доказ, каде толкава зграда (или не мора толкава, нека биде помала) е урната со термит.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Имаш докази за други згради кои се уриваат заради пожар.
Проблемот тука не е само пожарот, туку и значителното количество материјал што падна врз таа зграда.

Понатаму, ако сакаш да тераме инает, дај ми доказ, каде толкава зграда (или не мора толкава, нека биде помала) е урната со термит.
kakov inaet ,te prasav edno prasanje , ne ja brani oficijalnata teorija so demantiranje na druga teorija , i pak so otpadot i ostatocite (neli go resivme toa)

WTC 5 I WTC 6 bea poblisku do kulite ,mnogu poveke ostatoci i poveke prasina i otpad imase na niv a sepak ne isceznaa ,ne zgasnaa ,ne kolabiraa kako WTC7




a WTC 7




I pak ostanuva pogornoto prasanje od prviot post od ovaa strana .Mozes da odgovris ili ne? kazi de ,ne e sramota, da ja prodolzime debatata..
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.129
Поени од реакции
4.772
kakov inaet ,te prasav edno prasanje , ne ja brani oficijalnata teorija so demantiranje na druga teorija , i pak so otpadot i ostatocite (neli go resivme toa)

WTC 5 I WTC 6 bea poblisku do kulite ,mnogu poveke ostatoci i poveke prasina i otpad imase na niv a sepak ne isceznaa ,ne zgasnaa ,ne kolabiraa kako WTC7




a WTC 7




I pak ostanuva pogornoto prasanje od prviot post od ovaa strana .Mozes da odgovris ili ne? kazi de ,ne e sramota, da ja prodolzime debatata..
Не знам за друг пример за зграда иста како ВТЦ 7 да се урнала на тој начин од пожар. Не знам ни воопшто пример во таква зграда да имало толку масивен пожар.

Но едно знам, ВТЦ 7 не падна како последица на детонација на експлозив.

Дали на тие другите згради што не паднале имало пожар, со колкав интензитет бил итн.?
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.814
Поени од реакции
1.085
Ал-Каида= ЦИА-САД

Осама Бин Ладен, главниот на Ал-Каида= исто така ЦИА-САД

Терористичките напади во Нујорк и сите овие работи се американски срања, се со цел СВЕТОТ да биде со нив,за да се контролира нафтата и бензинот низ целиот свет...

А ако некој не верува на овие работи,тогаш 100% нема интелегенција и капацитет за да ги сфати овие работи:tapp:

И пак ќе повторам, Осама Бин Ладен никогаш нема да биде фатен , затоа што тој е нај големиот ЦИАШ во блискиот исток, а можеби и во СВЕТОТ...:toe:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.129
Поени од реакции
4.772
Ал-Каида= ЦИА-САД

Осама Бин Ладен, главниот на Ал-Каида= исто така ЦИА-САД

Терористичките напади во Нујорк и сите овие работи се американски срања, се со цел СВЕТОТ да биде со нив,за да се контролира нафтата и бензинот низ целиот свет...

А ако некој не верува на овие работи,тогаш 100% нема интелегенција и капацитет за да ги сфати овие работи:tapp:

И пак ќе повторам, Осама Бин Ладен никогаш нема да биде фатен , затоа што тој е нај големиот ЦИАШ во блискиот исток, а можеби и во СВЕТОТ...:toe:
Браво, ја реши мистеријата, 120,45% интелегенцијо.

--- надополнето ---

Има и документарни емисии за ова,а има и милијони докази,ама никој нема муда да излезе и да каже јавно,, ако не сакаш да се мачиш со мозокот, тогаш отруј се со американски лаги..

А и пак ќе повторам, а ако треба уште 100 пати ќе повторам, Осама Бин Ладен НИКОГАШ нема да биде фатен,затоа што тој е ЦИАШ, тој работи за американски интереси..

Ајде пукај со доказите.
Да видиме шо докази има.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.129
Поени од реакции
4.772
Има и документарни емисии за ова,а има и милијони докази,ама никој нема муда да излезе и да каже јавно,,,,, а ти ако не сакаш да се мачиш со мозокот, тогаш отруј се со американски лаги..

А и пак ќе повторам, а ако треба уште 100 пати ќе повторам, Осама Бин Ладен НИКОГАШ нема да биде фатен,затоа што тој е ЦИАШ, тој работи за американски интереси.


http://forum.kajgana.com/showthread.php?39223-9-11-%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D1%81%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D0%BA-%D0%BD%D0%B5#ixzz18r2Z7nxq
Ајде пукај со доказите.
Да видиме шо докази има.
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.814
Поени од реакции
1.085

Има и документарни емисии за ова,а има и милијони докази,ама никој нема муда да излезе и да каже јавно,,,,, а ти ако не сакаш да се мачиш со мозокот, тогаш отруј се со американски лаги..

А и пак ќе повторам, а ако треба уште 100 пати ќе повторам, Осама Бин Ладен НИКОГАШ нема да биде фатен,затоа што тој е ЦИАШ, тој работи за американски интереси.





--- надополнето ---

Ајде пукај со доказите.
Да видиме шо докази има.
Има документарни емисии


псссс колку години имаш???
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.129
Поени од реакции
4.772

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.814
Поени од реакции
1.085
ЦИА+Ал-Каида=2001


Loose Change Second Edition (Part 1)


Loose Change Second Edition (Part 2)


Loose Change Second Edition (Part 3)
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.129
Поени од реакции
4.772
Ах, па јас си реков ќе видам некој доказ во врска со темава...
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.129
Поени од реакции
4.772
Колку години имаш?????
13. ОК? Имаш проблем со тоа некој помал од тебе што има повеќе знаење?

Ајде почни да се расфрлаш со докази или оди лижи им се на Турците...
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.814
Поени од реакции
1.085
13. ОК? Имаш проблем со тоа некој помал од тебе што има повеќе знаење?

Ајде почни да се расфрлаш со докази или оди лижи им се на Турците...
Јас не им се лижам ниту на турците ниту на србите ниту на грците, за разлика како што си ти:tapp:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Хјуман, убаво знаеш дека вакви муабети и провокации одат по ПП или профили.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom