666 и значењето на тие бројки

angie92

Патриот
Член од
25 октомври 2007
Мислења
32
Поени од реакции
3
Има некоја работа, таткото на еден другар почина на 06.06.2006г. Случајност или не, сепак не знаеме...
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Па нормално е некој да почине или да се роди или да падне или да фати спортска на 06.06.06 и тој е ден со 24 саата како и другите!

еве ви 666ти мој коментар овде!
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
А да ми текна, овие поетиве од романтизмот, со бујна фантазија, кои биле против анархијата на црквата во тоа време употребувале вакви броеви. 333, 666 и 289. Божествена комедија, Кандид, Декамерон, во нив. Се е само бројка, што ќе му е БРОЈ на ѓаволот (ако постои) :vozbud:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Woe to You Oh Earth and Sea
for the Devil sends the beast with wrath
because he knows the time is short
Let him who hath understanding
reckon the number of the beast
for it is a human number
its number is six hundred and sixty six..
 

Никола АМО

Онисифор Мечкојад
Член од
2 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
33
imam citano deka koga prefrluvale nekoj natpis mn star...pri prepisuvanjeto na brojot 616, vsusnost e zapisan brojot 666...mozebi se toa samo spekulacii..
616 6+1+6=13...a zad brojot 13 veke znaeme sto stoi!:raz:
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
како шо ја знам... некој римски император (ептен без душа -се убивал) и неговото име кога се напише на друг јазик ( некој си древен јазик ) и после там зберат се буквите ( секоја буква си имала сопствен број ) и кога се зберат сите даде 666
така некако беше али забравил сум го....
 

Никола АМО

Онисифор Мечкојад
Член од
2 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
33

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
M

makedon^

Гостин
666 не се сфаќа како бројот на ѓаволот, туку број на антихристот, што ќе сака да завладее со светот, создавајќи го новиот светски поредок, антихрисот е во служба на ѓаволот. Симболи на тој антихрист се пентаграмот, крстот свртен наопаку, и бројот 666. Еве погледнете само еден бар код, на почетокот на средината и на крајот има две тенки продолжени црти, тие две тенки црти означуваат 6-6-6. И на многу други места се срекава 666 како таен код на антихристот. Би ви препорачал да го гледате документарецот Digitalni andjeo го има на јутјуб, преубаво ги објаснува сите тие мистерии и заблуди

Ви ја препорачувам и страната www.galaksija.com прочитајте, разгледајте има многу корисни нешта
 

Black Night

Galvanize
Член од
25 септември 2008
Мислења
327
Поени од реакции
20
Па вака............значи 666,......хммм.........666.......овие бројки фактички......хмммммм......или.........односно............оваа комбинација од цифри...........не не........хммммм.......па овие броеви припаѓаат на категоријата природни броеви N...........?

ПА ШТО МОЖЕ ДА ЗНАЧАТ БРЕ ! Бројка си е бројка. Каков ѓјаур каква срекна бројка каква сатана. Бре бре бре !!!!!!:tapp:
Да не иде ѓаволот на овие бројки случајно ? Ајде да го видам што праи, го немам видено одамна. 666 666 666 666 666 666. Ајде ѓаур ????:pos2:
 
M

makedon^

Гостин
NWO или антихристот го има одбрано бројот 666 како свој симбол :P Капиш?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Ништо не значат обични бројки се, ниту можат да ти помогнат ниту па одмогнат.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Eve sto velat adventistite za papata :) Sluzbenata titula na papata e Vicarius Filii Dei sto znaci Zamenik na Bozjiot Sin . ako se soberat brojnite vrednosti na latinskite bukvi - sto imaat brojna vrednost - od ovaa titula , se dobiva tocno brojot na antihristot - 666 . da probame :)
V I C A R I V S F I L I I D E I
5+1+100+0+0+1+5+0+0+1+50+1+1+500+0+1 = 666

znaci , ako matematikata e tocna nauka koja sto ne laze togas papata e antihrist :)
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
go ima nekade vo biblijata deka 666 e broj na gavolot(ili sl. pisuvase) samo da najdam ovie denovi i ke vi pisam kako e tocno..
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
666 не се сфаќа како бројот на ѓаволот, туку број на антихристот, што ќе сака да завладее со светот, создавајќи го новиот светски поредок, антихрисот е во служба на ѓаволот. Симболи на тој антихрист се пентаграмот, крстот свртен наопаку, и бројот 666. Еве погледнете само еден бар код, на почетокот на средината и на крајот има две тенки продолжени црти, тие две тенки црти означуваат 6-6-6. И на многу други места се срекава 666 како таен код на антихристот. Би ви препорачал да го гледате документарецот Digitalni andjeo го има на јутјуб, преубаво ги објаснува сите тие мистерии и заблуди

Ви ја препорачувам и страната www.galaksija.com прочитајте, разгледајте има многу корисни нешта
Јас за ова цело време зборам дури и тема отворив која заврши неславно во канта за отпадоци, за жал лугето сматаат дека се ова само големи измислици од причина што не се доволно информирани баш ми е мило што некој го глеал документарецот кој објективно пристапува кон се она што не опкружува во глобални рамки и се она што следи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom