666 и значењето на тие бројки

golem brat

dojdov vidov pobediv
Член од
23 февруари 2009
Мислења
417
Поени од реакции
20
ЅВЕРОТ, не гаволот. Бројот на Гаволот е 616
zverot, gavolot, i lazniot prorok se edno i isto , vo poslednite vremina lazniot prorok ke go sobere narodot i ke im go pretskaze antihristot , toj ke gi zbuni evreite a i siot svet so svojata pojava, i ke go emitira zivotot na isusa boga , ke ima svoj preteca antihristot

За тие што ништо не разбираат Ѓаволот е во се:телевизијата, мобилните, интернетот итн до бескрај. :twisted: :devil3::blabla:
da taka www i barkodot na proizvodot , televizija mediumi pecatot, toa e zlo koe zboruva koe see zlo i omraza so svoite zli sodrzini

Факт е дека сте типични македонски клошарчиња и имате недостаток на интелегенција и дефицит на лични ставови и сфакања и дека она што е реалност во светот и што се занимаваат најголемите светски критичари, социолози и интелектуалци за вас претставува чиста фантазија. Мозоците ви се премногу ограничени за да погледате подалеку од Македонија и немојте да тврдите дека е лага и глупост за нешто со што никогаш не сте се запознале.
i mu se poklonija site ziteli zemni na antihristot cii imina ne se zapizani vo knigata na zivotot, no sepak onie koi koi ke bidat osveteni od boga ke go prepoznaat pojavuvaneto na antihristot, nim nema daim bide cudno, voskresnuvaneto na nekoi umreni i simnuvane na ogan od nebo, duri i kakvi cuda da vrsi , tie ke znaat deka toj e izmamnikot, no denes postojat luge koi za vakvite raboti koi se poveke se zboruva za niv, gi smetaa za ludi i nemozni , no poleka i postepeno patot na antihristot se podgotvuva za konecno da vleze vo svetot, vo svetata zemja erusalim, veke spremen e sruseniot hram solomonov narecen zid na placot , kade sto stoi dzamijata al aksa , za da go podignat povtorno , temelite veke gi udrija postavija vo letoto 2001 pri golemo obezbeduvane od izraelcite, taka sto nekoi od palestincite se sprotistavuvaa ne dozvoluvaa pa pocnaa da vrlaat kamena kon izraelcite
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
hahahahahaa
7-srekjen broj
13-nesrekjen
616-broj na gjavolot
666-broj na antihristot
......hmm....aj brojot 9124981935 neka bide...hmm ne mi teknuva,aj kazete nesto...
ZIVI GLUOSTI
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
291
јас мислам оти тоа со 666 бројот на ѓаволот се чисти глупости... не верувам во такви работи:toe: дајте некој доказ да се уверам, само не со филмови
 
T

Tetro

Гостин
јас мислам оти тоа со 666 бројот на ѓаволот се чисти глупости... не верувам во такви работи:toe: дајте некој доказ да се уверам, само не со филмови
значењето може да ти го објасни во целост само нумеролог, значи ниту математичар, ниту верник, ниту атеист.

ако си го гледал 23 филмот ке ти биде се јасно

23= 2:3 = 0,666
мислам дека има ваков пост тука некаде .....
23(ne e ednakvo na)2:3 :neee:
2:3 = 0,66666666666666(6)= 0,667 си ја утнал малце математиката
гледај филмови, ама да ти биде јасно дека филмовите се прават за профит, а не да ти објаснат нешто

666 ѓаволска работа
гледајте го филмот 3те 6ки на главата и некој работи ке ви станат јасни
читај погоре

www i barkodot i drugi stvari se e toa gavolsko maslo
аииииии
- погоре споменатиот бар код
и чиповите кои ке им бидат вградени на лугето колкави се и како изгедаат
кај нас нема такви баркодови, ова важи само за у Америка :хехе:
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Сеа не го знам баш точното значење на тие бројки али веруам дека му припаѓаат на Ѓаволот :salut:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
И што со бројкиве? Не верувам дека значат нешто, освен што си се само бројќи и си имаат само математичко значење.:toe:
 

vidra_sk

Баш ми е гајле :P
Член од
22 април 2010
Мислења
35
Поени од реакции
1
Јас мислам дека тие бројки си се обични бројки т.е не се бројки на ѓаволот. Сите бројки си се убави и сите бројки се Господови, а не на ѓаволот.
 
?

..........

Гостин
Бројките се измисллени од човекот, за своите потрби исто како и буквите, деновите, месеците...овие бројки означуваат точна вреднос на 666 “единици“.
А човековата фантазија и имагинација може да пронајде мистерија и во зелено јаболко.:pipi:
 

Anti Spam Master

Anti Spam Master
Член од
22 октомври 2009
Мислења
100
Поени од реакции
1
овие бројки немаат никакво значење.
броеви на „ѓаволот„ броеви на „господ„ ЧИСТА ГЛУПОСТ!!!:tapp::tapp::tapp:
 
Член од
10 ноември 2009
Мислења
91
Поени од реакции
3
Само за потсетуваќе "www" значи 666 :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ѓаволот е Луцифер кој бил 13 ангел и кој се знае дека ја носел светлината и затоа овие што денес сакаат да воспостават нов светски поредок се викаат илуминати ил ипросветлени. Зврот е друга личност или првиот ангел ко јисто таак се побунил против бога. знам дека е малку заплеткано но сигурно е дека се повеќе личности кои заедно работат против доброто.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Ај образложи
The Hebrew and Greek alphabet does not have separate characters or alphabets for numbers and letters. Letters are also used as numbers. So each letter is a numerical value.

The Hebrew equivalent of our "w" is the letter "vav" or "waw". The numerical value of vav is 6. So the English "www" transliterated into Hebrew is "vav vav vav", which numerically is 666.

Ова колку да ти образложам, а не дека ми значи нешто или се замарам со 666 :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
The Hebrew and Greek alphabet does not have separate characters or alphabets for numbers and letters. Letters are also used as numbers. So each letter is a numerical value.

The Hebrew equivalent of our "w" is the letter "vav" or "waw". The numerical value of vav is 6. So the English "www" transliterated into Hebrew is "vav vav vav", which numerically is 666.

Ова колку да ти образложам, а не дека ми значи нешто или се замарам со 666 :)
Зарем мислеше дека не сум го прочитал ова... или дека не го знам :) поентата ми беше да објасни дечкото кој се убацил во тема само со два збора пост, кои вообичаено ги бришам, но бидејќи е почетник а водено можеше и да се потруди да објасни го оставив :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom