3D design

Член од
16 ноември 2010
Мислења
70
Поени од реакции
10
Здраво. Сакам да научам 3D design на професионално ниво.
Дали некој знае најлесен начин како?
Исто така, некој да сака се нафати да ме научи часови еден на еден? Секако, ќе си платам за часовите.
Контактирајте ме во порака. Само за сериозни.
Поздрав
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
380
Поени од реакции
1.264
Широк поим е 3D дизајн, може да се работи од дизајнирање на технички модели, преку архитектонско проектирање, до моделирање за игри, анимација и слично, така да дефинирај што поточно е тоа што сакаш да научиш.

Кај нас ја имаш M3DS академијата ако сакаш да се насочиш кон филмска и индустрија за игри.
 
Член од
16 ноември 2010
Мислења
70
Поени од реакции
10
Широк поим е 3D дизајн, може да се работи од дизајнирање на технички модели, преку архитектонско проектирање, до моделирање за игри, анимација и слично, така да дефинирај што поточно е тоа што сакаш да научиш.

Кај нас ја имаш M3DS академијата ако сакаш да се насочиш кон филмска и индустрија за игри.
Требаше да потенцирам дека би сакал да научам дизајнирање на згради, внатре и надвор, во таа насока нешто.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.938
Требаше да потенцирам дека би сакал да научам дизајнирање на згради, внатре и надвор, во таа насока нешто.
Архитектонски, или Градежен факултет :)
Не е ни брзо, ни лесно, ама без такво пусулче скоро е невозможно некој да ти даде работа во тој бизнис.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
380
Поени од реакции
1.264
Требаше да потенцирам дека би сакал да научам дизајнирање на згради, внатре и надвор, во таа насока нешто.
Aко мислиш на дизајн на ентериер, другарка имаше добро искуство со курсов на Семос.

А за *дизајнирање згради* треба факултет архитектура јас мислам. :icon_lol:
 
Член од
16 ноември 2010
Мислења
70
Поени од реакции
10
Aко мислиш на дизајн на ентериер, другарка имаше добро искуство со курсов на Семос.

А за *дизајнирање згради* треба факултет архитектура јас мислам. :icon_lol:
Јас не би дизајнирал згради, но би сакал да можам да изработам 3D згради/објекти според дадени димензии итн со 3DsMax како на линков https://www.flickr.com/photos/bbb3viz/albums
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
380
Поени од реакции
1.264
Јас не би дизајнирал згради, но би сакал да можам да изработам 3D згради/објекти според дадени димензии итн со 3DsMax како на линков https://www.flickr.com/photos/bbb3viz/albums
Еве неколку резултати за курсеви во таа насока после кратко пребарување:

Udemy
Pluralsight
Domestika (3DS Max+V-ray)
Domestika (Revit)

Ваљда ако се потрудиш се наоѓаат пиратски, ама секако и цените не се нешто превисоки.

Не ги разгледав најдетално, не знам колку се бегинер френдли, ама секогаш можиш пред конкретно ова да си фатиш некој 3DS Max бејзикс курс, лесно се наоѓа сигурно.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
Здраво. Сакам да научам 3D design на професионално ниво.
Дали некој знае најлесен начин како?
Исто така, некој да сака се нафати да ме научи часови еден на еден? Секако, ќе си платам за часовите.
Контактирајте ме во порака. Само за сериозни.
Поздрав
Ако мислиш дека лесно ќе го научиш тоа што го сакаш, си се излажал. Посебно 3Д дизајнот барам многу време да се совладаат основите прво и прво на 3Д програмот, па тек после насочување во она што го сакаш, односно archviz. Дали си слушнал за Blender програмот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom