3D анимации!

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Дали има некој заинтересиран за да направи кратка 2Д флеш анимација, со целосно подготвени ликови, позадини, гласови, сценарио и сл. ? Се што треба да се направи е да се спојат сите овие работи, и да се анимира. Секаква помош е добредојдена. И секако пишете си и цена. Па ќе се договориме. Но, сакам да кажам дека немам многу време, итно е. Фала многу, поздрав. :cuc:
Па незнам треба да се чуеме за работава тука не објаснувате доволно ако сакате да се дог мојот скајп е во профилов па јас сум секогаш скоро уклучен аднете ме и ке се договориме поззз:smir:
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Графикава е стварно топ 100 одлчен дизајн све е стварно страшно :vozbud:
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Помош барам од луѓе кои користат 3д макс или користеле значи користев 2009 сега го користам 2010 макс па ми фали команда мислам овој ефектов FumeFx ми треба а со инсталацијава го немаше па додатно се инсталира ли и сл ?
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Дали има некој заинтересиран за да направи кратка 2Д флеш анимација, со целосно подготвени ликови, позадини, гласови, сценарио и сл. ? Се што треба да се направи е да се спојат сите овие работи, и да се анимира. Секаква помош е добредојдена. И секако пишете си и цена. Па ќе се договориме. Но, сакам да кажам дека немам многу време, итно е. Фала многу, поздрав. :cuc:

Mozam jas da napravam.... Ne e problem a cena ;) ne e problem sigurno nema da bide nezadovolitelno :) :pipi:
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
значи ми треба помош дали знаеш да ми помогнеш на прашането како да го додадам пошто го неам во 2010 FumeFx а ми треба за една сцена позз
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
MMmmm... FumeFx колку што знам е за 3д анимации... Или се лажам? Јас работам само адобе флеш... за 2д анимации... Од 3д го имам работено maya али тоа беше од дамна....:S

http://www.filestube.com/b9ef6d65e8566fcd03ea,g/FUMEFX-1-2.html
A eve link za download na fumeFx pluginot

ups.. Zaboraviv dali e dozvoleno da se postiraat linkovi so vakva sodrzina... ako ne e dozvoleno delete ;) a jas ke ti go ispratam na pp :D
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
MMmmm... FumeFx колку што знам е за 3д анимации... Или се лажам? Јас работам само адобе флеш... за 2д анимации... Од 3д го имам работено maya али тоа беше од дамна....:S

http://www.filestube.com/b9ef6d65e8566fcd03ea,g/FUMEFX-1-2.html
A eve link za download na fumeFx pluginot

ups.. Zaboraviv dali e dozvoleno da se postiraat linkovi so vakva sodrzina... ako ne e dozvoleno delete ;) a jas ke ti go ispratam na pp :D
Фала баце за ова линков иначе и јас покрај ова работам во 2d flash
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Имате курсеви за 3д анимација во АХIS ако сте заинтересирани , а и понудите им се мн. ок :) 1200евр за сертифицирана диплома +огромен попуст ако плаќаме во готово ;)

Ја неам време , иначе одма би :)

пс:Давајте туториали за Maya :)
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
Имате курсеви за 3д анимација во АХIS ако сте заинтересирани , а и понудите им се мн. ок :) 1200евр за сертифицирана диплома +огромен попуст ако плаќаме во готово ;)

Ја неам време , иначе одма би :)

пс:Давајте туториали за Maya :)
хах 1200 евра за шест месеци и за диплома која после би стојала дома некаде заборавена, па не знам колку се исплаќа
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
хах 1200 евра за шест месеци и за диплома која после би стојала дома некаде заборавена, па не знам колку се исплаќа


Брат , има луѓе што сакаат со тоа да се занимаваат во животот бе .... Да не не вреди цената ?

Ја на пример сеа на факс си земав К.Анимации предмет и планирам на тоа да се посветам :))
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
93
Поени од реакции
6
Интересна тема, добро е да се знае дека во Македонија почнува да се работи 3д. Јас работам Maya и Zbrush, и помислив да заакачам и јас нешто што сум работел.









 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
ова вселенскиве бродови што си ги правел во маја стварно ти одзеле мн време има многу детали одлични се иначе позз
Еве нешто од мене во 3Ds max 2009 :helou:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom