3D анимации!

Член од
5 февруари 2010
Мислења
93
Поени од реакции
6
Ни успори темава малце а? Ај да ја освежиме. :vozbud:


Wraith Dart од Stargate Atlantis, моделiрано во Zbrush, рендер во Maya со MentalRay
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Jako brat !

Ja praam Amfiteatar kao proekt ....Treba da bide gotov vecer/utre pa ke go postnam tuka za feedback :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Хелп ..... Праам проектов и не знам зашо и како ...ама коа креирам материјали ....ми ги спојува текстурите со веќе направените работи ...и ако сменам боја/текстура на новиот објект , мења и на старите ...... ИТНО !!!!!!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Оу ...И како да ги делитнам текстурите што сум ги ставил порано ? Имам ставано/преставано текстури ...и сите стојат (јес да последната текстура само работи) ама мн. се за барање акко сакам да изменам нешто !!
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
93
Поени од реакции
6
Да не ти е ставен default shader-ot? За да ги избришеш ке одиш во Window-rendering editors- hypershade
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Средив !!

Него ...... сетингс за Џам(стакло од прозор) некој да не има ? никако неможам да ги погодам .....
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Средив !!

Него ...... сетингс за Џам(стакло од прозор) некој да не има ? никако неможам да ги погодам .....
Za staklo materijal, mozes da go napravis so maja sahderi, ima dosta tuts na net, ili najubavo e da go koristis mental ray DGS material.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Оу и има нешо везе хиерархијата и боите као ми изгледаат ? пошо праев копи пејст на некои срања и иам така гадна хиерархија со мн. пејстед срања .... и поише бои ....
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Ти ли го правеше тоа??
Со малку повеќе труд можело многу подобро да изгледа.
Еве неколку раbоти што ги забележав
-нема сенки никаде
-премногу униформно освелтување
-не забележав никаде bump/normal maps

Со што го рендерираше, мене ми личи со maya renderot?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ти ли го правеше тоа??
Со малку повеќе труд можело многу подобро да изгледа.
Еве неколку раbоти што ги забележав
-нема сенки никаде
-премногу униформно освелтување
-не забележав никаде bump/normal maps

Со што го рендерираше, мене ми личи со maya renderot?

Со Mental Ray e

Знам дека фалат сенки брат .... а осветлувањето го ставив во последен момент пошо требаше да го предадам проектот па гледав само светло *ок* да има ....

Сеуште учам , јбг =(

Bump/Normal maps ? hmm ?

Се трудам !
 
Член од
16 март 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
mi treba vasa pomos decki i toa sto pobrzo toa podobro.
Dali nekoj go ima kako proekt gotov mislam so se sceni i slicno,proektot so Misko Marsovecot onaj sto e vo basic tutorialite. Da napomenam use edna ne mi treba tutorial zato sto nemam vreme mi treba gotoviot proekt. :)))
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Tutorialot go iam ;/ Proektot gotov go neam , mada ako ti e za da im go predaesh na momcite od fx3x , ke ukapiraat deka si daska (se razbira ako ne znaesh sho kako i zasho) anyways p/
 
Член од
16 март 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ma nema vrska so toa,za sosem druga rabota mi e potrebno,no mi treba dosta brzo zatoa sto nemam vreme da go izrabotam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom