320 гигапикселна панорама од Лондон

Член од
25 јуни 2012
Мислења
1.863
Поени од реакции
1.014
Wembley found.

Прегледај го приврзокот 58971
--- надополнето: 25 февруари 2013 во 21:47 ---
Emirates found.

Прегледај го приврзокот 58973
--- надополнето: 25 февруари 2013 во 21:50 ---
Олимпискиот исто така.

Прегледај го приврзокот 58974
Се глеа одма кој е по спортот. :icon_mrgr:
--- надополнето: 26 февруари 2013 во 10:27 ---
Ова ли е тој стадионот што го јадеше 1-3 од Баерн :icon_lol:
Да, али тој е и стадионот што Милан го јадеше 3:0, Тотенхем 5:2 итн.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.058
Направена најголемата панорамна снимка на Прага
Резолуцијата на панорамата е 33.8 гигапиксели и тоа ја прави најголема снимка на Прага, фотографирана било кога
Снимката е со големина 260000 x 130000 пиксели и е создадена од основачот на 360Cities

http://360gigapixels.com/petrin-prague-photo/.
 
На врв Bottom