3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.981
Поени од реакции
6.910
Исток главен фаворит Напредок Радово енос ја направија екипата која гази.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Шкендија Арачиново не се појавиле против Беса. бидејќи ова им е втор ваков испад, дали тоа значи бркање од лига?
До нас стигнаа информации дека и ОФИЦИЈАЛНО Шкендија Арачиново се откажала од лигата, па нивните резултати се бришат :)
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
819
Поени од реакции
1.226
Си газе лигата Вардар,Борец,Победа,Црвена Звезда,Партизан по имињата подобра од прва лига :D
 

Attachments

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Следен викенд почнува општинската лига на Гевгелија во која ќе настапува Гевгелиски Кожуф.
Покрај Кожуф во лигата ќе учествуваат и Полин од Стар Дојран, Победа Зорбас од Мрзенци, Вардар од Прдејци, Борец од Фурка, Вардарски од Богданци (истотака некогаш учесник во првата лига) и Моин (врска немам од кај се).

И во Тетово се игра општинска лига, мислам дека по пауза од неколку години (може грешка сум).
Се натпреваруваат и Југохром од Јегуновце, некогашен второлигаш кој долго време немаше сениорска екипа.
Покрај Југохром, тука се и Љуботен од Тетово, Мергимтари од Стримница, Шар од Теарце, Пирок од Пирок, Кастриоти од Џепчиште, Беса од Н.Челопек (не знам што значи Н) и Фљамуртари од Горно Седларце.
После три кола Мергимтари е единствен со 9 бода, а Југохром има 7 на второ место.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
И во Тетово се игра општинска лига, мислам дека по пауза од неколку години (може грешка сум).
Се натпреваруваат и Југохром од Јегуновце, некогашен второлигаш кој долго време немаше сениорска екипа.
Покрај Југохром, тука се и Љуботен од Тетово, Мергимтари од Стримница, Шар од Теарце, Пирок од Пирок, Кастриоти од Џепчиште, Беса од Н.Челопек (не знам што значи Н) и Фљамуртари од Горно Седларце.
После три кола Мергимтари е единствен со 9 бода, а Југохром има 7 на второ место.
Za boldot ; Od lani se aktivirashe opstinskata liga Tetovo , imashe 6 ekipi ( Skenderbeu od Poroj - zavrsija na prvoto mesto i sega igrat vo 3 liga , Besa od Cellopek , Jugohrom , Pirok , Flamurtari od Gordno Sedlarce , i Vardar od Brvenica.

E sega za ovaa sezona 2014/2015 ima 8 ekipi ; Copy/Paste eve ;

1. ЉУБОТЕН - Тетово
2. ПИРОК - Пирок
3. БЕСА - Долни Челопек
4. FK “ШАР-Т-2012 Tearce
5. КАСТРИОТИ - Џепчиште
6. ЈУГОХРОМ - Јегуновце
7 ФЉАМУРТАРИ - Горно Седларце
8. МЕРГИМТАРИ - Стримница...

Sto da se kaze ziva mizerija e ligava :pos: Ocekuvav mnogu od Luboten no bez sponzor nisto . Edvaj dojdoa 8 igraci vo Pirok kade sto izgubija 5:1 ( na poluvreme beshe 5:0 ) . Dojdoa 8 igraci , ocekuva uste 3 oti tie 3 ne im dosle haha , pa im dadovme nie eden igrac kako za pocetok na mecot tie bea 9 nie 11 i bam bam bam 5:0 za 20 minuti , pa posle 20 minuti dojdoa tie trojca :icon_mrgr: . Pa na poluvreme se odgovaramve da ne odime ushte da im dademe golovi zaradi respektot kon najstariot mak. klub :LOL:

Pa Pirok ushte po mizerija , vo prvoto kolo trebase da igrame protiv Sedlarce na gosti , edvaj se sobiravme 9 igraci , baravme po seloto uste 2 pa nikako , nejkea da dojdat i po kafanive nekoi sto sedea a sto nemat igrano fudbal . I na kraj ne otidovme i sluzbeno 3:0 . Vo 3 kolo igravme protiv Kastrioti od Dzepciste ama utakmicite gi odigrat vo stadionot na Poroj . Morashe da se gostuva poshto ke ne izbrkat i izguben mec 3:2 . ( 1-0 , 1-1 , 2-1 , 3-1 , 3-2 ) .

Bez treninzi , samo koga e denot za igranje se sobirat igracive ( na domasen teren gi ima poveke koga imame utakmica :icon_mrgr: ) a na gosti , nekoj e so grip ( kako mojot slucaj so mene za gostinskiot mec protiv Kastrioti vo Poroj kade sto ako domasnite igraci igrat na nivniot stil ni Barcelona ne moze da pobedi ) :D , nekoj ima da uci , i taka natamu ti gi znaes podobro vakvite slucaevi :)

Kako sto znam samo prvata ekipa na tabela ke odi vo 3 liga ( ili pa play off kako odi ne go znam bas dobro ) . Kako sto gledam spored tabelava posle 3 kolo Mergimtari od Strimnica ke zavrsi prv , a ne veruvam Jugohrom , osobeno ako ovie od Striminca imaat nekoi ambicii za 3 liga.. ke gazat na sekakov nacin :cautious:

REZULTATI OD 3 KOLO ( 05.10.2014 ,11:00 casot )

Br Domacin Gostin Rezultat
1 ФК “БЕСА” - ФК “ШАР-Т-2012” 2:2
2 ФК “ФЉАМУРТАРИ” - ФК “ЈУГОХРОМ” 1:3
3 ФК “ЉУБОТЕН” - ФК “МЕРГИМТАРИ” 2:3
4 ФК “КАСТРИОТИ ФЦ” - ФК “ПИРОК” 3:2

TABELA

Mesto Ekipa Natpr Pobedi Nere{eni Porazi Postig. golovi Primeni
golovi Gol razlika Bodovi
1 FK “МЕРГИМТАРИ” 3 3 0 0 13:5 +8 9
2 FK “ЈУГОХРОМ” 3 2 1 0 6:3 +3 7
3 FK “ШАР-Т-2012” 3 1 2 0 8:5 +3 5
4 FK “ПИРОК” 3 1 0 2 7:7 0 3
5 FK “ЉУБОТЕН” 3 1 0 2 7:10 -3 3
6 FK “ФЉАМУРТАРИ” 3 1 0 2 5:8 -3 3
7 FK “КАСТРИОТИ ФЦ“ 3 1 0 2:6 10 -4 3
8 FK “БЕСА” 3 0 1 2 4:8 -4 1

SLEDNO 4 KOLO ( 11/12.10.2014 )

Br Domacin Gostin Игралиште
1 ФК “ШАР-Т-2012” - ФК “ПИРОК” Теарце
2 ФК “МЕРГИМТАРИ” - ФК “КАСТРИОТИ ФЦ” Стримница
3 ФК “ЈУГОХРОМ” - ФК “ЉУБОТЕН” Јегуновце
4 ФК “БЕСА” - ФК “ФЉАМУРТАРИ” Брвеница

Eve sliki od lani od mecot vo Pirok ( Pirok-Jugohrom )





A ete gi Mergimtari od Strimnica . ( seriozna ekipa :sneaky: )



Ima i za jadenje , pienje.. pari :D ( ovie so ambicii )

 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Што значи Мергимтари?
Дали Милано пред да ги земе Бајруш се викаа Мергимтари?
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Што значи Мергимтари?
Дали Милано пред да ги земе Бајруш се викаа Мергимтари?
Ne znam za Milano . Ako znae nekoj ovde vo forumot moze da ti kazhe neshto za ovaa , jas prv pat slusham .

A za Mergimtari , nema soodveten zbor na makedonski za KF Mergimtari ( nekoj sto zivee vo stranstvo , nadvor od svoeto rodno mesto , taka nekako ) .
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
АДП браво за репортов (y) А Милано порано беа Мергими или Мергими Турс, мислам дека се оформени 1990.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ADP
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Треба АДП почесто да пишува и онака како играч на Пирок има вести од лигава во секое време :D
Секогаш ми е интересно да читам приказни од овие лиги, се надевам во иднина ако имам финансии да посетам по еден меч од секоја можна лига во државава :D

Имам гледано Милано(со старото име)-Бриони во 1999 и знам дека Милано тогаш имаше име што почнуваше на Мерг...., па си мисле да не било Мергимтари :D
Ми стана интересен сега зборов, го утепав од користење денес :pos:

Инаку во тек е и општинската лига на Кисела Вода.
Најверојатно Славија сепак не пријавила втора екипа, барем не сум ни видел, ни чул да играат некои утакмици. Победа од Долно Лисиче игра во лигата мислам...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ADP
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Да ти е мерак да играш на стадинов :D сега ама ептен се слаби дечиште играат, Превалец е доста подобар само да изржат финансиски.


 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.981
Поени од реакции
6.910
Кој стадион го имат во Велес а Борец 3та лига и се борат за опстанок жално.Ајде сега нашиот стадион од Јануари на продажба па можеби лека полека ќе си го врати стариот лик и ќе заличи како што сјаеше кога го направи Бате Ване.
Во нашата 3та лига исток Радово и Плачковица играа 1-1 имало многу коли од Радовиш на крај и го јаделе радовишани од радовци.Сега Беласица бега 4 бода и следуват два клучни натпревари со Осогово во Кочани па тука иде Плачковица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom