3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

Член од
10 септември 2016
Мислења
9.235
Поени од реакции
18.697
Честитки ајде, чекаме кафана сега за најозбилно хахаха :D
А не е лошо и некое јагне да им пуштите на оние од Арачиново, они ви носеа најмногу среќа од кога почнаа да гостуваат по вас :D
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.315
Поени од реакции
10.603
Честитки ајде, чекаме кафана сега за најозбилно хахаха :D
А не е лошо и некое јагне да им пуштите на оние од Арачиново, они ви носеа најмногу среќа од кога почнаа да гостуваат по вас :D
На нив едно прасе печено да им пратат најдобро ќе е
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.154
Поени од реакции
5.113
Ајде бараж! Частимо нема проблем ако некој поминува Куманово преку викенд нека пише, а може и на бараж Вардар кога ќе игра.
Автоматски споено мислење:

Сега гледам Тетекс испада у трета лига ебати државата што дозволи...
Автоматски споено мислење:

Уште нешто многу битно , фала за дечките од Скопје што дојдоа .
Автоматски споено мислење:

Уште нешто многу битно , фала за дечките од Скопје што дојдоа .
 
Последно уредено:
Член од
1 август 2014
Мислења
560
Поени од реакции
280
И бараж ќе биде тежак.. чекамо јутре да видимо сас кога и куде ќе играмо..
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.084
Поени од реакции
4.060
Кога е ждрепката утре?
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.900
Поени од реакции
3.448
На толку притисоци, тепања, пиштоли вадење, ќе си седат минимум уште една сезона во трета лига. Браво за ФК Куманово што издржа до крај.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.085
Само во Македонија завршуваш прв и на крај ќе се тресеш на бараж, не знам за квалитетот на другиве многу дека одамна не пратам трети лиги, но има сериозни конкуренти, штета би било Куманово да не влезе после ваква машка сезона, се надевам дека и баражот ќе го играт во Струмица во домашна атмосфера.

А за тие што збореа за ТМФЛ Исток, од човек што е цел живот во фудбалот и лигава дознав дека Слога Виница понудиле и тоа астрономска сума на Вардарски за оваа последната да ја изгубат намерно , но овие одбиле, така да тоа што се збори дека Вардарски ќе го продава баражот нема да е точно, а дали имат тим за да играт ВМФЛ е веќе друго прашање.
 
Член од
3 септември 2020
Мислења
306
Поени од реакции
1.220
Абе каков Вардарски,со тројца од 45 години и по 100кг ке играли втора лига,мижи митро тулумби паѓат...
За нудење пари друже ти ништо незнаеш,не е било понудено никакви пари за продажба на утакмица...од такви рекла казала муабети нема никој корист...па тај вардарски едвај дома тепа по рудар претпоследно коло...слога наредна сезона ке се прошета низ трета лига исток,и ке се пласира втора лига...сега одкако саса и осогово опстанаа,слога ке има лесна прошетка наредната сезона...вардарски ке се распадне..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom