3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.655
Поени од реакции
2.782
Оф топик, слушнав дека наместо четврта како до сега општинска ке се правела регионална лига (Пример јас сум од Куманово, ке играат со екипи од Липково, Крива ПАланка, Кратово итн.), па да прашам дали е вистина?
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.582
Поени од реакции
44.489
Оф топик, слушнав дека наместо четврта како до сега општинска ке се правела регионална лига (Пример јас сум од Куманово, ке играат со екипи од Липково, Крива ПАланка, Кратово итн.), па да прашам дали е вистина?
Не би требало да е вистина. Екипите од општинска лига најчесто се рекреативни и поентата на општинската лига е да немаат толкави патни трошоци. Ако треба да патуваат до други градови, тогаш би се откажале и малкуте екипи кои се натпреваруваат на ова ниво.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.196
Поени од реакции
947
преглед на четвртите лиги: http://macedonianfootball.com/seasonal-overview-of-all-4-mfl-groups/

за пополнување на Север играат бараж четирите шампиони. денес во Маџари играле Цементарница 55 - Речица 2:2 па на пенали 2:4. утре во Драчево (не знам на кој терен) играат Маџари - Њу Јорк од 16.30. Речица веќе прослави пласман на фб, па ваљда поразените ќе играат меѓу себе за третото место.
 
Последно уредено:

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.582
Поени од реакции
44.489
Убаво е да се види дека Локомотива Градско се враќа на мапата. Се надевам дека подолго време ќе опстанат во трета лига.
Уште поубаво е да се види дека Динамо Мажучиште исто така се враќа во трета лига :D

Вчера во првиот дуел од баражот за пополнување на западот:
Вардар Форино - Влазними Струга 2-1
Викендов играат Влазними и Фортуна, а наредна среда Фортуна и Вардар.
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.582
Поени од реакции
44.489
Речица-Цементарница 3-3 (4-2 на пенали)
Маџари-Њу Јорк 3-1

Речица и Маџари се нови третолигаши.
Цементарница и Њу Јорк во меѓусебен дуел ќе решат за третиот третолигаш.
Доколку Фортуна успее да го мине баражот за втора лига, тогаш би влегле и двете екипи и бараживе не би имале значење.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.045
Поени од реакции
5.915
Речица-Цементарница 3-3 (4-2 на пенали)
Маџари-Њу Јорк 3-1

Речица и Маџари се нови третолигаши.
Цементарница и Њу Јорк во меѓусебен дуел ќе решат за третиот третолигаш.
Доколку Фортуна успее да го мине баражот за втора лига, тогаш би влегле и двете екипи и бараживе не би имале значење.
Што екипа е оваа екипа Њу Јорк?
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.196
Поени од реакции
947
Фортуна нема да помине.

иначе, чиј стадион е на Коперникова бб во Драчево? на ССК? на бившо Драчево? таму во недела од 5 ќе играат Цементарница - Њу Јорк. глеам на Гугл Земја има и уште еден стадион во Драчево на Иван Хаџиниколов, ама ептен запуштен ми личи. а мислам во та анаселба имаше и трет ама не го наоѓам, изглеа не постои повеќе...
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.582
Поени од реакции
44.489
Фортуна нема да помине.

иначе, чиј стадион е на Коперникова бб во Драчево? на ССК? на бившо Драчево? таму во недела од 5 ќе играат Цементарница - Њу Јорк. глеам на Гугл Земја има и уште еден стадион во Драчево на Иван Хаџиниколов, ама ептен запуштен ми личи. а мислам во та анаселба имаше и трет ама не го наоѓам, изглеа не постои повеќе...
@Дим4е би можел да одговори.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.677
Поени од реакции
7.099
Фортуна нема да помине.

иначе, чиј стадион е на Коперникова бб во Драчево? на ССК? на бившо Драчево? таму во недела од 5 ќе играат Цементарница - Њу Јорк. глеам на Гугл Земја има и уште еден стадион во Драчево на Иван Хаџиниколов, ама ептен запуштен ми личи. а мислам во та анаселба имаше и трет ама не го наоѓам, изглеа не постои повеќе...
Na Kopernikova e stadionot na SSK. Ulicata pred zgradite e Kopernikova.

Barazot za 3-ta e Cementara so New York?

Koi se ovie New York?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.582
Поени од реакции
44.489
Na Kopernikova e stadionot na SSK. Ulicata pred zgradite e Kopernikova.

Barazot za 3-ta e Cementara so New York?

Koi se ovie New York?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Никси :D

Албански клуб од Чаир, формирани пред некоја година. Беа шампиони на ОФС Скопје.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.196
Поени од реакции
947
моја грешка, Цементарница - Њу Јорк утре играат во Маџари, не во Драчево. во Драчево се играше Маџари Солидарност - Њу Јорк во четвртокот[DOUBLEPOST=1560635172][/DOUBLEPOST]
Цементарница е шампион на ОФС Кисела Вода, откако во пролетниот дел ги доби директните дуели со двата ривали Славија Пржино и Аеродром.
Во последното и решавачко коло, Аеродром-Цементарница 0-1.

Цементарница 11-0-1 33 бодови
Славија 9-0-3 27 бодови
Аеродром 9-0-3 27 бодови
би требало по 14 натпревари да имаат пошо 8 екипи се. освен некоја ако се откажала па да и' ги избришале и од есенскиот дел натпреварите.[DOUBLEPOST=1560636711][/DOUBLEPOST]иначе натпреварот од последното коло се играл на Цементара, значи Аеродром не бил домаќин.
 
Последно уредено:

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.677
Поени од реакции
7.099
Izgubile Cementara 2-0


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.361
Поени од реакции
72.450
Значи пак 4 МФЛ догодина а? :(
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.582
Поени од реакции
44.489
Значи пак 4 МФЛ догодина а? :(
Да, освен ако не се откаже некоја екипа.

ОФС Кисела Вода никогаш посилна, ги имаме Горно Лисиче кои отпаднаа заедно со Текстилец, Цементарница, Славија, Аеродром со поголеми амбиции итн
 
На врв Bottom