3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.573
Поени од реакции
2.384
Оф топик, слушнав дека наместо четврта како до сега општинска ке се правела регионална лига (Пример јас сум од Куманово, ке играат со екипи од Липково, Крива ПАланка, Кратово итн.), па да прашам дали е вистина?
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.150
Поени од реакции
42.974
Оф топик, слушнав дека наместо четврта како до сега општинска ке се правела регионална лига (Пример јас сум од Куманово, ке играат со екипи од Липково, Крива ПАланка, Кратово итн.), па да прашам дали е вистина?
Не би требало да е вистина. Екипите од општинска лига најчесто се рекреативни и поентата на општинската лига е да немаат толкави патни трошоци. Ако треба да патуваат до други градови, тогаш би се откажале и малкуте екипи кои се натпреваруваат на ова ниво.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
900
преглед на четвртите лиги: http://macedonianfootball.com/seasonal-overview-of-all-4-mfl-groups/

за пополнување на Север играат бараж четирите шампиони. денес во Маџари играле Цементарница 55 - Речица 2:2 па на пенали 2:4. утре во Драчево (не знам на кој терен) играат Маџари - Њу Јорк од 16.30. Речица веќе прослави пласман на фб, па ваљда поразените ќе играат меѓу себе за третото место.
 
Последно уредено:

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.150
Поени од реакции
42.974
Убаво е да се види дека Локомотива Градско се враќа на мапата. Се надевам дека подолго време ќе опстанат во трета лига.
Уште поубаво е да се види дека Динамо Мажучиште исто така се враќа во трета лига :D

Вчера во првиот дуел од баражот за пополнување на западот:
Вардар Форино - Влазними Струга 2-1
Викендов играат Влазними и Фортуна, а наредна среда Фортуна и Вардар.
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.150
Поени од реакции
42.974
Речица-Цементарница 3-3 (4-2 на пенали)
Маџари-Њу Јорк 3-1

Речица и Маџари се нови третолигаши.
Цементарница и Њу Јорк во меѓусебен дуел ќе решат за третиот третолигаш.
Доколку Фортуна успее да го мине баражот за втора лига, тогаш би влегле и двете екипи и бараживе не би имале значење.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.130
Поени од реакции
4.396
Речица-Цементарница 3-3 (4-2 на пенали)
Маџари-Њу Јорк 3-1

Речица и Маџари се нови третолигаши.
Цементарница и Њу Јорк во меѓусебен дуел ќе решат за третиот третолигаш.
Доколку Фортуна успее да го мине баражот за втора лига, тогаш би влегле и двете екипи и бараживе не би имале значење.
Што екипа е оваа екипа Њу Јорк?
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
900
Фортуна нема да помине.

иначе, чиј стадион е на Коперникова бб во Драчево? на ССК? на бившо Драчево? таму во недела од 5 ќе играат Цементарница - Њу Јорк. глеам на Гугл Земја има и уште еден стадион во Драчево на Иван Хаџиниколов, ама ептен запуштен ми личи. а мислам во та анаселба имаше и трет ама не го наоѓам, изглеа не постои повеќе...
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.150
Поени од реакции
42.974
Фортуна нема да помине.

иначе, чиј стадион е на Коперникова бб во Драчево? на ССК? на бившо Драчево? таму во недела од 5 ќе играат Цементарница - Њу Јорк. глеам на Гугл Земја има и уште еден стадион во Драчево на Иван Хаџиниколов, ама ептен запуштен ми личи. а мислам во та анаселба имаше и трет ама не го наоѓам, изглеа не постои повеќе...
@Дим4е би можел да одговори.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.612
Поени од реакции
6.968
Фортуна нема да помине.

иначе, чиј стадион е на Коперникова бб во Драчево? на ССК? на бившо Драчево? таму во недела од 5 ќе играат Цементарница - Њу Јорк. глеам на Гугл Земја има и уште еден стадион во Драчево на Иван Хаџиниколов, ама ептен запуштен ми личи. а мислам во та анаселба имаше и трет ама не го наоѓам, изглеа не постои повеќе...
Na Kopernikova e stadionot na SSK. Ulicata pred zgradite e Kopernikova.

Barazot za 3-ta e Cementara so New York?

Koi se ovie New York?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.150
Поени од реакции
42.974
Na Kopernikova e stadionot na SSK. Ulicata pred zgradite e Kopernikova.

Barazot za 3-ta e Cementara so New York?

Koi se ovie New York?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Никси :D

Албански клуб од Чаир, формирани пред некоја година. Беа шампиони на ОФС Скопје.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
900
моја грешка, Цементарница - Њу Јорк утре играат во Маџари, не во Драчево. во Драчево се играше Маџари Солидарност - Њу Јорк во четвртокот[DOUBLEPOST=1560635172][/DOUBLEPOST]
Цементарница е шампион на ОФС Кисела Вода, откако во пролетниот дел ги доби директните дуели со двата ривали Славија Пржино и Аеродром.
Во последното и решавачко коло, Аеродром-Цементарница 0-1.

Цементарница 11-0-1 33 бодови
Славија 9-0-3 27 бодови
Аеродром 9-0-3 27 бодови
би требало по 14 натпревари да имаат пошо 8 екипи се. освен некоја ако се откажала па да и' ги избришале и од есенскиот дел натпреварите.[DOUBLEPOST=1560636711][/DOUBLEPOST]иначе натпреварот од последното коло се играл на Цементара, значи Аеродром не бил домаќин.
 
Последно уредено:

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.612
Поени од реакции
6.968
Izgubile Cementara 2-0


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.467
Поени од реакции
69.374
Значи пак 4 МФЛ догодина а? :(
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.150
Поени од реакции
42.974
Значи пак 4 МФЛ догодина а? :(
Да, освен ако не се откаже некоја екипа.

ОФС Кисела Вода никогаш посилна, ги имаме Горно Лисиче кои отпаднаа заедно со Текстилец, Цементарница, Славија, Аеродром со поголеми амбиции итн
 
На врв Bottom