#295 - тема : Птичја перспектива, поглед од горе или така нешто

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.196
Ќе треба да ми веруваш дека јас ја направив оваа лезбејска фотка
Sojma tuka lezbejsko ziti se :cautious:.
P.s inaku sto e do mene gi ispolnuva kriteriumite na natprevarot, taka da se prifakja (y) .
Автоматски споено мислење:

Jas samo neznam @Dumbledore so ceka. Balkun ima valjda, kontenjeri pred zgrada ima, macki kantarki okolu niv sigurno, neka zema mobilniot i neka ckrapni edna :D .
Za se be treba jas da vi mislam :(.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.627
Поени од реакции
34.814
Pticja e de, ama vekje stavija takva. Sega osven ako ne planirate da se natprevaruvate koj imal poubo sediste vo avionot , taka poblisku do djamot togas da, slikite drzat voda( ili temata ako bese so naslov pogled od desniot djam na avion), inaku nesto slabo mi ste inovativni :( .
... фотнато од ,,џамо од авионо" не е ,,птичија перспектива,, на таа висина не летаат птици, може да биде само ,,авионска перспектива,, :vozbud:
... само ако десната рака на фоткава што е кропната држи селфистик! :D
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Jas samo neznam @Dumbledore so ceka. Balkun ima valjda, kontenjeri pred zgrada ima, macki kantarki okolu niv sigurno, neka zema mobilniot i neka ckrapni edna :D .
Za se be treba jas da vi mislam :(.
Живеам во куќа, имам видик на цело Скопје. :noze:

Него, ај ако не ти дадам, машко си, ќе ти падне. Бирај:

IMG_20190217_103058_edit_725211676871945.jpg

IMG_20220525_074420.jpg

Или сакаш една од авион? :noze:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.196
Живеам во куќа, имам видик на цело Скопје. :noze:

Него, ај ако не ти дадам, машко си, ќе ти падне. Бирај:

Прегледај го приврзокот 365852

Прегледај го приврзокот 365853

Или сакаш една од авион? :noze:
Dobri se, samo agolot malce zakosi go, taka malce poostar prema dolu, ne slikame panorami. Ne bidi ko Zoki, nego se treba da mu se nacrta :D .
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
620
Поени од реакции
1.326
Vlade... sho problem imash sega i so moeto delo?

Od gore nadolu e - ne se ni gleda horizont... i od pticja perspektiva e....

De nacrtaj te molam....
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.388
Ама чекајте сега, темава не гласи само "птичја перспектива", туку и "поглед од горе или така нешто". Не гледам зошто се буните. Од авион се најубавите видици, затоа што "погоре" од тоа можеш да видиш само ако си астронаут.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.196
Vlade... sho problem imash sega i so moeto delo?

Od gore nadolu e - ne se ni gleda horizont... i od pticja perspektiva e....

De nacrtaj te molam....
Kako ne bila od gore prema dolu, povekje na kaj horizontalna idi.
I sojma da ti crtam, ete vidi ja mojata ko za primer sto e pticja perspektiva, od gore prema dolu sto znaci . Ete i na @коцка isto dobar primer za pticja perspektiva.
Jas naglasiv deka ne baram perfekcija, ama daj barem agolot pogodete go ako nisto drugo.
Ne baram kojznae sto, samo agolot :toe: .
Автоматски споено мислење:

Ама чекајте сега, темава не гласи само "птичја перспектива", туку и "поглед од горе или така нешто". Не гледам зошто се буните. Од авион се најубавите видици, затоа што "погоре" од тоа можеш да видиш само ако си астронаут.
Aj ne cepidlaci sega i ti, se podrazbira sto e pticja perspektiva. To od gore prema sto bi znacelo, od gore prema levo ili desno? Panorami ? Pa se podrazbira deka e prema dolu. I od kaj vi tekna deka treba da bidi od povisoko, demek so povisoko to poubo.
A za slika od avionite vekje kazav, ok nekoj prv se setil, ve preteknal i to e to. Smisli i slikaj nesto drugo pooriginalno, a ne site edno te isto. Ebavi imaginacijata i originalnosta :( .
 
Последно уредено:
Член од
17 септември 2022
Мислења
620
Поени од реакции
1.326
Kako ne bila od gore prema dolu, povekje na kaj horizontalna idi.
I sojma da ti crtam, ete vidi ja mojata ko za primer sto e pticja perspektiva, od gore prema dolu sto znaci . Ete i na @коцка isto dobar primer za pticja perspektiva.
Jas naglasiv deka ne baram perfekcija, ama daj barem agolot pogodete go ako nisto drugo.
Ne baram kojznae sto, samo agolot :toe: .
Vlade pticja perspektiva e, ptica sho sheta na treva.... kamerata ne e paralelna so zemjata tuku tiltnata nadolu... ili so crtez...

Screenshot 2023-02-05 171821.png

Imame razlicen PMS, mene mi ide sve da raskostam, ti stanuvash placiputka.... no ako si tolku osecaen da ja smenam fotkava? imam od helikopter, eve nema da e od avion... ?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.423
Поени од реакции
4.253
Единственион начин птица да би гледала кон оштар агол надоле е при нуркање. Тоа подразбира предаторски птици како орли и соколи и некои морски птици.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom