1TV.mk (национална и интернет телевизија)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.925
Поени од реакции
7.584
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.718
Поени од реакции
34.986
... па може во исти стил како што ТИ настапи кога ја отвори темата, ако на „независните“ портали НЕКОЈ ИМ НАРЕДУВА во позадина што треба да пишувааат, односно ШТО НЕ СМЕЕАТ ДА ПИШУВААТ, оти ќе „ бидат бришани“ можеби решиле воопшто да не пишуваат штом немаат слобода на новинарско пишување мислам конкретно за Боки13.... ТИ, на почеток на темата самиот кажа одоколу што треба односно што не треба да пишуваме на темава и тоа го мислиш за слободен говор на форум? ако некој има поинакво мислење, а не понижува никого, оти самиот Боки 13 многу години сам се понижувал според негов стил на однесување и облекување НО како негов избор можеби за него тоа не било така, ако мислиш дека нешто не е во ред од некој член на форумов што пишува на темата, тогаш опомени го и избриши коментар...а вака однапред со блага закана, како прв твој пост на твоја тема, ем модератор си - ниту некој ќе пишува, ниту некој ќе дебатира, таман како порталите ! :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MSE
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.925
Поени од реакции
7.584
Јас пишав да нема навреди за Боки и мислев на тие педер, глуп, шутрак, мрднат и останатит глупости. Гледам нема такви а ако сум прпуштил некоја посочете.

Пред се таквите грди навреди нема да ни го подобрат животот нити па ќе промениме нешто што нас не ни се допаѓа.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.718
Поени од реакции
34.986
Јас пишав да нема навреди за Боки и мислев на тие педер, глуп, шутрак, мрднат и останатит глупости. Гледам нема такви а ако сум прпуштил некоја посочете.
Пред се таквите грди навреди нема да ни го подобрат животот нити па ќе промениме нешто што нас не ни се допаѓа.
... еве јас ќе постирам фотографија како Боки13 не на театарски даски, нит пред Тв екран, туку онака фри на улица каков моден тренд имал и чисто се сомневам во таква профи независна ТВ зачинета дополнително со модни трендови за секаков нормален вкус - Тв, единствено само да не е Боки 13 параван, а во позадина стои друг „диригент“! ;)



...не треба да си посебен ВАКА да си облечен низ белградските улици сред бел ден, или реакреативно со ролерки со обетки и репче ? ....значи има нешто што се вика црвена граница!










.... ете за мене ова не е пристојност, туку нешто повеќе што не може да „ме излаже“ со денешен НЕГОВ њу уеј изглед!



...го немам тој македонски синдром на брзо заборавање, ете негово минато, а сепак блиску, ми пречи да му дадам шанса на позитивно работење на НЕГОВ ТВ јавен медиум!



... знамето до него може му значи дека „го помина тестот“ и ТОЈ веќе е во ЕУ ;)




 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: MSE

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.159
... ми пречи да му дадам шанса на позитивно работење на јавен медиум !
Ти пречи да му дадеш шанса ...[и тука скроз се изгубив:(]
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.718
Поени од реакции
34.986
Ти пречи да му дадеш шанса ...[и тука скроз се изгубив:(]
... не ме коментирај мене, не знам колку пати треба да кажам дека мое мислење не е тема ниту моја маленкост е тема, повели кажи си го твоето мислење на темата... јас имам мое мислење...ти @Beric Dondarrion имаш твое мислење ...ете имаш простор, изјасни се, ама бијонс прескочи ја ;)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.925
Поени од реакции
7.584
Најдобро ќе е клуч на темава па кога ќе стартува проектов ќе ја отворам.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.925
Поени од реакции
7.584
Официјално стартот закажан така да ја отворам темава

Боки е уредник на програмата а кој го фимансира и кој е газда сеуште не е откриено. Телевизијата ќе биде интернет проект па поради тоа нема да се гледа на било кој тв оператор. Исто така не се знае дали ќе биде со 24 часовна програма или само емисии снимени и пуштени на Јутјуб.

.
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.674
Поени од реакции
81.928
Телевизијата ќе биде интернет проект па поради тоа нема да се гледа на било кој тв оператор
That's why никој нема да ја гледа телевизијава...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.925
Поени од реакции
7.584
That's why никој нема да ја гледа телевизијава...
Додека е тазе ќе има такви што ќе сакаат бар малку да видат а дека по цели денови некој ќе седи на интернет и ќе гледа нека не очекуваат. Пишав и пак ќе пишам нема гледачи за интернет телевизија кај нас во Македонија од проста причина што луѓето не сакаат многу да си го трошат и успоруваат интернетот плус сите гледање телевизија сметаат она кладично телевизор и тв оператор било да е кабелска, сателитска..

Ако биде на Јутјуб во живо цела програма пренесувано можеби и ќе привлече колку толку што ќе кликнат.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
That's why никој нема да ја гледа телевизијава...
Speak for yourself.
Да нема пациенти ич нема да се замараат. Народ плаче за дооглупуење. Ја читам темана за Евровизија и уште читам коментари "да видела Европа какви вокали имаме" - само нашите вокали ги чека Европа, јеботе. Јадрото на племево е овца. Доволно е травеститов да напраи некој испад и утре сите ќе го гледаат, а низ град ќе јадат гомна "зошо постои телевизијава". Со се' е така.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Moe mislenje e deka treba da se emituva preku operatorite i da se emituva na tv.Nasiov narod ne e naviknat na internet da gleda televizija.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Телевизијата ќе биде на сателит и ќе биде пренесувана од кабелски оператори затоа не јадете гомна кога уште не е пуштена во етер. Се кажавте и за Боки и за комуњари, а го нема БОКИ на ниедна слика во врска со телевизијата. Ако он е сопственик, не е уредник. Може нема ни да се појавува на тв. А вие што коментирате за комуњари и вакви онакви, доволни ви се Сител и Канал 5. Не сте погледнале настрана секако. Мозок испран, тешко се суши.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Ako bide emituvana preku kabelskive operatori ke bide odlicno.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.925
Поени од реакции
7.584
Телевизијата ќе биде на сателит и ќе биде пренесувана од кабелски оператори затоа не јадете гомна кога уште не е пуштена во етер. Се кажавте и за Боки и за комуњари, а го нема БОКИ на ниедна слика во врска со телевизијата. Ако он е сопственик, не е уредник. Може нема ни да се појавува на тв. А вие што коментирате за комуњари и вакви онакви, доволни ви се Сител и Канал 5. Не сте погледнале настрана секако. Мозок испран, тешко се суши.
A да пишеше од кај ти е информацијава дека ќе е на сателит.

Еве ви најава видео кај што на почетокот Кочишки вика Веб тв
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1831924590153315&id=1831199236892517
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom