14 дена до повитко тело

  • Креатор на темата Stef Bachatero
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Еве ви фотка од тренингот :)
Можи до мене е и многу забегани порничи имам гледано, ама оваја теретаната со тие гајтаните десно шо висат а појма немам зошто се, многу ми личи на садомазо зандана.
Фифти шејдс оф Стеф
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Можи до мене е и многу забегани порничи имам гледано, ама оваја теретаната со тие гајтаните десно шо висат а појма немам зошто се, многу ми личи на садомазо зандана.
Фифти шејдс оф Стеф
затоа е му е мотото No Pain No Gain :)
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
затоа е му е мотото No Pain No Gain :)
пиши мотото му е промената е вечна, а го има добиено така шо ги украде слоганите на вмро и сдсм и ги спои во едно
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Премногу хејтање за џабе...Му се фативте за стомачниве и грбот,па типот 100 и нешто кг беше со стомако ко шофер,од таква состојба не е лесно да се дојде до стомачни а притоа да се одржи добра мусклулна градба. Ова е спорт во кој треба време/континиутет пред се, така да ако си продолжи и тоа ке си дојде(Мора да смени некој навики во исхраната али тоа е сосема друга тема, не го чепкам тука за тоа).А и за грбот незнам што сте се нафатиле ако имате видено разни бодибилдерски грбови,може да се каже дека е во солидна форма(мислам дека имаше и некоје искривување на грботи или нешто слично па ради тоа му е во таква форма).Башка типчето што го ставил пред малку,имам само едно браво да кажам го ставаше и напочетокот од кога почна да тренира кај него и до сега има добар напредок.
Стеф една подршка до тебе,за тоа што си го бркаш сонот само напред.Само дефинитивно треба да земеш да поработиш на маркетинг,промоција и слично,и откажи сојата,и информирај се од книги, а не статии на нет( зошто не ти се веродостоји и за месец дена се мењат од еден извор за еден проблем 3 различни причини/начини/решенија ке најдат.)И подобри си ја комуникацијата читај 2пати пред да реплицираш на некого
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.077
Поени од реакции
19.887
пиши мотото му е промената е вечна, а го има добиено така шо ги украде слоганите на вмро и сдсм и ги спои во едно
Според мене, ова е идеалното мото.

 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Крејзи, зумбата е такво продавање магла, поголемо не може да биде. Тренерот ја заборавил касетата со музика за аеробик, па отишол до колата и ја зел првата касета накоја имало салса и човекот импровизирал движења. И така настанала зумбата!!!
Не си ги давај парите, поарно пушти си музика и играј си дома. Ќе ја имаш истата корист како и да одиш на зумба.
Ама јас не ни очекував, ниту пак верував дека ќе направам тело како манекенка со зумба. Јас одам на зумба затоа што ми е забавно, интересно и ми е филтер за исфрлање нервоза и негативна енергија. Првично и затоа и почнав, бидејќи ми требаше нешто за да се релаксирам и да ми биде филтер, а продолжив затоа што ми стана забавно и интересно и веќе ми е навика и си го гледам како хоби. А и си ги учам основните чекори на некои латино-танци, така да и тоа ми е плус забава. Ниту пак мислам дека е најдобар начин за симнување килограми, ниту пак ми било тоа намерата.

Воопшто не сум во заблуда дека со тоа се ослабува, а не ни почнав со таа намера. :) И на други кои ме прашувале за Зумба, а сакале да ослабат им викав дека не треба да очекуваат чуда и дека повеќе е за забава. Мене ми е јасно тоа. :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Знам кој е Ѓоровски, неговите совети исто и од Мајерс, Сајсига... ги имам дури и букмаркирано пошто се стручни, проверени и на место, од Стеф никад не сум земал пошто се базира(ше) на гугл а тоа не ми штима некако али не ми дава за право да го ругам ко ти тука за да собираш поени ебате. Немаш право да јадеш гомна јавно за некој, едноставно немаш. Кој кур фактор си ти и останатите тука?
Фино што ги знаеш. Тогаш знаеш колку глупости има трескано и колку треска во моментов, додека општи на темава и како секое директно прашање „паметно“ го избегнува и реплицира со „па ми љубоморите“.

Стручни се и проверени, многу нормално и паметнос и направил. Сигурно не е паметно Стеф да го букмаркираш, лик кој со фитнес и бодибилдинг се бави неколку години и едно 200 пати го има сменето ставот. Де теретана, де вежбање со своја тежина, кога оптеретуваше со шипките на кеј и држеше таму тренинзи, па на крај пак да се врати во теретана.
Сите ама баш сите сме свесни дека работите што ги прави му се претежно погрешни. Ми текнува пред година дена кога постави видео со дет лифтинг и кажа „еве засите хејтери на кајгана“ а дечкото ни ваздух не испушташе на видеото. Значи се снима и пак не го прави правилно. Кога му потенцирав тој знаеш што ми врати? Па ти подобар да не си...

Не е проблемот да менуваш став, проблемот е што го менуваш на секои 2-3 месеца и секогаш убедуваш дека тој став кој што го држиш и пропагираш е оној правилниот.

Него, да те прашам. Кој кур фактор си па ти на куроф тука да ми се бесиш и да ми кажуваш што на куроф смеам а што не смеам да правам?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
G

garthok

Гостин
Фино што ги знаеш. Тогаш знаеш колку глупости има трескано и колку треска во моментов, додека општи на темава и како секое директно прашање „паметно“ го избегнува и реплицира со „па ми љубоморите“.

Стручни се и проверени, многу нормално и паметнос и направил. Сигурно не е паметно Стеф да го букмаркираш, лик кој со фитнес и бодибилдинг се бави неколку години и едно 200 пати го има сменето ставот. Де теретана, де вежбање со своја тежина, кога оптеретуваше со шипките на кеј и држеше таму тренинзи, па на крај пак да се врати во теретана.
Сите ама баш сите сме свесни дека работите што ги прави му се претежно погрешни. Ми текнува пред година дена кога постави видео со дет лифтинг и кажа „еве засите хејтери на кајгана“ а дечкото ни ваздух не испушташе на видеото. Значи се снима и пак не го прави правилно. Кога му потенцирав тој знаеш што ми врати? Па ти подобар да не си...

Не е проблемот да менуваш став, проблемот е што го менуваш на секои 2-3 месеца и секогаш убедуваш дека тој став кој што го држиш и пропагираш е оној правилниот.

Него, да те прашам. Кој кур фактор си па ти на куроф тука да ми се бесиш и да ми кажуваш што на куроф смеам а што не смеам да правам?
Програмата што ја нуди не е нуклеарна физика и (претпоставувам) за oversized теткици. Во цел муабет има и позитивни работи што ги прави, али за да бидеш кул треба да се фатиш за негативните, нели? И да го потите во 20 и кусур страни...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Програмата што ја нуди не е нуклеарна физика и (претпоставувам) за oversized теткици. Во цел муабет има и позитивни работи што ги прави, али за да бидеш кул треба да се фатиш за негативните, нели? И да го потите во 20 и кусур страни...
Брат, пред 3 дена му се изнасмеа на еден дечко што сакаше да направи нешто со своето тело за месец дена до матура и 2 дена после тоа отвара тема како до повитко тело за 14 дена.

Кажи ми еве искрено, дали не е тоа за ругање?

Плус, сам си кажа во темата дека насловот му е само драпање мадиња а цело време се декларира како оној вистинскиот, оној на кој сите треба да му веруваат. Значи, сам себе се побива, не сум му јас, ти или некој друг потребен.

Мотивот, барем јас не му го спорам. Му имам и кажано дека се чудам како после толку критики он продолжува ама дека тоа го прави погрешно, дека пристапот му е погрешен, нема сила што може да ме разубеди. Пак ќе се навратам, сам си признава дека ветувањата му се во празно а вика дека другите се боцкаши (измамници).
Кога ќе му кажеш нешто контра или му љубомориш или ти вика, па оди кај други.

Убаво ќе ти биде ако одиш да купиш леб, ти даваат мувлосан, се жалиш и ти викаат ако не ти се свиѓа оди во другиот мини маркет, наместо да ти учини и да се загрижи за проблемот.

Ете, ми го пријавил мислењето како офтопик а после тоа става клип кој нема благе везе со темата...
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Има благе везе со темата.
Олимписко кревање е спорт и дисциплина што во иднина ќе ја практикувам и ќе придонесам тој спорт да се развие во Македонија.
Сеуште е во развој.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ти во иднина ако сакаш биди и астронаут али тоа не значи дека ти е поврзано со темава...
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ако ти пречи тоа каде иде темата не коментирај.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom