14 дена до повитко тело

  • Креатор на темата Stef Bachatero
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
E

Epsilon

Гостин
Али на крајот ќе ве зезне на 99та страна ко сте слепи и не читате наслов, значи ви пишува "до повитко тело", а не "до витко тело".

ИМА РАЗЛИКА!
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Не можам да ги дочитам сите страни, стигнав до 12. Не знам што сте му се запнале толку на Стеф. Човекот сЕ што прави има испробано на себе.

Не е точно дека не може да се ослаби за 14 дена. Ако сте на протеинска диета, може да симнете 10кг за 10 дена. Проблемот е килограмите да не се вратат.
За 14 дена не е ни здраво да изгубите многу килограми, ама ако изгубите три, тоа ќе ве мотивира да продолжите.

Му се фативте за мускулите. Кога би бирала личен тренер, никако не би одбрала некој што повраќа крв од премногу вежбање.Оние што не знаат каде е мерката на билдањето мускулна маса се многу поискомплексирани од оние што изгледаат нормално.

Верувам дека на клиентите им кажува да направат некои лекарски прегледи пред да почнат со вежбање.

Стеф, со среќа нека ти е! Сигурна сум дека еден ден ќе имаш ланец од теретани.

Пилатес е многу хард-кор за мене. Си одам јас на зумба. Носењето на лап-топ ми е таман вежба, на пилатес може ќе истегнам нешто.
Крејзи, зумбата е такво продавање магла, поголемо не може да биде. Тренерот ја заборавил касетата со музика за аеробик, па отишол до колата и ја зел првата касета накоја имало салса и човекот импровизирал движења. И така настанала зумбата!!!
Не си ги давај парите, поарно пушти си музика и играј си дома. Ќе ја имаш истата корист како и да одиш на зумба.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
И оваа вежба не ја правиш правилно.
Правилна е. Тоа се Pendlay Rows не се обични bent over rows, со главна цел на сила при поголеми килажи неизбежен е мал „читинг“.
@Stef Bachatero
колку кг се на вежбава ?
Јас вежбам SL ја правам, до 85кг сум потешко оди
еве сликовите што сакав да кажам и убаво има пишано во description
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.442
@Stef Bachatero отвараш тема за да промовираш нешто тука за потоа за истото да признаеш дека е само трик за да привлечеш луѓе...

дали си свесен колку само од глупост у глупост идеш:pos::pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај па и овие мајка Тереза што изнадојдоа џам скршија. :pijani:

Како бе да не го ребраат кога некња на еден матурант му вика не се слабее сто грама за две недели а сега отвора тема и прави герила маркетинг? Како да не го ребраат кога на телото негово сигурна сум дека има фрлено пари за едно ново Рено Меган а грбот му изгледа како што кажаа на згужвана желка? Летоска од маица му искачаа спојлерите од страна, не мора да ти каже колку проценти има body fat кога се гледа сето тоа. Булкал, маса собирал, после од ново да почнувал, па после не знаел дека така се прави тоа, па сега бил постручен.. Како да не го ребраат кога пред извесно време во темана за дијабетичари на еден што бараше совет му вика јади овошје колку сакаш, не е ист шеќерот со преработениот? :lolzz:

Стеф човек, без навреда, работи си ти никој не ти ни посакува лошо ниту па те хејта, грешка си, туку многу помалце страни и негативен маркетинг ќе имаше темава ако барем не се исељачеше со матурантот да му реплицираш така и сеа си викаш абе ајде, шо, ќе пробам и јас. Целиот си конфузен и не знаеш каде тераш. Од поет, преку денсер, до фитнес тренер/билдер. И исто како што ќе налеташ на некоја уфилмана дебела богата што би ти платила толку пари за плацебо ефект дека ќе ослабе, исто толку големи се шансите да налеташ на некоја избеготина што нема да падне на scam-ов.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Еве ти лоша форма.[DOUBLEPOST=1429299594][/DOUBLEPOST]
Правилна е. Тоа се Pendlay Rows не се обични bent over rows, со главна цел на сила при поголеми килажи неизбежен е мал „читинг“.
@Stef Bachatero
колку кг се на вежбава ?
Јас вежбам SL ја правам, до 85кг сум потешко оди
90 кг.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ај па и овие мајка Тереза што изнадојдоа џам скршија. :pijani:

Како бе да не го ребраат кога некња на еден матурант му вика не се слабее сто грама за две недели а сега отвора тема и прави герила маркетинг? Како да не го ребраат кога на телото негово сигурна сум дека има фрлено пари за едно ново Рено Меган а грбот му изгледа како што кажаа на згужвана желка? Летоска од маица му искачаа спојлерите од страна, не мора да ти каже колку проценти има body fat кога се гледа сето тоа. Булкал, маса собирал, после од ново да почнувал, па после не знаел дека така се прави тоа, па сега бил постручен.. Како да не го ребраат кога пред извесно време во темана за дијабетичари на еден што бараше совет му вика јади овошје колку сакаш, не е ист шеќерот со преработениот? :lolzz:

Стеф човек, без навреда, работи си ти никој не ти ни посакува лошо ниту па те хејта, грешка си, туку многу помалце страни и негативен маркетинг ќе имаше темава ако барем не се исељачеше со матурантот да му реплицираш така и сеа си викаш абе ајде, шо, ќе пробам и јас. Целиот си конфузен и не знаеш каде тераш. Од поет, преку денсер, до фитнес тренер/билдер. И исто како што ќе налеташ на некоја уфилмана дебела богата што би ти платила толку пари за плацебо ефект дека ќе ослабе, исто толку големи се шансите да налеташ на некоја избеготина што нема да падне на scam-ов.
Фруктоза од овошје има диетални влакна и фитонутриенти кој помагаат при дигестија и спречување на болести.
Рафиниран шеќер е празна калорија и е составен од глукоза фруктоза.
А ако имам грб како згужвана желка, зашто не покаже некој подобар?

Или ти не знаеш да гледаш анатомија на грбот.

Да имам премногу густ грб зашто имам правено премногу мртво кревање и веслање како погоре.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Ова е комбинација од обични bent over rows со pendlay row и мрчи дека ако евентуално посветуваш премногу време на правилна изведа би стагнирал што е муабет на тие ''тренери'' што вие ги критикувате цело време.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Фруктоза од овошје има диетални влакна и фитонутриенти кој помагаат при дигестија и спречување на болести.
Рафиниран шеќер е празна калорија и е составен од глукоза фруктоза.
А ако имам грб како згужвана желка, зашто не покаже некој подобар?

Или ти не знаеш да гледаш анатомија на грбот.

Да имам премногу густ грб зашто имам правено премногу мртво кревање и веслање како погоре.
Стеф, сериозно мислиш дека знаеш повеќе за дијабетес од студент по медицина и воедно дијабетичар? Овошје во изобилство да се јаде пиша на темата, алооо. Еве ја целата дискусија да не се буни народов.

Зеленчук, овошје во изобилство, маслиново масло, јатки во умереност.
Протеини исто така, на постарите луѓе им треба повеќе протеини од младите.
Да да Стефчо, овошјето е лек за шеќерот.
не треси глупости бе, овошје во изобилство, и таквиот шеќер влошува ситуација, нема везе дали природен или преработен.
Среќа не пиша и дека пред овошјето треба да јаде повеќе баклава :ROFLMAO:

Може и масло и чај од листот од маслинка.
Заклучок јадење на овошје во изобилство во сирова форма = нема дијабетис. Овошјето содржи фруктоза, штетна е ако се конзумира над 100 грама, но содржи исто и диетални влакна.
http://www.bmj.com/content/347/bmj.f5001
Fruktozata e seker koj se naoga vo ovosje. Se sto raste nad zemja od zelencuk ima malku seker ili voopsto. Se sto raste pod zemja ima seker.(kompir,cveklo,kromid,morkov i slicno) Mesoto,jajca ne se racunaat deka imaat seker,ama toa neznaci deka treba da se preteruva. :) Ako saka nekoj da mu objasnam za Jagleni Hidrati slobodno neka se obrati,tie mi se sekojdnevie. Sekojdnevno mora da gi brojam posto sum dijabeticar :) a ova ovosje vo izobilstvo ne. Ke vi se kaci sekerot do tavan ako jadete vo izobilstvo.
Не ме интересира мене како аматер во бодибилдингот а и верувам и на другите аматери зошто изгледал така грбот или не. Сајсига на пример има 3 класи повеќе оформен грб од тебе. Аматерска гледна точка можеби ама аматери се клиенти, професионалците не се.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Можеби си студент и користиш авторитет но истражувањата што ти го посочив покажува друго.
https://yourlogicalfallacyis.com/appeal-to-authority
Conclusion Our findings suggest the presence of heterogeneity in the associations between individual fruit consumption and risk of type 2 diabetes. Greater consumption of specific whole fruits, particularly blueberries, grapes, and apples, is significantly associated with a lower risk of type 2 diabetes, whereas greater consumption of fruit juice is associated with a higher risk.
http://www.bmj.com/content/347/bmj.f5001
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Цела толкава фама и хејтење за некоја минорна работа, јас стварно и вас не ве разбирам, убаво си стои во насловот повитко тело, не е пишано дека за 14 дена ке ве направи од свињи на 5% масти, две кила две сепак е нешто и ако јас убаво разбирам пак ќе биде повитко тело. Предходно му ги критикувавте стомачните ги немал изразени незнам што, а сега и грбот негов ви сметал. Малце преиспитајте се сите што и како коментирате нема смисла. Значи има работи за кои и јас не се согласувам со Стевчо, како на пример тоа IIFYM што го форсира ама ајде сега да не почнуваме стигнеме до 100 страни :)
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Стеф, со среќа нека ти е! Сигурна сум дека еден ден ќе имаш ланец од теретани.
Ја тебе те имам читано на темата за ѕвездите на социјалните мрежи како ги воспеваш Лешоски и баграта таму и иако првиот инстинкт ми бил да ти реплицирам со некој "по рогови" пост, се предомислив оти колку и да е лешпер Лешоски, колку и да тие твитер типови се канцерот на авангардата, сепак никому не штетат. Не прават некое зло, а потенцијалот за зло единствено може да им се лоцира во иден политички ангажман, нешто крајно хипотетичко и со минимални шанси да стане реалност. Безопасно е во такви теми да се задржиме на вкус, да се разидеме за вкусовите и да остане на "никому ништо".

Ама пред да се истрчуваш со вакви наивни коментари на вакви теми, не е на одмет прво малку да се распрашаш. И на форумов можеш. 18 страни со претежно негативни коментари можеби и не се македонче-синдром. Тие ретки постови со храбрење и стискање палци се, можеби, пилешки-мозок-синдром. Ова не е "него да го чуваш лепотице" безопасно лајнце. Ова е земање пари на луѓе, ветување неостварливи работи и оправдано инсинуирање за нестабилен карактер. Рачна малку.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom