12 години од офанзивата во Арачиново

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 декември 2009
Мислења
770
Поени од реакции
479
Член од
26 септември 2011
Мислења
539
Поени од реакции
2.371
За кого мило чедо за кого ти во црна земја лежиш, евеме над гробот твој абер ти носам со солзи во очите со јад во душта , за кого мило чедо младост на црна земја и подари , за Македонија ли? Те излажале , ја раскрчмија ја продадоа та и другарите твои на софра иста, ручек чинат со убијците твои кикотот гласен им е , те заборавија нит свеќа ти запалиле нит домот роден ти посетиа од како замина ти. Предавство , предавство сине мој убиецот твој арамбаша постана, прв на одбраната. Ах сине , те излажаа , те излажаа а Јас веќе се спремам на гости да ти дојдам ене го сонцето мое веќе во ридишта понира чекајме доаѓам .

МАЈКАТА
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.973
Поени од реакции
80.758
За кого мило чедо за кого ти во црна земја лежиш, евеме над гробот твој абер ти носам со солзи во очите со јад во душта , за кого мило чедо младост на црна земја и подари , за Македонија ли? Те излажале , ја раскрчмија ја продадоа та и другарите твои на софра иста, ручек чинат со убијците твои кикотот гласен им е , те заборавија нит свеќа ти запалиле нит домот роден ти посетиа од како замина ти. Предавство , предавство сине мој убиецот твој арамбаша постана, прв на одбраната. Ах сине , те излажаа , те излажаа а Јас веќе се спремам на гости да ти дојдам ене го сонцето мое веќе во ридишта понира чекајме доаѓам .

МАЈКАТА
Цел народ пички. Тоа е работата. Овие гомна што се нарекуваат Македонци, не заслужуваат држава.
И ќе ја изгубат.

Еве зашто Груевски замижувал пред албанскиот терор, ете зашто он ги остава што сакаат да ни прават.
Спрема терен за Масовно у Аус.
 
Член од
28 јуни 2009
Мислења
276
Поени од реакции
260
Ххммм многу ми е чудно тоа како на форумов 90% од малкумината членови Албанци се изразуваат перфектно и литературно Македонски ... сликата која е надвор во реалноста е сосема поинаква повеќето Албанци да не речам сите бајаги прават грешки во изразувањето на Македонски јазик ... после Dardania и Puno еве уште еден нов литературен Албанец BlackComb ... :icon_mrgr:
Должност ми е да се борам против артифицијалните бариери меѓу луѓето. Во која етничка група припаѓам е ирелевантно.
 
Член од
26 септември 2011
Мислења
539
Поени од реакции
2.371
Цел народ пички. Тоа е работата. Овие гомна што се нарекуваат Македонци, не заслужуваат држава.
И ќе ја изгубат.

Еве зашто Груевски замижувал пред албанскиот терор, ете зашто он ги остава што сакаат да ни прават.
Спрема терен за Масовно у Аус.


Груевски замижувал пред албанскиот терор,но ние бранителите не можеме да се помириме со тој терор кој трае мислевме ке го решиме пред 12 години кога во ровови над глава ни фрчеа куршуми но издржавме,мене не ми пречат албанците мене ми пречат терористите кои требеа да бидат 2 метри под земја место сегашните фотелји
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.018
Togasda im beshe vo interes da napravat multikulturna drzhava .
I sega se kajat za toj zabegan eksperiment ne ke da beshe do chovekovit eprava i slobodi.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom