12 години од масакрот во Вејце 2001

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Браќата малку мешаат поими. Амнестијата не значи дека не си виновен, напротив кога знаеш дека си крив бараш амнестија.
Мене лично повеќе ме боли амнестијата што им ја дадовме на нашите генерали заради нивното (не)знаење да праќаат патроли со 10-20 луѓе сред планини пуни со терористи.
Вечна им слава.
Немој да ме јебеш бре, далеко од тоа дека планините биле пуни со терористи, туку заседа се организира само ако претходно имаш знаење за движењето на патролата ;)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Вечна ви слава херои !

Ама, за шо загинавте? :confused:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
загинаа за да не збориш ти Шклиптарски и да не не живееш до Г.Албанија
Со овие апаши и продадени души во собрание ништо чудно за некоја година да живееме таму кај што кажа ти.
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Со овие апаши и продадени души во собрание ништо чудно за некоја година да живееме таму кај што кажа ти.
па сите воени битки во 2001 беа добиени , САМО ПОЛИТИЧАРИТЕ КАПИТУЛИРАА
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Беше Грујо негде со другар му Фарина да оддаде почит?За опозициската багра и да не прашувам,според нив се се тоа воени злосторници.
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Каде се сеа АРМ да одадат почит како што положуваа цвеќина на учките пред неколку месеци!? цццц
СЛАВА ИМ
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.713
Поени од реакции
22.192
Вечнаја памјат
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.314
Поени од реакции
79.042
загинаа за да не збориш ти Шклиптарски и да не не живееш до Г.Албанија
За жал, мислеле дека гинат за тоа. Но, не било до нив, туку до тие над нив, во фотељите.
Ти практично и живееш во Голема Албанија, ако си во Чаир, да речеме, а и Албанскиот ќе е задолжителен таму.
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
За жал, мислеле дека гинат за тоа. Но, не било до нив, туку до тие над нив, во фотељите.
Ти практично и живееш во Голема Албанија, ако си во Чаир, да речеме, а и Албанскиот ќе е задолжителен таму.
Не живеам јас во Г.Албанија гршка си и тој јазик никогаш не може да биде задолжителен да денот кога ке се случат овие две работи нема да бидам на тастатурава да пишувам .Salute
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Кога првите три возила влегле во кривината, во вид на потковица, од три страни биле нападнати од терористи. Се пукало од золји, снајпери, бомби, рачни минофрлачи, пиштоли и друго автоматско оружје.

еден од тие терористи е и сегашниот градоначаник на кичево, чисто информативно.
овие кутрите за што загинале? за сега грујо на ти го, дај ми го да си игра со државава?
кога ќе ми текне дека и татко ми беше летото во најжестоките војни и тоа во тетово :facepalm: . кои стресови беа тие, мама и баба само на апчиња за смирување беа. тие слики и спомени никогаш не можам да ги заборавам.
после кога си дојде дома за прв пат плачев од среќа. не можев да се соберам, му се фрлив уште на улица и го гушкав со цела сила и никаде не го пуштав да оди цел месец.


п.с. вечна им слава на загинатите. :(
Имаше многу што не си дојдоа дома,и последните сеќавања од нив се тажни,затоа што на последното нешто што се сеќаваш е тоа дека во војничка униформа заминува.

Ама тоа е војната секогаш има жртви,а најзалудно е кога сега после 12 години гледаш дека загинатите борци ќе останат во спомените на луѓето што стварно се сеќаваат на тие моменти.Жално е тоа што само мал број на луѓе ќе се сеќаваат на датумите кога згаснуваа млади животи и ич уво не ги боли за луѓето кои загинаа за нив,за нивната безбедност и за безбедноста на државата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom