1/4 ФИНАЛЕ ЗА МАКЕДОНИЈА: калкулации, математики, проблематики...

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ајде комбинаторики,музички желби и идење пред рука.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.481
Поени од реакции
68.976
Нема математики веќе...:D
Влеговме во четврт-финале и крај.
Е сега таму имаме противници од сити калибар. За мене е стварно небитно дали би играле против Франција, Шпанија или Литванија на пример...
Вистина е дека Литванија заостанува по квалитет од овие три но го надпололнува со притисокот од домашната публика.
И ние да сме домаќини нема никој да не победи...
Србија и Турција се противниците со кои можеме до негде да се носиме.
Мислам дека во меѓусебниот дуел ќе решат кој да биде четврт....
Е сега на нас ни треба прво место. Ако Србија загуби од Шпанија. ондак треба да запнеме и да одиме на прво место. Ако не нека се калкулира, да се избегнат тие три противнци ишто ги набројат и да се оди на Србија...
Ако ја тепаме Словенија второто место ни е загарантирано.
Ако одиме на прво место, мечот со Словенија нема скроо никакво значење...
Русија реално треба да слави и над Грција и над Финска, па дуелот со нас директно ќе решава за прво место, без разлика дали ќе загубиме од Словенија или ќе тепаме...
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Една МАТЕМАТИКА - позитивен резултат.
Една МАКЕДОНИЈА - ПОБЕДА! :)

На нас очигледно ни треба тим од рангот на Грција, најдобро со такви ни оди. :)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
за мене се шампиони откако ја победија репрезентацијата од Атина!
незнам за вас, ама момците прават да се чувствувам уште погорд што сум МАКЕДОНЕЦ
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Има и те како математики. За избегнување на Франција и Литванија. Според мене од другата група поредокот ќе биде
1Франција
2Шпанија
3Литванија
4Србија

Што значи нас најдобро да ни падне би била Србија па Шпанија. Најтежок избор Франција и Литванија како домаќин. Според тоа прво или трето место јас би бирал за трето место но се ќе зависи и што ќе направиме со Словенија и Русија.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Да не знае некој дали ќе има организирано идење на навивачи од Македонија за во четврт-финалето? Сигурно ќе има, ама да не знае некој како да стапам во контакт со таквите?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Да не знае некој дали ќе има организирано идење на навивачи од Македонија за во четврт-финалето? Сигурно ќе има, ама да не знае некој како да стапам во контакт со таквите?
Ќе има чартер летови бар така објавија на ФБ јави се во федерација !
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Spored mene Spanija i Litavnija ako gi izbegneme kje bide super. Ednite se prejaki , drugite se domakini i tesko deka bez 1/2 finale kje ostanat.
Srbija ili Turcija koj i d apomine bi bilo najubavo za nas.

I Francija ne e loso. Mega zvezdite od NBA igrata mnogu individualno taka da ako konecno trgne shut mozno e i protiv niv chudo.

Kako i da ejas licno ja posakuvam TURCIJA!
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Кои смешни споредби праите.Боље да ни падне Франција него ли Шпанија.Во таа група буквално сите не сакаат,а може секоја репрезентација да игра колку да се падне со нас.Литванија вчера колку што даде во прво полувреме ние и Грузијците толку вкупно дадовме денес во тоа прво полувреме.Искрено ја мислам дека најмногу шанси би имале со Србите.Ем нашиве ќе немаат сили до тогаш ем сите овие репрезентации играат со сите играчи кои им се на располагање,и не се форсираа ко нас во групите.
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Кои смешни споредби праите.Боље да ни падне Франција него ли Шпанија.Во таа група буквално сите не сакаат,а може секоја репрезентација да игра колку да се падне со нас.Литванија вчера колку што даде во прво полувреме ние и Грузијците толку вкупно дадовме денес во тоа прво полувреме.Искрено ја мислам дека најмногу шанси би имале со Србите.Ем нашиве ќе немаат сили до тогаш ем сите овие репрезентации играат со сите играчи кои им се на располагање,и не се форсираа ко нас во групите.
Па не би рекол дека баш сакаат со нас да се паднат.Интересна работа за репрезентацијава е тоа што кога играме со фаворитите играме со голем мотив(барем така забележав против Хрватска и Гејција).Многу потешко дојдовме до победи против ШКЛ репрезентации како Финска и Грузија неголи со фаворитиве.Македонија е плутајуча бомба и може на секој фаворит убаво да го исплеска,така да не верувам дека сме на листата на посакуваните(незгодна репрезентација сме).1/4 финале искрено не ја посакувам Србија.Мислам дека би биле многу подобри против посилниве како на пример : Франција или Шпанија.Јас би навивал да се паднеме со Шпанците и убо да ги исплескаме:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom