„Син кит“ - опасна игра која одзема детски животи

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Како дете од 10 год да знае дека не е опасно?? Тоа е само дете,децата сакаат игри
Сигурен сум, дека кога бев 10 години, знаев дека е опасно рипање од кров на зграда.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Сигурен сум дека кога бев 10 години знаев дека е опасно рипање од кров на зграда.
А за некои игри дека се опасни знаеше ли?? Ја ке ти кажам дека не знаеше
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
А за некои игри дека се опасни знаеше ли?? Ја ке ти кажам дека не знаеше
Жмурка, сервис, фудбал и граница ги играв најчесто и тие беа едни од поопасните игри во тоа време. Жмурка беше син кит у наше време, јас кога бев 10 години, едно 30 деца умреа играјќи жмурка. Иноваторот на жмурката го уапсија тогаш и е осуден на доживотна казна.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Жмурка, сервис, фудбал и граница ги играв најчесто и тие беа едни од поопасните игри во тоа време. Жмурка беше син кит у наше време, јас кога бев 10 години, едно 30 деца умреа играјќи жмурка. Иноваторот на жмурката го уапсија тогаш и е осуден на доживотна казна.
Имаше опасни игри телетабиси ама незнам дали си од тоа време,незнам кое годиште си,има опасни игри не дека нема
 
Член од
9 август 2014
Мислења
428
Поени од реакции
1.011
Малку off topic ама имам забележано на секоја тема каде @bijons пишува мислење, одма се појавува @katinakatalina за да стисне лајк и да и даде морална поддршка. Се сомневам дека се работи за multiple personality disorder . :unsure:
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Малку off topic ама имам забележано на секоја тема каде @bijons пишува мислење, одма се појавува @katinakatalina за да стисне лајк и да и даде морална поддршка. Се сомневам дека се работи за multiple personality disorder . :unsure:
И јас Характерно демек не можам да ги разликувам.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Малку off topic ама имам забележано на секоја тема каде @bijons пишува мислење, одма се појавува @katinakatalina за да стисне лајк и да и даде морална поддршка. Се сомневам дека се работи за multiple personality disorder . :unsure:
Нема потреба за сомнеж, погледни убаво и ќе видиш кој на кого му лајкнува...едно те исто ко на евровизија, поени се даваат сегогаш едни на исти, исти курац е овде, секој на својот клан.
Жената ја подржувам и се согласувам во се со неа и што е тоа толку што ти боде очи?
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Нема потреба за сомнеж, погледни убаво и ќе видиш кој на кого му лајкнува...едно те исто ко на евровизија, поени се даваат сегогаш едни на исти, исти курац е овде, секој на својот клан.
Жената ја подржувам и се согласувам во се со неа и што е тоа толку што ти боде очи?
:tvg:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.926
Поени од реакции
7.585
Toj што ја измислил играта читав некаде или видео гледав дека го уапсиле уште кога се појавила играта.

Од читање по интернет и гледање видеа на јутјуб дознав дека пред да ја почнеш играта уклучуваш локатор или најверојатно даваш некој лични податоци.Во играва има модератор кој ти поставува предизвици и ти треба да ги правиш тие предизвици после да сликнеш и да му пратиш на модераторот како потврда дека си го извршил тоа ако го одбиеш предизвикот те условуваат да мора да прифатиш да го направиш тој предизвик. Секое ниво се потешки и потешки се предизвиците. Имало и ситуации каде модераторот условувал со тоа што на играчот му праќа слики од неговата куќа/стан, родители и дека ако не го изврши предизвикот ќе направи нешто лошо на твојте родители и така многу луѓе се убивале.

Една од предизвиците знам дека е да си изрежеш на рака кит.

Не ја сфаќам играва многу многу но сепак е страшно ова што се случува.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
И така функционира природата. Простите и слабоумни лујџе биваат избришани од светов. Некој би требало да им даде Дарвинова награда.
Да бидеме реални, ако не е плав кит, ќе најдат друг начин како да го сторат тоа. Тоа е природен процес на еволуција кој е потикнат и забрзан од родителите. Наместо родителите да им дадат домашно воспитување и култура ги оставаат на интернетот да им биде родител-старател.
Епа затоа има терористи со бомби, самоубијци, вандали, хулигани, идиоти, тролови, наркомани, тверкаџики и тампони со водка напикани во вагина... ох...има се. Затоа не ми е шокантно што постои некаква си игра како плав кит.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Малку off topic ама имам забележано на секоја тема каде @bijons пишува мислење, одма се појавува @katinakatalina за да стисне лајк и да и даде морална поддршка. Се сомневам дека се работи за multiple personality disorder . :unsure:
За вас сите се тролови и дупли акаунт
 
Последно уредено:
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Имаше опасни игри телетабиси ама незнам дали си од тоа време,незнам кое годиште си,има опасни игри не дека нема
Телетабиси игра?
Не сме растеле у исто време изгледа
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.159
Малку off topic ама имам забележано на секоја тема каде @bijons пишува мислење, одма се појавува @katinakatalina за да стисне лајк и да и даде морална поддршка. Се сомневам дека се работи за multiple personality disorder . :unsure:
немогуче!:eek:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Имаше опасни игри телетабиси ама незнам дали си од тоа време,незнам кое годиште си,има опасни игри не дека нема
Што е опасно телетабиси? Телетабиси е ретардирано, не е опасно. Као демек да се фрлам негде како нив? Сме биле наивни како деца, али до толку крајно глупи не сме биле сигурно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom