„Повредување“ на партнерот

LaTiTeA

Ветена госпоѓица Маленковска
Член од
17 април 2007
Мислења
156
Поени од реакции
2
Одите со дечко/девојка и премногу ја сакате и ве сака.
Врската од страна изгледа скоро совршено и сите ви се восхитуваат,но...
И покрај вашата безрезервна љубов што ја чувствувате спрема таа личност,на моменти ви се "спојуваат жички" и ненамерно умеете толку да ја повредите со некоја постапка или зборови.
Во моментите кога длабоко размислувате за тоа доаѓате до заклучок дека таа личност е предобра и секогаш ве става вас на прво место од што и значите и...дека не ја заслужувате,дека таа личност не заслужува да се чувствува на моменти "подоле од гомно" поради вашите "испади".
Личноста ве сака,ве љуби и би направила СЕ за да бидете заедно и врската да успее(и покрај тие "испади"),исто така и вие,но не сакате да страда поради вас,колку и да е тоа ненамерно...
Што би направиле?
Дали ќе се потрудите да ја искорените таа глупава карактерна особина или...?
Колку ти тоа се исплетка во текстов, изгледа во тие моменти некого си направила one big shit. :nesum:

Little hunny такви работи неможе да се искоренат туку може само да се потиснат и контролираат. Доколку некој е таков секогаш ќе си остане таков во „одредени ситуации“ кога се ќе му дојде преку глава без разлика на контролирањето.
Ако доволно те сакаат може да се навикне другиот на тебе и да го прифати моментот дека пак еден ден ќе му се качиш на „глава“, ако не клоца во газ ќе ти дадат.

love = compromise
 

viktordojran

пссwd
Член од
11 септември 2007
Мислења
351
Поени од реакции
30
e sea treba da si idiot da se smiris so nea zasto??? Zatoa sto pak ke ti go napravi istoto druze samo iskuliraj i prodolzi ponatamu veruvaj od iskustvo ti zboram


pa jas i rekov imas sega decko uzivaj so nego i mene ne me zamaraj.i eve dva dena ja nema ni da pise ni da tit.valjda se otkaza od meenne.a i da saka da se vrati TESKA RABOTA.neka moli sega malko ona.:pos2:
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Pa sitesme luge, so razlicni karakteri i site si imame svoi mani i doblesti...neli? Ako se raboti za tolku golema ljubov, i ako dvajcata mnogu se sakame, ke se potrudam da gi svedam na min takvite "ispadi"... Sepak, ako nekoj tolku me saka, ke me prifati onakva kakva sto sum, isto i jas nego...
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Pa sitesme luge, so razlicni karakteri i site si imame svoi mani i doblesti...neli? Ako se raboti za tolku golema ljubov, i ako dvajcata mnogu se sakame, ke se potrudam da gi svedam na min takvite "ispadi"... Sepak, ako nekoj tolku me saka, ke me prifati onakva kakva sto sum, isto i jas nego...
Ej toa e ok sosite mani i doblesti ama pravenje od gomno podole ne bi rekol deka e mana barem ja mislam taka ?:salut:
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Ako se saka se ima i nacin!Ako ti znaci ke probas da ne mislis na sekakvi gluposti:smir: Takvi misli doagaat koga vrskata e pogore od sovrsenstvo...ne se plasi,stavi se sekogas na prvo mesto,i imaj ja pomislata deka nikogas ne treba slepo da veruvas i da se nadevas...kolku i da se cuvstvuvate najubavo,najzaljubeno...koga ke izgubis ke svatis deka mn raboti morale da se slucat,nenamerno....no dodeka go imas do sebe,uzivaj vo ljubovta!!!
p.s Love is in the air,and everywhere!!!:pipi: :back:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
znaes koj gubi najveke vo vakvite slucaevi ne onie koi se vregani i omalovazuvani tuku tie sto go pravat toa a zasto zatoa sto kasno svakaat sto propustile zasto da se razbereme sekoe covecko bitie ima granici koi ne smeat da se pominat moe mislenje:toe:
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Ej toa e ok sosite mani i doblesti ama pravenje od gomno podole ne bi rekol deka e mana barem ja mislam taka ?:salut:
Pa i toa bi go smetala za maana... licno mene, deckoto mi ima receno "Ako i e dojdeno do vikanje-vikaj, samo da mi kazes vo toj moment koga ke pocuvstvuvas deka ima problem vo vrskata, bez razlika dali za mene ili za tebe..." I normalno deka vo takva situacija ke kazes i nesto sto mozebi ke go povredi ili navredi... No, sepak, ako toj nekoj te razbira, ke sfati deka toa e kazano vo moment na nervoza, a ne go mislis...
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
cekaj cekaj ne se razbirame izgleda ja ne zboram za krizi vo vrskata gi ima duri i vo brakovi zboram za postojano omalovazuvanje pred se i sesto tocno e deka nekogas kazuvame nesta koi ne gi mislime ama neli se dve razlicni raboti
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
cekaj cekaj ne se razbirame izgleda ja ne zboram za krizi vo vrskata gi ima duri i vo brakovi zboram za postojano omalovazuvanje pred se i sesto tocno e deka nekogas kazuvame nesta koi ne gi mislime ama neli se dve razlicni raboti
Pa ni jas ne spomnav krizi... eve ja temata: "Врската од страна изгледа скоро совршено и сите ви се восхитуваат,но...
И покрај вашата безрезервна љубов што ја чувствувате спрема таа личност, на моменти ви се "спојуваат жички" и ненамерно умеете толку да ја повредите со некоја постапка или зборови.
Ne stanuva zbor za postojano omalovazuvanje pred se i sekogo, tuku na momenti... Toa i jas go velev...
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
e togas znaci bilo nedorazbiranje sorry
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Ќе и кажам на личноста дека ми се случува да имам испади и дека не треба да зема при срце тоа што ќе го кажам зашто не го мислам и дека ќе пробам да се сменам али не ветувам нешто....
 
С

Сатори

Гостин
Се прашувам дали ви се случило да дојдете до точка во врската, иако некој навистина го љубите со целото свое срце и ви е мил и битен, сепак да имате некоја ситна потреба од тоа да го повредувате од време на време.
Просто да правите работи кои знаете дека ќе го извадат од такт, да заборавате на битни датуми кога знаете дека тој/таа одвај ги чека, едноставно да седите и да го гледате партнерот како се нервира.:jaj:

Што тогаш?
Зошто?
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Ако навистина го сакам и ми значи нешто за да оформиме некаква си врска тогаш сигурно дека нема да се посветам на тоа да правам работи кои би го повредиле партнерот.:wink:
Мислам која би била целта на таа врска која се развила помеѓу две личности кои се сакаат ако на едниот има чудна потреба да го нервира другиот.:uvo:
 
С

Сатори

Гостин
*

Ако навистина го сакам и ми значи нешто за да оформиме некаква си врска тогаш сигурно дека нема да се посветам на тоа да правам работи кои би го повредиле партнерот.:wink:
Мислам која би била целта на таа врска која се развила помеѓу две личности кои се сакаат ако на едниот има чудна потреба да го нервира другиот.:uvo:
Се случува.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom