„Мобилком Австрија” - новиот мобилен оператор

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Цените нешо матно ми се гледат.. поарно стави поголема слика
 

Sebastian

Too weird to live, too rare to die
Член од
26 јануари 2007
Мислења
606
Поени од реакции
9
LaVista напиша:
Цените нешо матно ми се гледат.. поарно стави поголема слика
Еве ставив. Врати се една страница назад. Првиот пат ме заеба од dropshots.com
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Ajde ke gi cekame 7 meseci da se razgradat pa site ke gi spustat,nema veke dogovori i muzenje na rajata!
 
Член од
16 март 2006
Мислења
63
Поени од реакции
0
Ако не се обврзани со договор да ја стават таа цена ништо.Бидејки кај нас секогаш има дупка некоја во договоротза да можаат да измрдааат од тоа што го ветиле
 

Sebastian

Too weird to live, too rare to die
Член од
26 јануари 2007
Мислења
606
Поени од реакции
9
iceman напиша:
Ако не се обврзани со договор да ја стават таа цена ништо.Бидејки кај нас секогаш има дупка некоја во договоротза да можаат да измрдааат од тоа што го ветиле
:nenene: not this time, my friend, not this time! :nenene:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
mislam deka lugeto ke pocnat i po dva mobilna da koristat :) pazarnata konkurencija megu mobilnite operatori .. naglo ke dobie korisnici
 

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
luge bidete realni sto pazar imame pa da imame 5 ili 6 operatori
nema logika plus uste edna nelogika sto se javi samo eden na tender :)ha
i pokraj mnogu benificiii so cel da se sredi duppolot no sepak jas sum skepticen :)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
181
Поени од реакции
6
nov operator

Me interesira...Dali e tochno deka Austrian telekom(ili taka nekako)so Vodafone vo septemvri vleguva na Mak.pazar i dali vednash ke pochne so rabota?Imeno...Vaka stojat rabotite.Imam 3 mob.telefoni kupeni na moe ime a nitu eden vo moja sopostvenost.Se zarekov deka nema da kupam mob.tel.za sebe dodeka navistina ne mi zatreba.Epa dojde i toj moment koga mobilniot navistina mi trba za rabota.Ama srce ne mi dava da idam kaj ovie duopolisti(mobi&kosmo)pa edvaj chekam nekoj tret.Do septemvri mozam nekako da prolongiram ako ne>>>mora da se zema od lopovive.
 

BEZSTRASNIOT

PHONE MASTER
Член од
6 април 2007
Мислења
627
Поени од реакции
2
imase takvi glasini deka ke ima ama do septemvri iskreno ne veruvam, a deka ke ima tret ke ima samo neznam do koga!
 

100 Proof

Охриѓанец
Член од
27 јули 2007
Мислења
104
Поени од реакции
0
19.05.2006
Мобител комуникации, македонска фирма со седиште во центарот на Скопје, сака да биде трет мобилен оператор.
Компанијата доставила барање за нотификација во Агенцијата за електронски комуникации, а следниот чекор е барање за радиофреквенции како последна алка кон стартот со работата во мобилната телефонија.
Но, од друга страна, се дознава и дека тајни преговори се водат во Владата за вклучување и на други фирми во овој вносен бизнис.
Во кабинетот на Бучковски на интензивни состаноци чести гости се домашни и странски бизнисмени кои сакаат да бидат конкуренција во мобилната телефонија.
Се споменуваат повеќе опции, но имиња не се откриваат. Најсериозната варијанта сепак е Мобител комуникации, велат нашите извори.
Според информациите на А1, зад Мобител комуникации стои моќен домашен бизнисмен кој за да го добие бизнисот со мобилната телефонија има логистика од познат светски бренд во телекомуникацискиот сектор.
Процедурата предвидува Агенцијата да распише тендер од каде ќе се бара третиот мобилен оператор.
Познавачите коментираат дека предизборието е незгоден период за власта да се впушта во потрага по нова телефонска компанија откако во својот мандат не успеа да го реализира ветувањето што го даде пред четири години.


Извор А1 телевизија
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
мобилком имаат тука претставништво?
 

100 Proof

Охриѓанец
Член од
27 јули 2007
Мислења
104
Поени од реакции
0
Наравно !!! Па од кај да знам јас море не ги пасам џД Се шегувам ова цопѕ пасте (copy paste) го напрајв од на а1 вести НЕЗНАМ ДАЛИ ИМЕТ ПРЕТСТАВНИШТВО
 
Член од
11 август 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
Abe tretiov mobilen operator SIGURNO ke pocne so rabota od septemvri. Znam od sigurni izvori i + nekoj si prijatel na tatko mi sto rabotese vo kosmofon sega go pobarale tamu vo novovo i toa kako glaven nabavuvac na mobilnite
 
Член од
5 август 2006
Мислења
163
Поени од реакции
8
19.05.2006
Мобител комуникации, македонска фирма со седиште во центарот на Скопје, сака да биде трет мобилен оператор.
Компанијата доставила барање за нотификација во Агенцијата за електронски комуникации, а следниот чекор е барање за радиофреквенции како последна алка кон стартот со работата во мобилната телефонија.
Но, од друга страна, се дознава и дека тајни преговори се водат во Владата за вклучување и на други фирми во овој вносен бизнис.
Во кабинетот на Бучковски на интензивни состаноци чести гости се домашни и странски бизнисмени кои сакаат да бидат конкуренција во мобилната телефонија.
Се споменуваат повеќе опции, но имиња не се откриваат. Најсериозната варијанта сепак е Мобител комуникации, велат нашите извори.
Според информациите на А1, зад Мобител комуникации стои моќен домашен бизнисмен кој за да го добие бизнисот со мобилната телефонија има логистика од познат светски бренд во телекомуникацискиот сектор.
Процедурата предвидува Агенцијата да распише тендер од каде ќе се бара третиот мобилен оператор.
Познавачите коментираат дека предизборието е незгоден период за власта да се впушта во потрага по нова телефонска компанија откако во својот мандат не успеа да го реализира ветувањето што го даде пред четири години.


Извор А1 телевизија
Извини но нели оваа информација е стара година дена и поради што сега ја објави, случајно да не мислиш дека овие се истите што го добија тендерот, ако е така нема врска. И за оние што прашуваа дали Мобилком имаат претставништво нека одат на www.novoperator.com да проверат самите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom