„За 48 часа косовските специјалци ќе тргнат во етничко чистење!“

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Џабе се напињаме сите и се лажеме дека Македонија ке остане на Македонците.Полека но сигурно ке не поделат Западна Македонија веќе албанска си бидна никој ништо не им може план им е и за Куманово тоа одамна се знае и во записите дека планираат голема Албанија.А како дојде до тоа епа продадените души Големите патриоти што се прават го дадоа газот за некоја пара.Министер за одбрана албанец за правда исти ми ти кур секаде веќе ги има.А за Русите не си правете Бајрам на мозок додека не се сменат улогите во моќност како каже САД така ке се игра под негов кур.Се сеќавам кога Албанците беа никој и ништо,ама кога разговарав со еден од нивните ми рече ке дојде време кога ние ке бидеме власт се смеев ама си дојде тоа време.Има план Кина Русија Венецуела Аргентина Индија и другите земји да направат заедничка валута еден вид Сојуз епа тогаш ке видиме кој ке е главен.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Срби на КиМ: Издржимо још два дана, после ће помоћи српска војска и полиција

Док власти у Београду размишљају да ли да прихвате ултиматим из Брисела и тако практично признају независност Косова, снаге Кфора на северу покрајине опкољавају локалне Србе који су јасно поручили да не желе у великој Албанији.

http://srbin.info/2013/04/srbi-na-kim-izdrzimo-jos-dva-dana-posle-ce-pomoci-srpska-vojska-i-policija/
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.966
Поени од реакции
3.681
Косовските специјалци че го пукаат ама ако тој од другата страна не го пука. Инаку одма че го кријат у шалварите на нусето, одма че го бега у стенковец оти му го кршат човечките права.....
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Vo kosovo specialci nemavme a sega celo Kosovo e nasha.. Vo Makedonija nemavme specialci a sega pola Makedonija e nasha
хахахаах вие специјалци сте за молзење крави и на нива да ги пасите овците , пола Мк ваша хахахах оџите како ве лажат
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Па да ти кажам и не. Јас немам никаков проблем со мојот идентитет ни име на државата ни ништо. Македонија, Македонец, македонско. Проблем имаат некои други што воопшто не ме засегаат.

А за Косово не верувам дека на таков ризик би се нафатиле албанците.
 
V

viktora

Гостин
Vo kosovo specialci nemavme a sega celo Kosovo e nasha.. Vo Makedonija nemavme specialci a sega pola Makedonija e nasha
Бате ај вака да ти ја објаснам ситуациата.Земаш кредит од банка,па уште еден па уште еден и само земаш,се праиш фраер,скапа кола се чаламиш итн,е кога че дојде време за врќање ќе те изгорат со камата и гзот ќе ти се расцепи и ќе го колнеш денот кога си влегол у банка,е така ти е и ова вие само земајте и курчетесе ама кога ќе дојде денот за наплата ќе ви го изгориме дупето.Во пемпеле се е запишано црно на бело колку сте земале и колку треба да платите.
--- надополнето: 7 април 2013 во 16:50 ---
Seushte ne gotovo ali i ja i ti znaeme deka nekoj gradualno se kreva nekoj gradualno ide nadole
"Многу на арно не ќе да е на арно" така вика една стара поговорка.
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Тие у колата се спцијалци не се заебавај. :facepalm:
 
V

viktora

Гостин
Мене КУРОТ ме заболе што некој нешто не ми признава,па и јас нив не им признавам ни нација ни било што, и?

Битно е што јас си знам кој сум и што сум. Патем Македонија е во ОН, а Косово каде е?
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Глупа ти е споредбата ептен.. А Косово 22 години скоро да не е независно?

Тоа е јебига,мораме да ја прифатиме реалноста им се може,што сакаат прават али тоа е по наша кривица.

Недај боже истово на Западна Македонија да се деси, неќам да мислам.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Мене КУРОТ ме заболе што некој нешто не ми признава,па и јас нив не им признавам ни нација ни било што, и?

Битно е што јас си знам кој сум и што сум. Патем Македонија е во ОН, а Косово каде е?
Па проблемот е што твоето признавање само по себе нема никаква авторитативност.
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Нова епизода „барање права“?

Во случајов и српските медиуми пумпаат малку повеќе....
 
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.231
Поени од реакции
307
Да, пумпаат малу повеќе српските медиуми, но суштината е таа.

Да не беше Америка и дрогата, Косово и Метохија немаше да постои. Ако Србите се откажат од Косово и Метохија, нека си го дадат и другиот дел. Цела Историја и целата Световна Историја им е таму. За мене конкретно ако паде Косово и Метохија симболично значи дека паѓа и Европа. Исто така од Историја сите знаеме кој се бореше таму, чиво е. Сигурно тие Цркви и Манастири не ги изградиле Албанците, они само рушеа, мислеа дека така ќе заборавиме што се случувало таму. Освојување на територија со население е дефинитивно најдегенска тактика во цела историја.
Што очекуваш од луѓе што во учебници ја трертираат рок музиката како криминал??

http://www.setimes.com/cocoon/setimes/xhtml/mk/features/setimes/blogreview/2013/04/06/blog-03

Тие не освоија територија со енормно зголемување на населението, или барем не само со тоа, туку со агресивност и примитивизам. Пошто сум од Чаир, лично знам како е да живееш меѓу крдо примитивци кои секојдневно те плукаат, фрлаат камења, ти дупнуваат гуми, кршат ретровизор, оставаат ѓубре пред врата, и те злоставуваат на секаков друг начин само да се иселиш.

Додади го на тој однос шеријатот и имаш супер комбинација.

Знаеме се, ама очигледно не е доволно тоа. На новите генерации Албанци им се утувува во глава дека тие цркви и манастири се “косовски“ во смисол на историско наследство на новата наречи-нација. И тие сега мислат дека се нивни.

Едно знам со сигурност, продолжуваат да аздисуваат и да прават непријатели од сите наоколу. Еден ден наскоро ќе има соодветна реакција и нема да е на добро.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Да, пумпаат малу повеќе српските медиуми, но суштината е таа.



Што очекуваш од луѓе што во учебници ја трертираат рок музиката како криминал??

http://www.setimes.com/cocoon/setimes/xhtml/mk/features/setimes/blogreview/2013/04/06/blog-03

Тие не освоија територија со енормно зголемување на населението, или барем не само со тоа, туку со агресивност и примитивизам. Пошто сум од Чаир, лично знам како е да живееш меѓу крдо примитивци кои секојдневно те плукаат, фрлаат камења, ти дупнуваат гуми, кршат ретровизор, оставаат ѓубре пред врата, и те злоставуваат на секаков друг начин само да се иселиш.

Додади го на тој однос шеријатот и имаш супер комбинација.

Знаеме се, ама очигледно не е доволно тоа. На новите генерации Албанци им се утувува во глава дека тие цркви и манастири се “косовски“ во смисол на историско наследство на новата наречи-нација. И тие сега мислат дека се нивни.

Едно знам со сигурност, продолжуваат да аздисуваат и да прават непријатели од сите наоколу. Еден ден наскоро ќе има соодветна реакција и нема да е на добро.
И ти размислуваш да се иселиш :D?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom