“Портокалово сивило“ и понатаму над Македонија?

  • Креатор на темата ABC
  • Време на започнување

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Не некого ништо не му е погодено. Еве и мене ми пречи што во Македонија(Скопје) врија од администрација која ништо не работи а само ги троши нашите пари.
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Сивило е кога ништо ново не се случува,како во нашиот случај.:toe:
Беше СДС црнило, а сега е ВМРО сивило, значи нешто се случувало. Напредокот е очигледен.
Се надевам дека во следниве 4 години конечно ќе ни се раздени, или барем да ни се зазори, з'ш црнилото во кое бевме навистина е тешко да избледи.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Ете бе субвенцијата од 2 денари за млекото ви ја респектирам како реална мерка корисна за производителите.Кажете нешто интересно ебаго,не да ми се фалите со бледи придонеси кој не можат ни да се наречат реформи.:toe:
ok ,moze jas da dodam 3 konkretni merki so gi zabeleza mojava familija

- 75 000 denari subvencija po hektar zasedena zemjodelska kultura, minimum za da te fati subvencija se 3 dekari
- vaucer od 200 evra za pc na apsolvent
- subvencija od 2 denara po predadeno kilo grozje
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Тоа е позитивна вест, кога ќе се вратат ќе донесат девизи од странство, и истовремено се намалува невработеност.

Толку разбирате од економија деца. :kesa:
muahahahahhahhaaa

zarem bilo koj iskusen majstor,elektricar,plockar so nad 40 godini saka da crnci vo Crna Gora,Hrvatska daleku od svojata familija i da spie na nekoj sunger tamu a ti tuka na kompjuterot od stabot da mi kazuvas za ekonomija

muehehhehehee
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
muahahahahhahhaaa

zarem bilo koj iskusen majstor,elektricar,plockar so nad 40 godini saka da crnci vo Crna Gora,Hrvatska daleku od svojata familija i da spie na nekoj sunger tamu a ti tuka na kompjuterot od stabot da mi kazuvas za ekonomija

muehehhehehee
Толку разбираш.

ДА, очигледно сакаат, затоа одат. 1+1 колку се дете? Не туку се смеј како недораснат.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Толку разбираш.

ДА, очигледно сакаат, затоа одат. 1+1 колку се дете? Не туку се смеј како недораснат.
pa smesen si mi ,sledstveno ke se smeam , po ovoj tvoj posleden post se gleda kolku si nedodelkan, bezlicen i celo vreme so istite "neargumenti nastapuvas" pa duri i me narekuvas dete ,hahahahhahahhahhaa
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
pa smesen si mi ,sledstveno ke se smeam , po ovoj tvoj posleden post se gleda kolku si nedodelkan, bezlicen i celo vreme so istite "neargumenti nastapuvas" pa duri i me narekuvas dete ,hahahahhahahhahhaa
Значи пак бев во право, епа шетај мали.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
vo vreme

``СЕ ИСПЛАЌААТ ПАРИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ ПОСЕВИ
Жетвата и субвенциите одат рака под рака Во тек е исплатата на субвенциите за растителното производство на земјоделците кои барањата ги поднеле до 31 март. По 6.000 денари за еден хектар засеана површина со есенски посеви, 75.000 денари за еден хектар подигнати нови овошни насади и по 120.000 денари за еден хектар за подигнати нови лозови насади се субвенциите што им следуваат на земјоделците. За производителите во ридско-планинските предели субвенциите се за 10 проценти повисоки. - Досега финансиска поддршка добија земјоделските производители од 26 подрачни единици. Во наредните денови очекуваме да заврши исплатата за првата фаза и во останатите шест подрачни единици. Првпат годинава исплатата на средствата од програмата за финансиска поддршка во земјоделството се извршува во фази. Први пари зедоа тутунарите, по 30 денари за еден килограм предаден тутун, за кои се одвоија 488 милиони денари - изјави Тони Димовски, директор на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој. Производителите на млеко добија по два денари за еден литар предадено млеко во регистрирана млекарница. Исплатата продолжува и понатаму, со доставување на потребните документи од млекарниците и обработка на барањата. Од платежната агенција апелираат до млекарниците за навремено доставување на потребната документација до Агенцијата, со што ќе се овозможи редовна исплата на производителите од сите региони. Поради зголемениот интерес за користење на средствата од програмата, Владата го продолжи рокот за поднесување на барањата до 30 јуни.``

go molam abc da iskomentira
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Ете бе субвенцијата од 2 денари за млекото ви ја респектирам како реална мерка корисна за производителите.Кажете нешто интересно ебаго,не да ми се фалите со бледи придонеси кој не можат ни да се наречат реформи.:toe:
еве што има реализирано владата за изминативе две години.

читај:

http://www.makedonijaznae.com.mk/index.php?view=article&id=57:2008-05-09-11-44-42&option=com_content&Itemid=69
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330


Едно прашање до „неутралните“...Што бара нашиот Претседател (кој треба да биде независен) на митинг на коалицијата Сонце?realen_07,од големо значење ќе ми биди твојот одговор...
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29


Едно прашање до „неутралните“...Што бара нашиот Претседател (кој треба да биде независен) на митинг на коалицијата Сонце?realen_07,од големо значење ќе ми биди твојот одговор...
кико дај постираја другата слика кадешто БЦ ја гали рада по ноџето:pos2:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
ok ,moze jas da dodam 3 konkretni merki so gi zabeleza mojava familija

- 75 000 denari subvencija po hektar zasedena zemjodelska kultura, minimum za da te fati subvencija se 3 dekari
- vaucer od 200 evra za pc na apsolvent
- subvencija od 2 denara po predadeno kilo grozje
Тоа е позитивна вест, кога ќе се вратат ќе донесат девизи од странство, и истовремено се намалува невработеност.

Толку разбирате од економија деца. :kesa:

``СЕ ИСПЛАЌААТ ПАРИ ЗА ЕСЕНСКИТЕ ПОСЕВИ
Жетвата и субвенциите одат рака под рака Во тек е исплатата на субвенциите за растителното производство на земјоделците кои барањата ги поднеле до 31 март. По 6.000 денари за еден хектар засеана површина со есенски посеви, 75.000 денари за еден хектар подигнати нови овошни насади и по 120.000 денари за еден хектар за подигнати нови лозови насади се субвенциите што им следуваат на земјоделците. За производителите во ридско-планинските предели субвенциите се за 10 проценти повисоки. - Досега финансиска поддршка добија земјоделските производители од 26 подрачни единици. Во наредните денови очекуваме да заврши исплатата за првата фаза и во останатите шест подрачни единици. Првпат годинава исплатата на средствата од програмата за финансиска поддршка во земјоделството се извршува во фази. Први пари зедоа тутунарите, по 30 денари за еден килограм предаден тутун, за кои се одвоија 488 милиони денари - изјави Тони Димовски, директор на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој. Производителите на млеко добија по два денари за еден литар предадено млеко во регистрирана млекарница. Исплатата продолжува и понатаму, со доставување на потребните документи од млекарниците и обработка на барањата. Од платежната агенција апелираат до млекарниците за навремено доставување на потребната документација до Агенцијата, со што ќе се овозможи редовна исплата на производителите од сите региони. Поради зголемениот интерес за користење на средствата од програмата, Владата го продолжи рокот за поднесување на барањата до 30 јуни.``

go molam abc da iskomentira[/quote]


АБЦ само ќе искоментира дека дефицитот во надворешната размена е 1 милјарда евра за 4 месеци,па сега ти види колку сме напредни во бизнисот.Дали сме ги сработиле тие силни субвенции,од кого всушност се земени тие пари за да им се дадат на земјоделците и дали е нормално да се има толку голем дефицит.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom