писмо до саканата/иот што си го повредил/ла

Член од
1 октомври 2015
Мислења
31
Поени од реакции
10
мила моја те повредив ти ги кажав тие зборови те обвинив тебе. Ти секогаш ме сакаше твоите чувства беа вистински но јас не бев благодарен на тоа те повредив. Се штоосакаш лошо имаш право да ми кажеш да ми се лутиш да ме колнеш. Потрудисе да ми простиш сакана моја иако не заслужувам. Те сакам
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Ех, да можам, би платил злато за уште еден допир на твојата мека рака. Што вреди сега моето каење кога твоето тело лежи на брегот на реката? Жалам драга, испадна срање... што повеќе си мртва, толку помалку те сакам.
 
D

Daedalus

Гостин
Тагата е огромна, а немирот во душата јасен,
болката во мене расте, а внатрешниот монолог е гласен!
Ти ми недостасуваш, затоа што ти си мојот јин, а ја твојот јанг,
ооо љубов моја, о леџендери хартстоун мој ранк!

Пробав да те достигнам и да допрам до тебе,
играјќи се' и сешто, па дури и паладин канцер дек,
но ти секогаш си ван мојот дохват, пошто мечапот ме јебе,
мирор мечови... други паладини, вс трајхарди на кои им нема лек!

Јас морав да те оставам и да отидам по животниот мој пат дуг,
а болката неподнослива го кине срцето мое излевајќи ја крвта со темноцрвена боја!
Зошто? Зашто никад немав у рука мистири'с челенџер у шести круг!
Судбата е клета, а ние никад нема да сме заедно, оо ранку мој, непрежалена љубов моја.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.880
Не те роди мајка ми па да те сакам.
Затоа ти ебав мамицата.
Уит лав. <3
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
Рецепт за пичка:

1. Закажуваш ферка позади школо со најсилниот и најконкурентниот тип кој единствено може да ти парира и да те спречи во целта

2. Сериозно се ангажираш во учење и присвојување на борбени техники од најучинковитите боречки вештини

3. Откако дознава за твоите сериозни намери, дури и тема на најмасовниот македонски форум си отворил, се повлекува со изговор дека сте од ист клас

4. Пишуваш љубовно писмо до девојката која најмногу ти се свиѓа и го објавуваш на најмасовниот македонски форум

5. Дупиш.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
I have no loved ones
This is Spartaaaa....
И послем доаѓа онаа сцена со клоцата а таа лета право у бунар.
 
M

Moon Child

Гостин
мила моја те повредив ти ги кажав тие зборови те обвинив тебе. Ти секогаш ме сакаше твоите чувства беа вистински но јас не бев благодарен на тоа те повредив. Се штоосакаш лошо имаш право да ми кажеш да ми се лутиш да ме колнеш. Потрудисе да ми простиш сакана моја иако не заслужувам. Те сакам
Stef, ти ли си ?
 

SweetGirl*

мудар посматрач
Член од
9 декември 2009
Мислења
141
Поени од реакции
119
Ех, да можам, би платил злато за уште еден допир на твојата мека рака. Што вреди сега моето каење кога твоето тело лежи на брегот на реката? Жалам драга, испадна срање... што повеќе си мртва, толку помалку те сакам.
Морбидно ...
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
38
Поени од реакции
26
Уште не сум те повредила, ама ке те повредам кај и да е, а не си ми ни некој сакан. Ќе ми се врати знам, ама тоа е што да правам кога ништо кај тебе не ми се свиѓа, а и по грешка се излапавме знаеш. Косата ми се крева кога ми ѕвониш и те лажев дека телефонот ми е заборавен во колата. Некој Целе да ми пише порака еднаш у три месеци “Краво една забегана“ повеќе ќе ме усреќи од твоето ѕвонење. Свесна сум дека ме сакаш и за тоа ќутам волку време, никогаш немам повредено некој што не заслужил. Треба некој да ти го истури минатото на глава и да ти наплати за сите повредени женски. Вака само давам причини дека заслужуваш, ама џабе, за мене си мирен ко бубалка. Искрено ти си скоро се што барам во дечко. Добар другар што ќе се глупира со мене. Да пиеме и пушиме заедно. Анти романтичен, наместо букет да ми носи гајба пиво, ама кога некој не те привлекува, ништо не чини. Еден од нас ќе биде секако повреден, дали ти ако ти кажам или јас што ќе ќутам. Времето ќе покаже.

ПС те молам заеби нешто, да имам причина. Многу ќе ме усреќиш ако ми речеш “Не може веќе вака, или сериозно или ништо“ па јас да ти речам ништо. Го спремам сценариово од кога почнавме да се гледаме...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Абре луѓе, место тука да пишувате поезија, тркнете до саканата/саканиот и најискрено кажете дека жалите и папала маца...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom