најдобри мак рап албуми

Член од
10 септември 2016
Мислења
7.100
Поени од реакции
12.305

И Не забораваj на СТР2 ама Кутија го ставам на прво место, не знам, најмногу сум го слушал, ја знам секоја трака од збор до збор, повеќе ми одговарал албумот најверојатно иако и Не заборавај сум го преслушал веќе, ама ете нека биде Кутија.
Автоматски споено мислење:

и на пеше новиот е добар, но сепак не би го сместил помеѓу најдобрите мак рап албуми, како да фали нешто, но, тоа е само мое мислење. што мислите вие?

Има добри траки и на Страјк новиот, можам еве и "Низ мојот живот" да го вметнам овде, ако треба да ставиме топ 3 албума. "Исто" со Ајзи, "Видов", "Поблиску до Бог", "Среќно" со Скај, тука се и Сим Сима, Уште еднаш што ги извади пред албумот, Гејм овер и Суприм NTM се добри и класика песната што го носи името на албумот е баш она по што знаеме Страјк.

За на Пеше, не знам, не сум го слушал многу, има ок песни како "Далеку" "Било и Поминало" и нормално "Прошетка" му е топ.
 
Последно уредено:

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
10.084
Поени од реакции
15.246
наведените горе немаше да постојат да не беше доле наведеното :


и нешто посовремено (се гледа кои им се идоли и од каде имаат влијание)

 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.563
Поени од реакции
7.680
Не сум баш компетентен да коментирам на темава пошто ретко слушам рап и не ја пратам многу рап сцената кај нас. Ама "Сафизам" го сметам за еден од најдобрите македонски албуми на сите времиња, во било кој жанр.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.506
Поени од реакции
559
наведените горе немаше да постојат да не беше доле наведеното :


и нешто посовремено (се гледа кои им се идоли и од каде имаат влијание)

Потполно се согласувам со Ryan Giggs за Чиста околина и нивниот прв албум ... ја купив касетата уште кога излезе пред околу 25-26 год . Исто така прилично го ценам и Сафизам од САФ .... туку не гледам некој да го спомна досега Да Џака Накот.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.083
Поени од реакции
2.571
тука на темава гледам доста no love 4 dzaka :(
ако, Џака самиот си се сака
Џака е фејкерска матна вода млака,
вака, онака, ќе го газам како сакам!
Го удирам со рими како Илија со громови,
фрчат громови, а лажните трпат сломови!
 

Strictly

Hóka héy
Член од
9 јуни 2019
Мислења
342
Поени од реакции
1.185
Двеиљадита
Автоматски споено мислење:

Џака е фејкерска матна вода млака,
вака, онака, ќе го газам како сакам!
Го удирам со рими како Илија со громови,
фрчат громови, а лажните трпат сломови!
Ова некој стихови од Аго да не беа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom