Што јадете во моментов? (фото)

Член од
15 декември 2020
Мислења
93
Поени од реакции
383
Interesno, ova e totalno razlicna verzija, mada so turcive sekade sekogas se e nekako razlicno.

Iskender kebab e poznat po toa sto ima krckavo lepce pod mesoto i sosot... Toa mu go dava smekot i e ubavinata na toa jadenje barem za mene. Razlicen e bas po toa od donerot, lebot e drug... Jas tuka ne gledam lepce a i sosot povise licni na gravy nego na tipicen iskender - domat sos. Obozavam iskender inace, eve nesto sto najdov najblisku do mojot omilen ovde.Прегледај го приврзокот 296113
Не ,не е различно ,баш исто е како си написал.
Лепчето е под месото и не се гледа на сликата ,сосот исто е доматен .
Јадев Искендер и во Истанбул и во Хамбург и тука во Виена ,кажи речи исто е насекаде.
Само некаде што ставаат помалку а некаде повеќе стопен путер.Jaз
го сакам со повеќе путер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom