Што јадете во моментов? (фото)

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.533
Поени од реакции
22.591
Не бе, каков желатин тоа само онака спомнав да знаа овие шо се гадат.
Инаку и ја никад не сум чул да прае некој со очи, уши или опашке. Плус коај праеш за себе.
Ни у кобасице не се става коај праеш за своја душа.
Тоа за песот, и тој има душа :D
Sega mozi ne, porano nisto ne se frlalo. Toa sto ne e jadlivo onaka se meli i vo kolbasite. Toa mu davalo smek, vkus, a ne ko denes za nisto ne gi biva oti i pesot treba da kasnel. Neka jadi koski, nisto ne mu e ;)
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.620
Поени од реакции
7.248
Jas ja pravam:

2-3 Svinski Noze, 800G Svinso od Pleshkata sose slanina (Poshto ja obozhavam) izvadena samo kozhata i iseceni na pomali parcina
Voda da ja prelie i se stava da pocni da vrie i posle 10 min ja istram vodata.
Polnam nova i ja ostavam da vrie edno 3-4 saati pred krajot ca. 1h stavam sol i odkako ce bidi gotova (koskite da se delat sami od mesoto) gi vadam nozete i ja turam vo Tanjiri vo koi shto imam tolceno lukce staveno.

Utroto Uzhivancija, A ako e dobro napravena treba koga ce gi prevrtite tanjirite da ne ispadja od niv.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.708
Поени од реакции
9.504
Пача, абе земи таму месото испржи го, свари некој компир - напрај пире и салата зелка, напиј се некоја ракија ко човек, они месо за во пача трошат...
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.620
Поени од реакции
7.248
Пача, абе земи таму месото испржи го, свари некој компир - напрај пире и салата зелка, напиј се некоја ракија ко човек, они месо за во пача трошат...
Koj ti e kriv shto ne znaesh so shto odi najdobro domashna 52 Stepeni :shook:


Ushte neshto, Svinsko odi so "Vinsko"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom