Што читате во моментов? (со краток коментар)

Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
osven mostot na drina sto mi e delo za u skolo, i stignav do 150 i bataliv, momentalno citam "kriv pravec", negde pri kraj sum pa potoa isto "kriv pravec ili cistac" od Dimko Tasevski Ditas
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Само што ја почнав "Memoars of a geisha" од Arthur Golden.
Очекувам да биде подобра од филмот. jak:
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
23
Поени од реакции
1
Moментално ништо, последни што ги читав беа Harry Potter сите 6 книги на англиски. Сега на ред се Lord of the rings (4 книги).
 
Член од
12 декември 2005
Мислења
24
Поени од реакции
0
Agata Kristi - Ubistvo vo Orient ekspres
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.115
Поени од реакции
5.874
hobbit напиша:
Moментално ништо, последни што ги читав беа Harry Potter сите 6 книги на англиски. Сега на ред се Lord of the rings (4 книги).
Koi 4 knigi Lord of the Rings?! Tri se! Ako mislis na 4 knigi od Tolkien, kazi ubavo da te razberat site.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Sina^ напиша:
osven mostot na drina sto mi e delo za u skolo, i stignav do 150 i bataliv, momentalno citam "kriv pravec", negde pri kraj sum pa potoa isto "kriv pravec ili cistac" od Dimko Tasevski Ditas
na vremeto koa uste ne znaev nisto gi sobrav od bratuced mi i mi se cinea nezdravi ... ali sega mislam deka se prilicno dobri.. mislam em poucni od nekoj aspekt em ne te zamaraat pola kniga kako eden lik ja dignal vegjata..na kakov nacin... plas plus .. gotovo..
jas momentalno ja citam Istori4arka od Elizabet Kostova .. knigava e fenomenalna... se raboti za Vlad 3 Tcepes megju nas receno: Drakula.. odnosno za potragata po negoviot grob.. tri prikazni zapleteni vo edna na cudesen nacin
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
The center cannot hold - H. Turtledove!

Tikvi4ka: Pirej e troskotna treva, a nekoi ja vikaat i koshtreva. Ama ti kolku sakash koshkaj ja, korni ja, kubi ja, taa pak ne umira. Samo malku da se dopre do zemjata i pak ke se fati, ke ozhivi, ke potera. Nishto ne ja nishti taa treva.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Voskresenie -Tolstoj
 

Kajgana Shop

На врв Bottom