Што со плаќањето? Кој би требало да плаќа?

Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Дечки, многу внимание ви посветив, па ај уште ова: сите вие што ви се дига петпати на ден да знаете дека тоа нема да трае вечно.
Значи сексуалните апетити на жените и мажите после дваесеттата се изедначуваат (донекаде), а подоцна кај жените дури е поизразена сексуалната желба за разлика од мажите.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
S

Samurai_Sk

Гостин
Дечки, многу внимание ви посветив, па ај уште ова: сите вие што ви се дига петпати на ден да знаете дека тоа нема да трае вечно.
Значи сексуалните апетити на жените и мажите после дваесеттата се изедначуваат (донекаде), а подоцна кај жените дури е поизразена сексуалната желба за разлика од мажите.
слакти 30-те :D
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
@Ставрогин - претпоставувам имаш девојка/жена ... и еве пошто стално и ги плаќаш сметките дека нели си каваљер а у ....и не смее да се замисли она да плаќа сметки што би се случило доколку еве ги изгубиш сите пари на комар(пупу скраја да е) и немаш после скршен денар?
Треба да те откачи после тоа истата пошто не може пијачките да и ги плаќаш? Или ќе очекуваш од неа да има разбирање за тебе и да биде со тебе додека застанеш на нозе :)?


Значи мене јасно ми е што лангелина си игра на таа карта - си нашла кученце некое од маже и го научила на 3 пати свиркање да се тркала и да прави она како што сака ...ама не е баш се така розово.

Ајде да почнеме вака - Која е ОНА(не зборам за случајов со девојкава, генерализирам) па да и се плаќаат сите пијачки, секогаш и секаде ?Демек ако не ја частам не ја сакам ? Ја варам ако не ја частам? ИСт сум како сите мажи? ШТо !? Ако се докажува џентлменство со плаќање пијачки, тогаш треба да се пријавите сите (што мислат вака) за мисијата на Марс за некоја година и да си останете таму ....

Право на мажот е колку како и зашто ќе ја части и да, додека се согласувам дека треба да се части девојката секогаш кога се има прилика за тоа не може да ме убеди некој као ланги наша дека МОРАМ да плаќам СЕКОГАШ и СЕКАДЕ иначе нема да ми дае да седам со неа и другарките.:pos::pos::pos:
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Апсолутно не сметам дека машкото треба да плаќа за сметката. Во веќе воспоставена врска, во ред е понекогаш едниот да почести, но, се разбира, да се менуваат, некогаш едниот, некогаш другиот.
Ама машко да плаќа пијачки секогаш ми е апсолутно неприфатливо и крајно одбивно.
Тоа барање и наоѓање место во врската ми е тотално нон-сенс. Сакам некој со кого ќе ми биде убаво, со кого кога ќе излезам ќе ми лета времето и да се чувствувам дека можам со тој човек да се разберам. Плаќање пијачки и останати работи - не доаѓа предвид.
Мене ми е непријатно друг да ми плаќа и апсолутно секогаш се противам. Не сакам да ми плаќаат, не сакаам да ме частат. Понекогаш, пак ќе нагласам, кога сум веќе во врска, па има одредена доза на доверба - во ред е, бидејќи и јас сакам некогаш да почастам. Ама тоа е да е повремено и понекогаш, а не да биде рутина и секојдневие.

Рамноправност во односите, на секое ниво.

Порано плаќале мажите, бидејќи ретко која жена работела, денес сите имаме речиси еднакви услови да се вработиме, тераме/сакаме кариери, така што машко да плаќа за се е неприфатливо по ниту еден основ.
Abe Crazy kamo poveketo zenski da go delea tvoevo mislenje,ama za zal realnosta e poinakva.Ne plakas smetki nema sex,taka ja razbiraat ednakvosta denesnive takanareceni moderni zeni!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
@Ставрогин - претпоставувам имаш девојка/жена ... и еве пошто стално и ги плаќаш сметките дека нели си каваљер а у ....и не смее да се замисли она да плаќа сметки што би се случило доколку еве ги изгубиш сите пари на комар(пупу скраја да е) и немаш после скршен денар?
Треба да те откачи после тоа истата пошто не може пијачките да и ги плаќаш?
Апослутно да. Не барам од никого да остане со мене ако сум неспособен и глуп да изгубам толку многу пари за да не можам да си ги помирам секојдневните обрски.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Апослутно да. Не барам од никого да остане со мене ако сум неспособен и глуп да изгубам толку многу пари за да не можам да си ги помирам секојдневните обрски.
Da ama ima mnogu glupi so gi izgubija svoite pari plakajki im gi smetkite na svoite partnerki!;)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Da ama ima mnogu glupi so gi izgubija svoite pari plakajki im gi smetkite na svoite partnerki!;)
Да сигурно, ќе банкротираш ако потрошиш неколку илјади денари месечно на нешто што по дефиниција е задоволство. Не е работата во животот да гледаш помалку да потрошиш, туку повеќе пари да заработиш.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Значи bottom line, ако си сиромав, едноставно немаш многу пари за луксуз, не заслужуваш да имаш жена или воопшто девојка, да најдеш љубов, туку треба да останеш до крај на живот со порничи од редтјуб.

Океј, идам да земам од заштедата што ми беше за пост-дипломски и со нив да ја частам пијачки првата што ќе ми се види арна вечер, па да клецнам. Ако и се бендиса пијачката којзнае, може и love of my life ќе ја сретнам, wish me luck.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Да сигурно, ќе банкротираш ако потрошиш неколку илјади денари месечно на нешто што по дефиниција е задоволство. Не е работата во животот да гледаш помалку да потрошиш, туку повеќе пари да заработиш.
Normalno deka ke banknotiras ako princezata ti bara da ja nosis vo spa centri ili vo Dubai na soping!Ama nie mazite si sme samite krivi za ovaa situacija gi razgalivme epten nasite princezi e sega se cudime zosto bile tolku arogantni.E pa sea nazdravje neka ni e!:(
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Normalno deka ke banknotiras ako princezata ti bara da ja nosis vo spa centri ili vo Dubai na soping!Ama nie mazite si sme samite krivi za ovaa situacija gi razgalivme epten nasite princezi e sega se cudime zosto bile tolku arogantni.E pa sea nazdravje neka ni e!:(
Кои црни Дубаи, кои спа центри? Целата дискусија започна со девојката на која дечкото и се развикал затоа што таа сакала на годишнина од врската да одат на пица.

Јас нему не би му дозволил да пипне жена до крајот на животот. Со закон би му забранил.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Кои црни Дубаи, кои спа центри? Целата дискусија започна со девојката на која дечкото и се развикал затоа што таа сакала на годишнина од врската до одат на пица.

Јас нему не би му дозволил да пипне жена до крајот на животот. Со закон би му забранил.

Добро бе пер, од кај знаеш на што му идат парите ? Ја слушаш страната на жената и она тврди дека ги части другарите ..... исто ко шо сите жени мислат дека ако имаш другарки и искачаш со нив почесто од 1 годишно дека ги вараш со истите ....

И глуп ти е муабетот со неколку илјади денари за частење кога живееш во земаја со 30% + невработеност каде што просечната плата е12000 :)

Али пак ќе кажам, има жени шо се научени на тоа .... и алал да им е - си ги истренирале дечковците/мажињата и сеа како свират, овие така праат ....што НЕ значи дека се у право ...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Добро бе пер, од кај знаеш на што му идат парите ? Ја слушаш страната на жената и она тврди дека ги части другарите ..... исто ко шо сите жени мислат дека ако имаш другарки и искачаш со нив почесто од 1 годишно дека ги вараш со истите ....

И глуп ти е муабетот со неколку илјади денари за частење кога живееш во земаја со 30% + невработеност каде што просечната плата е12000 :)

Али пак ќе кажам, има жени шо се научени на тоа .... и алал да им е - си ги истренирале дечковците/мажињата и сеа како свират, овие така праат ....што НЕ значи дека се у право ...
Деко, јас го земам случајот како вистинит, и судам во однос на тоа. Ако не било така, ќе имав друго мислење. Ова е виртуелна стварност, и можеме да го коментираме само она што е напишано.

Но од друга страна, и не знам во кој екстремен случај би нашол оправдивање за некого кој на годишнината од врската не може да обезбеди 1000 денари (во Скопје, во провинција веројатно 500-600 денари) за да си ја израдува партнерката.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Кои црни Дубаи, кои спа центри? Целата дискусија започна со девојката на која дечкото и се развикал затоа што таа сакала на годишнина од врската да одат на пица.

Јас нему не би му дозволил да пипне жена до крајот на животот. Со закон би му забранил.
E pa procitaj nanazat ke vidis deka i samiot predhodno si izlegol nadvor od temata ,taka da
Добро бе пер, од кај знаеш на што му идат парите ? Ја слушаш страната на жената и она тврди дека ги части другарите ..... исто ко шо сите жени мислат дека ако имаш другарки и искачаш со нив почесто од 1 годишно дека ги вараш со истите ....

И глуп ти е муабетот со неколку илјади денари за частење кога живееш во земаја со 30% + невработеност каде што просечната плата е12000 :)

Али пак ќе кажам, има жени шо се научени на тоа .... и алал да им е - си ги истренирале дечковците/мажињата и сеа како свират, овие така праат ....што НЕ значи дека се у право ...
Treningot e mnogu ednostaven,nema plakanje na smetki nema sex,ednostavno ama efektivno
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Што се добива кога ќе споиш лоша дедукција со комплекси од девојки? Муабетов шо се праи на темава. Останав без зборови најискрено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom