Што сакаат (бараат) жените?

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.706
Поени од реакции
11.884
Маж си е маж , нема потреба од секс играчки

Со моето цитирање сакав да ти кажам дека не сакаат сите женски пари, пари и пари.....
Да во право си, некои сакаат драги метали и камења, некои коли, некои мотори...иначе да, постои мит дека понекогаш сакаат само здрав оргазам....
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Што бараат ?
Хммммм па не знаат ни сами. Програмирани се од мали на коњ на на бел принц.
После гледаат дека не било се така розево плаво бело.
А кога некој незнае што сака е тогаш работите стануваат заебани.
Тогаш Фрицл станува идеалнот партнер.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Жените бараат кредитни картички без лимит, кеш, злато, дијаманти, недвижнини и хартии од вредност, ташни Луи Витон гардероба Версаче и Габана, патувања и журки и мажи кои можат сето ова да им го обезбедат.....
Ти мора да имаш многу пари,чим ова го тврдиш.Или невин си?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ti mora da sakas mnogu pari,cim go prasuvas Wiche.Ili sakas nevini:):):):pipi:
Ако цитираниот тврди дека сите жени летаат по пари,а при тоа неможе да им овозможи дијамнти и шопинзи,тоа автоматски доведува до заклучок дека не бил со жена.Или има милиони па знае дека жените само тоа го сакаат.
Јас сакам многу пари и сама си ги заработувам,замисли :) Не чекам од некој да ми даде картица,сама си ја полнам.Не сум по невините,на диета сум.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Гледав еден документарец на Discovery Channel и тамо имаше научно докажани работи дека убава жена бара убав маж и обратно, дека тоа е све до генетика, убава генетика бара друга убава генетика за да се роди нели здраво генетички бебе. Самата природа тоа си го има искодирано кого можеме да сакаме и да можеме да оцениме кој е убав според нас.
Исто така имаше и дел кај што неубавите а успешни луѓе бидат рангирани многу повисоко од оние убавите зашто имаат материјални средства, а тука пак жената гледа сигурност во мажот кој е материјално богат и знае дека он ке може да се грижи за неа и за нејзините деца.
Заклучок од ова све е дека на жената и треба стабилен здрав убав маж со материјално богатство. А ја не сум ништо од тоа наведено тамо и многу ми е криво. Јебига.
 

Depiii!

Remi :*
Член од
24 јануари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
4
Жените бараат и сакаат најмногу внимание ,нежност ,да имаат секогаш некој до себе што ќе ги сака искрено ;)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.706
Поени од реакции
11.884
Гледав еден документарец на Discovery Channel и тамо имаше научно докажани работи дека убава жена бара убав маж и обратно, дека тоа е све до генетика, убава генетика бара друга убава генетика за да се роди нели здраво генетички бебе. Самата природа тоа си го има искодирано кого можеме да сакаме и да можеме да оцениме кој е убав според нас.
Исто така имаше и дел кај што неубавите а успешни луѓе бидат рангирани многу повисоко од оние убавите зашто имаат материјални средства, а тука пак жената гледа сигурност во мажот кој е материјално богат и знае дека он ке може да се грижи за неа и за нејзините деца.
Заклучок од ова све е дека на жената и треба стабилен здрав убав маж со материјално богатство. А ја не сум ништо од тоа наведено тамо и многу ми е криво. Јебига.
Се согласувам, ипак тоа е природа никој не може против неа но погледни што кажува Depiii :)

--- надополнето ---

Жените бараат и сакаат најмногу внимание ,нежност ,да имаат секогаш некој до себе што ќе ги сака искрено ;)
Да, се согласувам...откако сите материјални услови бидат задоволени :) мва
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Ако цитираниот тврди дека сите жени летаат по пари,а при тоа неможе да им овозможи дијамнти и шопинзи,тоа автоматски доведува до заклучок дека не бил со жена.Или има милиони па знае дека жените само тоа го сакаат.
Јас сакам многу пари и сама си ги заработувам,замисли :) Не чекам од некој да ми даде картица,сама си ја полнам.Не сум по невините,на диета сум.
Ha src,nemoj odma so filozofii i teorii,zoso i mene dobro mi odi toa,inace sakav samo onaka da te citiram,mi izgleas nekako stroga,pa me interesirase tvojot odgovor na mojot post,niso poise,se nadevam nema da me iskaras za offtopikov:pipi:.Za toa so si gi zarabotuvas parite sama,mn ubavo,go cenam toa,no deckoto pogore go napisa toa zosto koa ke pogledneme poubavo nasekade se se zbori za ljubovta i sli4no,no ljubovta kon parite izgleda naj4esto e pogolema i preovladuva vo odnos na onaa drugana,toa e realnost.So rastenje na bankovnata smetka,odma se zgolemuva i privle4nosta na covekot.Vlado Bu4kovski slu4ajno da ne ke bese ozenet so studentka vo normalni uslovi,ili pak Nikol4e Gruevski da ne ke ja imase istata sopruga ili uste red drugi anonomni slu4ai sto gi imam videno_Ova ne vazi za site,no za povekjeto da,i bidete malce porealni,a ne da gi branite zenskite stavovi samo zatoa sto ste zenski:):):):))):pipi::smir:
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Depiii е во таква моментална состојба и најверојатно е тинејџер со желба некој да ја гушне и да ја свати. Јас горе објаснував за барање на жена. Не девојчиња или тинејџерки.
:D
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ha src,nemoj odma so filozofii i teorii,zoso i mene dobro mi odi toa,inace sakav samo onaka da te citiram,mi izgleas nekako stroga,pa me interesirase tvojot odgovor na mojot post,niso poise,se nadevam nema da me iskaras za offtopikov:pipi:.Za toa so si gi zarabotuvas parite sama,mn ubavo,go cenam toa,no deckoto pogore go napisa toa zosto koa ke pogledneme poubavo nasekade se se zbori za ljubovta i sli4no,no ljubovta kon parite izgleda naj4esto e pogolema i preovladuva vo odnos na onaa drugana,toa e realnost.So rastenje na bankovnata smetka,odma se zgolemuva i privle4nosta na covekot.Vlado Bu4kovski slu4ajno da ne ke bese ozenet so studentka vo normalni uslovi,ili pak Nikol4e Gruevski da ne ke ja imase istata sopruga ili uste red drugi anonomni slu4ai sto gi imam videno_Ova ne vazi za site,no za povekjeto da,i bidete malce porealni,a ne da gi branite zenskite stavovi samo zatoa sto ste zenski:):):):))):pipi::smir:
Ме укопа срц.Од денес ќе го држам ставот дека жените летаат само по пари.
Извинете јас не живеам на оваа планета :)
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Ме укопа срц.Од денес ќе го држам ставот дека жените летаат само по пари.
Извинете јас не живеам на оваа планета :)
Hah,ne src,imaj si go ti tvojot stav i se nadevam deka i si takva kakov sto ti e i stavot,i ne deka zenite letaat po parite samo,ima i maski takvi,no koga ke go branite vasiot stav sekogas stavete "no":):):):pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom