Што нудат модните креатори како Versace, dolce & gabbanna, cavalli, armani... ?

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Roberto Cavalli или Giorgio Armani?

кој од нив според вас е подобар...Cavalli или Armani или можеби некој друг?. И за што би сакале да лансираат модна линија освен нормано часовници,накит,очила за сонце...
 
N

NeMiRnA

Гостин
:uvo:А јас имам секој ден прилика да ги гледам креациите на Армани и Кавали за да проценам кој е подобар,а и тука случајно да не имаме продавници.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
:uvo:А јас имам секој ден прилика да ги гледам креациите на Армани и Кавали за да проценам кој е подобар,а и тука случајно да не имаме продавници.
па добро ова се однесува на оние шо пратат fashion tv,или по интернет вака шо пратат нешо. А подобар мислев во креаци т.е. секој си има различно мислење т.е. сакав да видам кој според вас прави подобра облека,часовници итн итн
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Како воопшто дојде до споредба меѓу нив?! :nesvest:

Дефинитивно нема споредба, од проста причина што двајцата дизајнираат во ТОТАЛНО различен стил кој....нема врска еден со друг. :pipi:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
@ the bitch- мислам дека не се баш најновите колекции ама ок е... :):)

всушност армани или кавали само ги цртаат моделите и одредуваат шо материјал ке бидат и после чекаат додека цел тим на шивачи и кројачи ги направи тие фустани. значи ти можиш да бидиш дупка од шиење и кроење а сепак да си светски дизајнер... то е...
 
Член од
30 мај 2007
Мислења
399
Поени од реакции
1
Od maski kolekcii znaci sto se Armani povekje mi se dopaga a za zenski sto znam spored slikava pogore cavalli ke da e podobar
 

Kajgana Shop

На врв Bottom