Што најмногу сакате?

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Кафе и воздух , прекрасно.
 

L&M

Член од
19 јули 2011
Мислења
130
Поени од реакции
15
Сонце, плажа, кафе, палачинки....мммм (y)
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Сакаам кога шетам некаде со слушалки на уши, и музиката што ја слушам ме инспирира... Обожавам кога сум жедна и кога ќе се напијам Браво Мултиред. Сакам да читам добри книги. Сакам кога е пролет и се е зелено надвор, да е доволно топло за да можам по кратки да излезам надвор и да поседам на тераса, да поразмислувам, да уживам... Сакам кога мислам дека ќе прснам од среќа, и кога личност што ми значи ќе ме фати за рака... Сакам од време на време да затворам очи и да се препуштам на ритамот на музиката... Сакам мирис на искосена трева. Сакам да изедам сочен портокал откако ќе се разбудам. Сакам да пробувам нови вкусови... Сакам да се печам на плажа некое време и потоа одеднаш да се затрчам во водата и да испливам еден круг. Ахх би сакала да можев да дишам во вода, како риба би се чувствувала. Сакам да откривам нови песни. Сакам пеперутки. Шаренило. Природа.
 

shadows & smile

just a lost boy
Член од
10 февруари 2008
Мислења
291
Поени од реакции
7
Сакам да не ми е с'клет и да не сум депресивен цело време...
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
Сакам да сум во дрвена куќарка сам на планина да седам поред камин и да гледам низ прозорецот надвор како вее снег и да одморам психички и да не се замарам ама баш за ништо!
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Да имам сила да не се нервирам повеќе и да не ми е гајле за ништо ете тоа го сакам најмногу сега.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Најмногу што сака сега е некој да ми го изработи Бизнис Планот - тоа ми е проект за матура.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Сакам да се ИСТУРИ од врнење, цигара, чај од автомат од Ново Лисиче и еден бакнеж, сочен.
И песнич за атмосфера, незнам колку смеам да спамам со линкови у темава :)
 
Член од
2 август 2011
Мислења
139
Поени од реакции
44
sto sakam; da patuvam van Makedonija; da se druzam so ugledni luge; da dobijm pari na loto;sakam poveke druzenje i smea sekade a da nema vojni i elementarni nepogodi sakam se sto e ubavo.:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom