Што му фали на Скопје?

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
IsidoraD напиша:
Нема проблем, тоа се решава лесно, локално. Најади се грав, затвори се во соба и сам ќе си го прочистиш воздухот! :pos:
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
На скопје му фали простор и култура во секој поглед, сообраќајна, еколошка кино култура и др. За просторот мислам дека станува претесно бидејки речиси цела македонија с епресели во скопје. Сега неможеш да најдеш место за паркирање а за две три година ако продожи вака ќе нема место кај да возиш по улица.

Инаку Скопје е убав град кој колку сака нека кажу друго ама така е е има некои делови што не се убави ама генерално Скопје е убав град.
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
На Скопје му фали нов јавен превоз. И за 30 милион долари за кој владата ќе гарантира Скопје ќе добие нови автобуси со кој ќе му се подобри животот на самиот граѓанин и толку
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.198
Поени од реакции
34.432
JuveFan напиша:
На Скопје му фали нов јавен превоз. И за 30 милион долари за кој владата ќе гарантира Скопје ќе добие нови автобуси со кој ќе му се подобри животот на самиот граѓанин и толку
Автобусите никогаш нема да бидат решение... Баш поради тие црвени гомца имаме толку загаден воздух.
Јавниот превоз секогаш ни бил катастрофа :(
 

^Killer^Boy

HeLp Me
Член од
15 март 2006
Мислења
153
Поени од реакции
2
Acid напиша:
Автобусите никогаш нема да бидат решение... Баш поради тие црвени гомца имаме толку загаден воздух.
Јавниот превоз секогаш ни бил катастрофа :(
Imas pravo ej.
Bolje da staat tranvai i sinobusi nego ovie aftobusi em edvaj vozat a em go zagaduvaat vozduhot.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Метро би било корисно ама ризично бидејки Скопје е трусно подрачје и е многу скапо
 

IGI

Il Corvo
Член од
12 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
4
Нови автобуси со клима, и да не биде толку жешко преку лето. Друго се ми се свиѓа како што е :icon_lol: многу го сакам =))))))
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.557
Поени од реакции
7.322
^Killer^Boy напиша:
Imas pravo ej.
Bolje da staat tranvai i sinobusi nego ovie aftobusi em edvaj vozat a em go zagaduvaat vozduhot.
Koga ke gi vidam onie, najcesto privatnite avtobusi, sto edvaj se dvizat so 30Km/h celite navaleni iskriveni i prljavi se prasuvam pod koi toa kriteriumi mozes da vozis avtobus vo gradov i uste povekje ne mi e jasno kako pominale na tehnicki pregled tie avtobusi.Jasno mi e deka nekoj si stava u gjep od toa ama pa so godini li be i nikoj nisto da ne smeni??
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
asterix_m напиша:
Метро би било корисно ама ризично бидејки Скопје е трусно подрачје
Паметна мисла...
 

Stefanos_M

Moscow_Boy
Член од
23 април 2006
Мислења
563
Поени од реакции
0
Ке повторам, не му фали толку на скопје, колку што на луѓето.
Во никоја земја не се видело да си уништуваат се што имаат.
Било што да се изгради уништуваме. Се додека не се описмени нашиот прост народ нема да бидеме држава.

А метрото, трамваи ке дојдат сакале неќеле. За едно 10-15 години сигурно така да...
 
Член од
31 декември 2005
Мислења
6
Поени од реакции
0
hmmm shto mu fali na Skopje.. Na Skopje sekogash ke mu fali poneshto.. i toa ne zatoa shto ni falat raboti, tuku duri i toa shto nekogash sme go imale veke go nemame.. A za toa ne e kriva vladata ili nekoj drug, tuku SAMO nie.. Kolku sme samo prosti i nekulturni(chest na iskluchocite).. Kako so dusha da chekame neshto novo da se napravi za da mozeme da go unishtime.. Nikogash nema da go sfatam fenomenot narechen "zadovolstvo da iskrshish nova klupa".. Ili pak da iskrshish (ili prevrtish) kanta za gjubre! A ne mozam da gi razberam ni onie koi shto so dusha chekaat fasadata na nekoja zgrada KONECHNO da se varosa,za da mozat da ja isposhkrtaat so TAKANARECHENI grafiti!! Da, jas ja razbiram zelbata za crtanje,ama HELLOOOO??!! toa shto ustvari sakam da go kazam, e deka nema shansi da odime napred, ako sekojdnevno se vrakame barem eden chekor nazad.. Mislam ALO luge, nie imame maksimum 30 normalni klupi vo gradov, 3 ubavi trevnici (bez gjubre), NIEDNA ubava zgrada.. nema da prodolzam...tolku..site znaete shto sakam da kazam.. WE SUCK!!!:star: :pishtoldz :nerv: :nerv: :nerv: :lud:
 

IGI

Il Corvo
Член од
12 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
4
haveAniceDAY напиша:
Nikogash nema da go sfatam fenomenot narechen "zadovolstvo da iskrshish nova klupa".. Ili pak da iskrshish (ili prevrtish) kanta za gjubre!
Дее бе па и ти, како иначе ќе се докажат пред другарчињата дека се "фраери"? :icon_mrgr :lud:
 

^Killer^Boy

HeLp Me
Член од
15 март 2006
Мислења
153
Поени од реакции
2
specialno brz internet kao u drugive zemji,se prasuvam koa ke stigne u skopje.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom