Што може да ви го расипе денот?

Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Разни ситници мо0жат да ми го расипат денот.Како на пример:ако одсабајле немам цигари,мајка ми ми го утне кафето(слабо го прави) и ако ми се олади кафето(што често ми се случува додека проверам мејл).А да и многу муабети уште рано одсабајле(без разлика кога станувам),сакам тишина.
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Во последно време мобилниот онака стандард ми го расипува денот ... ааа ... да и компјутерот и телевизорот.
Секунда ... па мене се ми го расипува денот.:luta:

Пффф ... 10 е ... има уште 21 ден!:retard:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
мене може да ми го расипе денот уште од сабалје да видам намуртена фаца или пак да ме изнервира некој
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Уфф...ако некој ми откаже во последен момент нешто(обично насабајле ми се дешава), а ја сум станала еден саат порано за да се спремам на време...ауу...од такт ме вади!
Исто така некој ако постојано зборува иако сум го замолила да престане барем на кратко, па потоа ќе се изнервира затоа што ја сум се изнервирала.:luta:
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Може да ми го распи денот ако некој уште рано по рано почне да попува и исправа криви дрини.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Ништо не може да ми го расипе денот. Самата јас си го расипувам. А други ситници можат само да ме изнервираат и за десет минути да ми помине а потоа ко ништо да не било.
Ама јас затоа знам да си го уништам ептен денот. Може да се деси да станам од спиење и уште не станата од кревет да се осеќам депресивно без причина, без да се изнервирам, без ништо. Најмногу нешто што може да ми го уништи денот е сон. Ако сонувам сон кој не ми е по ќејф и готово после, отиде денот.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
И најмала ситница може да ми го расипе цел ден ако се случи навечер,при крај на денот.
Инаку наутро ништо не може да ми го расипе денот,и да се изнервирам за најмала ситница,ќе ја заборавам за саат-два,а после тоа може да се деси и нешто убаво кое ќе ми го разубави денот.
Така да,денот може да ми се расипе само на крајот,другото се може да се поправи,има време цел ден :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
NISTO !!!

Vo mojov zivot ednostavno ima periodi (koi moze da traat po 2-3 dena, a mozda i mesec dena) vo koi ne mi odat nestata bas od raka.

A toa so kvarenjevo na denovite, kategoricno ne dozviluvam da mi se desi ... !!!* :wink:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Празен фрижидер кога сум ужасно гледна,
Глупави, мрчаторски муабети кога излегувам да се опуштам,
Тоа е најчесто.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.689
Поени од реакции
11.084
Може се...и најмала ситница, зависи и од спиењето и од некој фактор плус, ама цел ден да ми расипе...нема шанса, период некој краток, повеќе не :) па сето тоа не е повредно од мене самиот на крај краева..чилл
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Од сабајле да се скарам со некој.. тоа ми го расипува највише денот!:)
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.268
Поени од реакции
1.091
Моментално ако ми се скине гума на точакот, пошто планирам да одам до кај едно пријателче што живее троа подалеку и не се оди пешадија
 
Член од
11 април 2008
Мислења
73
Поени од реакции
6
2.Да ми се расипе кола на пола пат
1. Кавга
фаворит: да ме фати пауза на шалтер
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
dens denov ama bas nisto ne mozi da mi go rasipe
 

Kajgana Shop

На врв Bottom