Што мислите за LGBT популацијата?

Статус
Затворена за нови мислења.

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
хомофобијата е само термин измислен од ете докажано болните педери кои можат да се лечат,не постојат хомофоби тку ХЕТЕРОФОБИ=гејој кои имале трауми па сега супституираат вагина со пенис:back:.
Убаво си ги дефинирал геј луѓето,ми се допаѓа како размислуваш.Јас слично ги дефинирам хомофобите=пички во душа,кој лечат комплекси од мали нозе.
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
Убаво си ги дефинирал геј луѓето,ми се допаѓа како размислуваш.Јас слично ги дефинирам хомофобите=пички во душа,кој лечат комплекси од мали нозе.
Од што лечам комлекси ако можеш да ми објасниш.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Среќа што не се плашам од Хомосексуалци (Хомофобија), лошо обвининение инаку за душата :icon_lol:.
 
P

Princ

Гостин
Не постојат хомофоби -> никој не се плаши од хомосексуалците.
За страв од височина сум слушнал, за страв од вода исто така... ама страв од педери?
Бог да чува, ма дааај, што би рекол хомосексуалецот Боки 13 :kez:
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
Тоа неможам јас да ти го објаснам,ќе треба ти самиот да се отвориш и да кажеш :)
Ти беше таа што има дефиниција за хомофобите. Затоа ако имаш диплома по психологија, објасни ми ја болеста. Јас не сум знаел дека имам комплекси, ама со задоволство би прифатил секој совет само за да се излечам.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Ти беше таа што има дефиниција за хомофобите. Затоа ако имаш диплома по психологија, објасни ми ја болеста. Јас не сум знаел дека имам комплекси, ама со задоволство би прифатил секој совет само за да се излечам.
Абе заебанција е тоа, демек ако не сакаш нешто во близина се плашиш од истото.
Што се не ќе измислат за да дискредитираат.
Не сакаш ѓубре да се собира пред контејнер, се плашиш од истото.
Не се плашиме, ни пречи.
Така е и со педерите. Имаат создадено некој механизам за крајно омаловажување на сите оние кои се против нив. Не разбираат дека сме против затоа што ни пречи едноставно.
Зошто пак прашуваат? Епа затоа што има работи кои не ни се во интерес да бидат прифатени.
Замисли се нешто кое на некој ќе му текне, како овци да го прифаќаме?
Го имаме секое право да се буниме и негодуваме, особено за вакви поголеми промени.
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
Абе заебанција е тоа, демек ако не сакаш нешто во близина се плашиш од истото.
Што се не ќе измислат за да дискредитираат.
Не сакаш ѓубре да се собира пред контејнер, се плашиш од истото.
Не се плашиме, ни пречи.
Така е и со педерите. Имаат создадено некој механизам за крајно омаловажување на сите оние кои се против нив. Не разбираат дека сме против затоа што ни пречи едноставно.
Зошто пак прашуваат? Епа затоа што има работи кои не ни се во интерес да бидат прифатени.
Замисли се нешто кое на некој ќе му текне, како овци да го прифаќаме?
Го имаме секое право да се буниме и негодуваме, особено за вакви поголеми промени.
Убаво кажа. Од едноставна причина ги нејќам педерите. Жените-хомо ги нејќам зошто ми кратат на мене, аутоматски има една помалку за мене. А мажите зошто ми е гнасно и гадно за гледање. А заедно зошто го сквернават бракот во кој верувам цврсто.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Види што убаво реагираат луѓето кои не ги сакаат хомо,а ќутат кога некој ќе ги издефинира на погрден начин.Па овде на форумов има и геј луѓе,не се стрејт „света раса“ па да има право да плука,а да не биде плукана.
Затоа сто пати реков и пак ќе повторам,ако се осмелуваш да делиш закони,дефиниции и „комплименти“,биди докрај силен и истрпи на своја кожа некој „убав збор“.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Хомофобија не е соодветен збор, исто како и ксенофобија, како демек неонацистите во Германија се плашат од странци.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Види што убаво реагираат луѓето кои не ги сакаат хомо,а ќутат кога некој ќе ги издефинира на погрден начин.Па овде на форумов има и геј луѓе,не се стрејт „света раса“ па да има право да плука,а да не биде плукана.
Ајде сега од популација хомосексуалците и раса ќе станат покрај бела, црна и жолта :toe:.
 
P

Princ

Гостин
Види што убаво реагираат луѓето кои не ги сакаат хомо,а ќутат кога некој ќе ги издефинира на погрден начин.Па овде на форумов има и геј луѓе,не се стрејт „света раса“ па да има право да плука,а да не биде плукана.
Нема врска. И јас ако те опцујам, дискредитирам или навредам, ќе почнеш да мрчиш и ќе станеш најактивна на темава. Башка, интересен ти е пристапов.
Ако не сакаш педери - си педер у душа
или ако имаш среќа
и не сакаш педери - тогаш си барем хомофоб.

Како изгледа еден хомофоб? Оди на пазад да си земе пиперки, жена му го пратила, зима 2 кила и се враќа накај дома. Кога, оп пред него се црта педер. Онака, се приметува дека е педер од 2 километри далечина. И херојот од нашата приказна онака инстантно се плаши? У стилу лееееееееееее педерррррррррр и трча?
Те приметив и на неколку други постови, на сите што не сакаат педери од Х причини ги дискредитираш. Без разлика на кој начин (скриен педер си/ти си хомофоб) сепак се трудиш да ги дискредитираш. Зошто така?

Па овде на форумов има и геј луѓе,не се стрејт „света раса“ па да има право да плука,а да не биде плукана.
На форумов има ЕДЕН геј ЧОВЕК. Нема повеќе. Молим те немој у множина. Хомосексуалец на форумов јас знам само еден. Си има кажано човекот, го знаеме сите и никој ништо не му вика.
Од друга страна, не мора и да ги сакаме :toe:
Мене 98% членовите не ме сакаат, тебе 97% од нив (дека си женско ме тепаш на 1 процент), ама тоа е сосем ирелевантно. Мада што нив никој не ги навредува. Ти се се само хомосексуалци, скриени. А јас се плашам од нив :icon_lol:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ja sum znaci vo onie 2% za vas obajcata.
Posto ne ve mrazam, ami ve sakam i dvajcata.

A za pederite, nemam nisto protiv se dodeka ne mi go naturaat nivnoto so sila.

Neka se tapsaat vo g'z, neam gajle, ja znam deka toa ne go pravam.

Ama i ne pravam paradi deka sakam da se tapsam so zeni!

Ne mi se dopagja toa sto premnogu se forsira pederlakot preku javnite glasila, paradite i slicno.

Live and let live!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
На форумов има ЕДЕН геј ЧОВЕК. Нема повеќе. Молим те немој у множина. Хомосексуалец на форумов јас знам само еден. Си има кажано човекот, го знаеме сите и никој ништо не му вика.
:icon_lol:
Зошто вака жолчно не изреагира пред мојот пост:
ХЕТЕРОФОБИ=гејој кои имале трауми
Зошто претходно на сите навреди кон геј популацијата не зборуваше кој кого дискредитира,навредува или понижува.Ете и еден да е,зошто дозволуваш да го навредуваат?

А јас,секогаш и секаде ќе ги застапувам послабите.А начинот еве мнозинството го одбира,нели.Сите плукаат и јас ќе плукам,зошто?За да не се двојам од вас бе срцуш:back:
 
P

Princ

Гостин
Во основ, на никој на белиов свет не му сметаат. Остај хомофобија, далеку од тоа.
Значи на нас индивидуално лично ич не не интересира кој со кого се пердаши, и како се пердаши.
Дали мене ме интересира Гарфилд со која се онаквува, и на кој начин го прави тоа? Дали е он горе или она го јава? НЕ. Апсолутно не.
Истото и со леандра.
Истото и со било кој друг на белиов свет.
Индивидуално, нас не не интересира воопшто кој со кого се пердаши, и на кој начин.

Проблемот настанува кога ќе се постави прашање "што мислите за лгбт популацијата?". Што .!. имам да мислам????
Што мислите за хомосексуалците да посвојуваат деца? АААААА?????
Што мислите за уште 300 глупости?

Знаеш, доколку они само сакаат да имаат секс, никој нема да им рече ништо.
Не е ова нешто ново, хомосексуалци имало и во времето на Александар, ништо ново.

Ама проблемот настанува кога веќе ќе почнат да претеруваат. Е тогаш не е веќе live and let others live :)

Зошто претходно на сите навреди кон геј популацијата не зборуваше кој кого дискредитира,навредува или понижува.
Не ме навредува мене никој за ништо, дискутираме само, муабетиме. Башка, модератор си на подфорумов, ако некој те навредува имаш едни убави алатки. Ако сакаш посилно да го казниш, пиши па ќе средиме, јас сум супер-модератор.
Во секој случај, нема да се навредуваме наоколу ако не знаеме да дискутираме.
Хомофоби не постојат. Не се плаши (фобија = страв) никој од хомосексуалците.
Ете и еден да е,зошто дозволуваш да го навредуваат?
Затоашто тој може да не клоцне и двајцата ако сака :icon_lol:
А јас,секогаш и секаде ќе ги застапувам послабите.
Нема ништо слабо во хомосексуалноста. Никој не те прашува кого сакаш, дали има вагина или пенис меѓу нозе. Никого и не интересира. Ни тебе не те интересира јас со кого спијам и кого сакам. Значи на чисто сме со тоа, нема слаб во муабетов. Сите сме победници. Ако евентуално легнеме нешто вечерва-утре. Нешто. Секој со своите желби, дигања и влажнења.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom