Што мислите за производите на Nivea?

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Што мислите за производите на Нивеа? Ги користите ли и дали сте задоволни или пак имате негативни искуства? Јас лично ја сакам буквално целата линија на производи од Нивеа. Скоро се што користам од козметика ми е од Нивеа и секогаш сум била задоволна. Мислам дека нудат голем број на производи кои би биле адекватни за многу различни типови на коса, кожа и сл.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
мирисаат убаво
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Најмногу ги сакам и најмногу ги користам,една од најквалитетните призводители на козметички производи.
Моментално имам препарати за лице од нивеа и сум презадоволна,бидејќи ништо друго не чинеше(не беше ефикасно),а редовно користам и шампони и гелови за туширање од Нивеа.
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Еве што јас моментлно користам од Нивеа:

За коса, шампонот и балзамот за плава коса;

За лице, 2во1 млеко и тоник за чистење лице, Нивеа Аква Бјути хидратантен гел-крем за лице, Нивеа Аква Бјути хидратантен крем за очи;

Зе тело, Нивеа Беби Софт крема и Нивеа Беби интензивна крема, Нивеа ролон, Нивеа гел за нега на интимни делови.

Одлични производи.:srce:

Едит: Заборавив да ги спомнам лакот за коса и пената за коса, лабело, сјај за уста :D

 
B

black angel

Гостин
najcesto ja koristam nivea soft pomadata ubava im e a dr koi gi imam probano se bebeskata krema i labelata i sum zadovolna
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Од нивеа ги користам само помадите и тоа посебно сум задоволна од нивеа софт.Шампоните некако не ми се допаѓаат а за др производи незнам.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Се што користам за лична хигиена се ми е од нивеа.Отсекогаш сум ги користела и презадовилна сум.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
За коса, шампонот и балзамот за плава коса;
Не е првпат ова да чујам. Демит. :lut: Е видиш, тој за виткана сакс. :(

Од Nivea ја сакам линијата производи за заштита од сонце. :pipi:
Лабелата (со два - три исклучока), кремот и геловите за туширање.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Vkusni se.

Oк, освен кремата нишо не користам.
Едит: И гел за туширање.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
леле скоро се шо имам од козметика ми е од нивеа..
крем нивеа софт,млеко за тело,лабело-esential,рол он,шампон,тоник :pipi: и мн сум задоволна
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Не е првпат ова да чујам. Демит. :lut: Е видиш, тој за виткана сакс. :(
Не знам за шампонот, ама регенераторот за виткана владее. Ми ги дефинира локните многу убаво!
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Не е првпат ова да чујам. Демит. :lut: Е видиш, тој за виткана сакс. :(

Од Nivea ја сакам линијата производи за заштита од сонце. :pipi:
Лабелата (со два - три исклучока), кремот и геловите за туширање.
Исто и за кафеава коса, барем кај мене!

Инаку од Нивеа користам, крем за раце тој очичниот, сите лабела, и обавезно креми за сонце и гелови за туширање, посебно тој кашмирот! Мххх!
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Слаби. Скоро и да немаат ефект на мене.

2-3 пати имам земано и шампони од новата линија, сега последно се стокмив и оној новиот Diamond да го земам, ама се двоумам.
Океј се шампоните,ништо посебно. И ни одблиску толку фасцинантни како шо ги форсираат.
Од кремите, ми се допаѓа таа за раце S.O.S, досега најдобра крема за раце што ја имам користено, меџутим многу нормално само таа за западен пазар.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Обично Нивеа кремите ми се најубави и само нив ги користам , зашто имам проблематично лице и од било која друга крема лицето ми се менува уф. Така да Нивеа ми се нај нај онака, а за шампини не користам Нивеа. Само млеко за тело и креми и ќе им останам верна. :smir:
 

xenia666

Diamond Bitch
Член од
13 март 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
ги користам лабелата,кремата (универзалната) и колекцијата за исправување на косата и сега новата колекција за дијамантски сјај...не сум нешто посебно задоволна од шампоните :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom